Відновлено храм

13 октября 2008 Прес-служба Конотопсько-Глухівської єпархії (5454 | 6 комментариев )

В Глуховському державному педагогічному університеті відновлено храм на честь святителя Димитрія Ростовського.Напередодні дня памяті обрітення мощей святителя Димитрія Ростовського, у день, коли педагоги відзначали своє професійне свято, в Глухівському державному педагогічному університеті було освячено храм на честь святителя Димитрія.

Чин освячення храму звершив архієпископ Конотопський і Глухівський Лука у співслужінні благочинного Глухівського району протоієрея Олексія Родіонова та благочинного ставропігійного монастиря Глинська пустинь архімандрита Антонія (Кріпак).

На освяченні був присутній народний депутат України, почесний громадянин міста Глухова Андрій Деркач, який доклав великих зусиль для відновлення університетського храму, а також Глухівський міський голова Олена Мельник, ректор університету професор Олександр Курок, проректор з навчально-педагогічної роботи Лариса Слінченко, викладачі, гості.

Звертаючись до присутніх, архієпископ Лука зауважив: «Сьогодні ми з вами спостерігали, як народжується храм, освячується Престол. Подібно до новонародженої дитини ми його омили, окропили святою водою, одягли в нову одежу, помазали Святим Миром. В цьому приміщенні близько дев’яноста років не лунали слова молитви та церковні піснеспіви, але віднині університет знову має свого покровителя – святителя Димитрія Ростовського. Земний покровитель, як наприклад Андрій Леонідович, багато у чому може допомогти і допомагає університету. А уявіть, скільки чудесної допомоги у нашій роботі, навчанні або добрих справах може надати нам святитель Димитрій, який предстоїть Престолу Божому та молить Всемилостивого Бога за нас грішних». Владика подякував ректору, педагогічному колективу і студентам за ініціативу та всебічну підтримку у справі відновлення університетського храму, а також за давню співпрацю з Церквою у науковому, історичному та благодійному напрямках.

До речі, рівно рік тому в університеті, саме в приміщенні колишнього храму, проходила науково-практична конференція «Діяння святителя Димитрія Ростовского і традиції православного світосприйняття», присвячена 250-річчю з дня канонізації святителя. Конференція була організована спільними зусиллями монастиря Глинська пустинь, педагогічного університету та державного історико-культурного заповідника у м.Глухові. Було прийняте рішення про відновлене шанування святителя Димитрія Ростовського, чиє земне життя тісно пов’язане з Глухівщиною, в якості духовного покровителя Глухівського педуніверситету — до речі, найдавнішого педагогічного вищого навчального закладу України. До революції на території сучасного університету діяло два храми – на честь святителя Димитрія Ростовського при Глухівському учительському інституті та Свято-Микільська церква при пансіоні Глухівської чоловічої гімназції (тепер читальний зал бібліотеки технічної літератури Глухівського педуніверситету). Корисної площі ані у бібліотеки, ані у читального залу новоосвячена церква майже не забирає – престол встановлено в алтарній апсиді (напівкруглій прибудові), яка відділена іконостасом. Єдине, що змінилось в читальному залі – розміщення столів. Тепер вони стоять так, щоб читачі не сиділи спиною до алтаря.

Планується, що богослужіння для студентів тут будуть проводитись для початку один раз на тиждень.храм на честь святителя Димитрія Ростовського

храм на честь святителя Димитрія Ростовського

храм на честь святителя Димитрія Ростовського

Категории:

Пост написан:

6 комментариев

 • Гость :

  Церковь это хорошо, ведь заботиться о душе нужно. А вот сочетание библиотека-церковь это же просто совмещение несовместимого. Кто-то должен уступить место. Скорее всего опяь куда-нибудь вышвырнут библиотеку. Такое впечатление, что эти оставшиеся немногочисленные островки культуры, как бельмо в глазу для руководящих органов.В нашем государстве это нормально. Печально, но факт.

 • Требуем хлеба,зрелищ и новых материалов!А то уже комментировать нечего!

 • Оптимистка))) :

  Ну что ж..сочувствую вам..Но есть утешение- всё таки хорошо ,что не в Гондурасе живёте,а то там такого бы наслушались))))))))))

 • Уважаемая оптимистка,к сожалению я живу в России,в г.Ростов-на-Дону,где можно послушать только ‘вести дон’,о том как фермер Х. пришел к колхозу У.,и купил там комбайн Й.

 • Оптимистка))) :

  Встань пораньше и послушай мисцеве радио,там с радиоточки об этом вещают и Ероха с Лесневским козацьки писни спивають))) 6 ноября вроде бы///

 • Наконец то,я уж испугался,что новых материалов не будет.но хоть епархия отметилась,за что им большое спасибо!когда будет праздник 300 летия провозглашения Глухова гетманской столицей?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.