Доторкнутись до святині

20 октября 2008 Прес-служба Конотопсько-Глухівської єпархії (4652 | Поделитесь вашим мнением )

Доторкнутись до святині: бібліотекарі з усієї єпархії знайомились з факсимільним виданням Пересопницького Євангелія.Працівники бібліотек обговорювали важливі питання співробітництва з Православною Церквою під час «круглого столу» з архієпископом Конотопським і Глухівським Лукою.

З ініціативи та з благословення архієпископа Конотопського і Глухівського Луки, намісника ставропігійного чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці Глинська пустинь 2 жовтня пройшов семінар для працівників бібліотек. На семінар були запрошені колективи міських і районних ЦБС, профспілкових бібліотек при великих промислових підприємствах, працівники вузівських бібліотек, які знаходяться на території єпархії. Без перебільшення буде сказати про величезну цікавість з боку працівників бібліотек до зустрічі з правлячим архієреєм в духовно-просвітницькому центрі монастиря Глинська пустинь. Більше 50 чоловік з Бурині, Глухова, Середино-Буди, Шостки, Ямполя чекали «круглого столу», яким розпочався семінар «Світло знань». Понад годину тривав діалог владики Луки з бібліотекарями. Привітавши учасників семінару з професійним святом, яке нещодавно відзначено в день пам’яті преподобних мучеників Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, владика Лука нагородив архієрейськими грамотами Анжелу Печену та Антоніну Книш (бібліотека Глухівського педуніверситету) за плідну співпрацю. Далі повів розмову про сучасність Православ’я, про складний шлях до спасіння.

— В житті бувають різні ситуації: трагедії, хвороби, втрата роботи, просто нудьга. Віруючі ідуть до храму, багато знаходять втіху від родичів і близьких друзів, а дехто іде до бібліотеки в пошуках книги, яка б заспокоїла і дала відповіді, — сказав архієпископ Лука.

Бібліотекарі ж говорили про те, що було б великою підмогою, якби методисти духовно-просвітницького центру Глинської пустині робили періодично огляд новинок книжкового ринку, влаштовували виставки за певними тематиками з тим, щоб масові бібліотеки могли орієнтуватись у літературі духовно-назидательного характеру. Також обговорювались спільні з масовими бібліотеками заходи, до проведення яких могли б залучатись священнослужителі єпархії.

Родзинкою «круглого» столу стала презентація архієпископом Лукою факсимільного видання Пересопницького Євангелія. Справжні знавці книжкових раритетів, якими без сумніву є бібліотекарі, затамувавши подих роздивлялись рідкісне видання. Протоієрей Олександр Чурочкін розповів, що саме на Пересопницькому Євангелії під час інавгурації присягають на вірність Президенти України. Вартість книги фактично не може бути визначена – вона безцінна. Неофіційно фахівці оцінюють її в декілька мільйонів доларів. Пересопницьке Євангеліє називають українською першокнигою. Вона є першим відомим перекладом канонічного церковнослов’янського євангельського тексту українською письмовою літературною мовою. За рівнем оформлення книга визнана витвором мистецтва.

Збереження і видання факсимільної копії Пересопницького Євангелія було міжнародним проектом і має важливе значення для взаємин слов’янських держав. Фундаторами видання стали Митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило (Росія), Митрополит Філарет, Патріарший Екзарх всієї Білорусі Філарет (Білорусь) і Високопреосвященнійший Лука, архієпископ Конотопський і Глухівський, намісник монастиря Глинська пустинь (Україна).

Учасники семінару не втримались і попросили благословення владики Луки сфотографуватись з унікальним виданням. А директор бібліотеки Глухівського державного педагогічного університету Анжела Печена запросила зробити презентацію цього видання для викладачів і студентів-філологів університету.
Програма семінару була дуже насиченою. Про можливості здійснити паломницькі поїздки розповів керівник паломницької служби «Глинська пустинь» протоієрей Олександр Майборода. Практичним досвідом роботи у напрямку духовному розвитку особистості поділилась з колегами директор бібліотеки ЗАО «Донецьксталь» Галина Ляхова. Звісно, цікаво було познайомитись і з бібліотекою духовно-просвітницького центру, яка тільки-но розпочала роботу. Про формування фондів і соціально спрямовані заходи розповіла завідуюча Людмила Рябко. А методист центру Світлана Борхович подідилась практичними розробками різноманітних літературних вечорів і дитячих ранків на православну тематику.

Кожна бібліотека отримала в подарунок по кілька нових книжок, серед яких фундаментальні «Закон Божий», «Тайна Православия» и «Книга о Церкви». Отримали також збірник матеріалів конференції, яка була присвячена святителю Димитрію Ростовському. В цьому збірнику вміщено багато краєзнавчого і історичного матеріалу.

Після офіційної частини семінару для гостей була влаштована поїздка до монастиря Глинська пустинь. Працівники бібліотек висловили сподівання, що подібні семінари стануть традиційними.знайомились з факсимільним виданням Пересопницького Євангелія

знайомились з факсимільним виданням Пересопницького Євангелія

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.