Персональные страницы http://hlukhiv.com.ua

Маршрути екскурсій, що проводяться Державним історико-культурним заповідником у м.Глухові


Оглядова екскурсія по місту:


Пішохідна екскурсія, що знайомить з історією Глухова від найдавніших часів і до наших днів, з пам’ятками історії та архітектури, містобудівними ансамблями, які збереглися з XVII-XX ст.


Маршрут екскурсії з головними об’єктами показу: вул. Києво-Московська (Київська брама, будинок Лютого); Соборний майдан (Миколаївська церква, пам’ятний знак на місці садиби Бортнянських); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Спаська (церква Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків, Спасо-Преображенська церква, братська могила воїнів-визволителів); вул.Києво-Московська (прибутковий будинок А.Бештака, гуманітарно-просвітницький комплекс, дитячий притулок А.Терещенка, міське училище Ф.Терещенка, садиба Неплюєвих, повітове земство та міська дума; вул.Терещенків (башта водогону, панорама міста).


 • Тривалість екскурсії – 3 год.
 • Протяжність – 3 км.


  Храми Глухова


  Пішохідна екскурсія, що знайомить з храмами Глухова як пам’ятками історії, культури та архітектури.


  Маршрут: Соборний майдан (Миколаївська церква); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Спаська (Спасо-Преображенська церква, церква Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків).


 • Тривалість екскурсії – 1 год.
 • Протяжність – 0,5 км.


  Глухів – столиця Гетьманщини


  Пішохідна екскурсія, що знайомить з історією Глухова XVIII ст., пам’ятками архітектури періоду останньої столиці Гетьманщини, діяльністю гетьманів І.Скоропадського (1708-1722), П.Полуботка (1722-1724), Д.Апостола (1724-1732), К.Розумовського (1750-1763).


  Маршрут: Соборний майдан (Миколаївська церква); вул.Спаська (церква Трьох Анастасій, місце колишнього гетьманського двору); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Києво-Московська (будинок повітового земства та міської думи на місці Другої Малоросійської колегії, Київська брама Глухівської фортеці).


 • Тривалість екскурсії – 1 год. 20 хв.
 • Протяжність – 1,5 км.


  Глухів Терещенків


  Пішохідна екскурсія, що знайомить з діяльністю родини Терещенків як підприємців, благодійників та меценатів, пам’ятками історії і архітектури, збудованими їх коштом.


  Маршрут: вул.Терещенків (будинок Терещенків); вул.Спаська (церква Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків); вул.Києво-Московська (гуманітарно-просвітницький комплекс, дитячий притулок А.Терещенка, міське училище Ф.Терещенка, лікарня св.Єфросинії).


 • Тривалість екскурсії – 1 год. 10 хв.
 • Протяжність – 1,5 км.


  Глухів музичний


  Пішохідна екскурсія, що знайомить з панорамою музичної культури Глухова XVIII ст., з діяльністю першої на Україні співацької школи, біографіями видатних композиторів – уродженців Глухова: М.Березовського, Д.Бортнянського, Ю.Шапоріна, зі школою мистецтв.


  Маршрут: Соборний майдан (пам’ятний знак на місці садиби Бортнянських, Миколаївська церква); площа Рудченка (пам’ятник М.Березовському та Д.Бортнянському); вул.Києво-Московська (гуманітарно-просвітницький комплекс); вул.Ціолковського (школа мистецтв ім.М.Березовського).


 • Тривалість екскурсії – 1 год. 10 хв.
 • Протяжність – 1,5 км.


  Глухів героїчний


  Пішохідна екскурсія, що знайомить з героїчним минулим міста: облога 1663-1664 рр., повстання, революція, Велика Вітчизняна війна, партизанський рух.


  Маршрут: вул. Києво-Московська (Київська брама Глухівської фортеці, фортечний вал); Соборний майдан (Миколаївська церква); вул.Спаська (Спасо-Преображенська церква, братська могила воїнів-визволителів).


 • Тривалість екскурсії – 1 год.
 • Протяжність – 1,5 км.


  Оглядова екскурсія з вежі міського водогону


  Екскурсія знайомить з пам’яткою архітектури і містобудування – вежею водогону, її конструктивними особливостями, історією побудови, чудовою панорамою міста, що відкривається з оглядового майданчика.


  Маршрут: вул.Терещенків (вежа водогону); підйом на вежу водогону (панорама міста).


 • Тривалість екскурсії – 1 год. 10 хв.
 • Протяжність – 0,5 км.


  Екскурсії проводяться екскурсоводами Савицькою Людмилою Іванівною, Онищенко Надією Єгорівною.


  Телефон для довідок: (05444) 2-35-57, 2-27-92