Охрестили святиню

27 сентября 2012 Офіційний сайт Глухівської міської ради (2243 | Поделитесь вашим мнением )

Напередодні великого православного свята – Різдва Пресвятої Богородиці – на Чернечих джерелах освятили храм-каплицю.Для кожного вірянина – це справді значна подія. Адже будівництво храму на честь Пустинно-Глинської ікони «Різдва Пресвятої Богородиці» стало загальною, народною справою. Крім того, це перший Божий дім, що народився в Глухові за останні 120 років. Завдячувати цьому треба, перш за все, православним людям, котрі повірили, що спільними зусиллями і молитвами можливо відродити святиню.

На освячення храму зібралися десятки глухівчан, представники влади та духовенства. На свято прибули і народний депутат України Андрій Деркач та перший заступник голови Сумської обласної ради Олег Бояринцев, котрі особисто жертвували на будівництво церкви.

Освячення храму провів єпископ Конотопський і Глухівський Роман. А після встановлення святого престолу владика провів першу службу. Саме з цього моменту можна вважати, що храм став справжньою культовою спорудою. «Відтепер тут можна не тільки молитися, а й правити службу» — розказує голова Покровської громади Микола Касимов.

Народне будівництво храму розпочалося з відродження у 2006 році Покровської громади, яка і взяла на себе ініціативу з організації будівництва храму-каплиці. Уже наступного року був закладений фундамент майбутнього храму. А вже через рік, у 2008 році, був побудований цокольний поверх і проведений перший молебень. Далі — зведення стін храму і будівництво даху.

Справді знаковою подією для вірян став 2010 рік, коли був споруджений купол і встановлений хрест. «Це стало можливим тільки завдяки спільній молитві та вірі», — говорить Микола Касимов. Жертвували на будівництво і приватні особи, і підприємці, допомагали і фізично, і матеріально.

«На цьому відродження святині не зупиниться», — запевняє очільник Покровської громади. – «Надалі спільними зусиллями і з допомогою Божою ми плануємо продовжити будівництво храму і благоустрій території навколо нього». Планується завершити оформлення іконостасу, купальні, озеленити територію, відремонтувати дорогу до святині. У результаті на Чернечих джерелах має піднестися цілісний храмовий комплекс із дзвіницею.Чернечих джерелах освятили храм-каплицю

Чернечих джерелах освятили храм-каплицю

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.