Партизанські урочистості

24 сентября 2011 (2917 | 1 комментарий )

Делегація Глухова взяла участь у святкуванні на високому державному рівні Дня партизанської слави та 70-річчя партизанського руху в Україні в період Великої Вітчизняної війниУрочистості відбулись у Путивлі – місті партизанської слави. З усіх районів Сумщини з’їхались колишні партизани і підпільники, засвідчити свою повагу і дружбу приїхали побратими з Курської, Брянської, Бєлгородської областей Російської Федерації. У складі глухівської делегації, яку очолив міський голова Юрій Бурлака, були знаменита партизанська медсестра Марія Деркач, хоробрий народний месник Микола Поцелуєв, юний партизан Анатолій Голуб, голова ветеранської організації Олександр Рева та ін. Приїхали колишні партизани з усіх районів. Саме до них – людей, які, потрапивши в окупацію, не змирились з фашистським режимом і пішли в ліс воювати в тилу ворога, — були адресовані всі вітання.

На мітингу на площі Перемоги в центрі Путивля зібрались кілька тисяч путивлян і гостей.

Голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь передав вітання від Президента України Віктора Януковича з побажаннями міцного здоров’я і довгих літ в ім’я процвітання України. А від себе особисто зазначив, що Сумщина у роки війни стала партизанським краєм, показавши приклад нескореності і любові до Батьківщини, і саме на таких прикладав і має виховуватись сучасна молодь.

Народний депутат України, радник Прем’єр-міністра Андрій Деркач передав слова найкращих побажань від Уряду і пообіцяв ветеранам, що влада не допустить бездумного переписування історії.

“Дорогі наші партизани-ковпаковці, шановні ветерани війни! Ви, і тільки ви – наші герої. З кожним роком вас все менше приходить на урочистості, але ми всі схиляємо голови перед вашим подвигом. Бажаю вам, щоб здоров’я не підводило і щоб ви були оточені турботою своїх рідних і близьких”, — сказав А.Деркач.

Зі словами вдячності виступили єпископ Конотопський і Глухівський Йосиф, голова обласної ради Геннадій Михайленко, радник Посла Російської Федерації в Україні Андрій Воробйов. Поклавши квіти до меморіалу загиблих, пам’ятників знаменитого партизанського генерала Сидора Ковпака та комісара загону Семена Руднєва, всі поїхали до Спадщанського лісу. На гостей чекали оновлені експозиції музеїв партизанської слави та зброї і військової техніки, театралізовані картинки партизанського побуту, тематичний концерт.

Не можна не відмітити, що Путивль готувався до урочистостей: повністю відреставровано площу Перемоги, доповнено комплекс біля пам’ятника С. А. Ковпаку, від центру міста до Спадщанського лісу прокладено новеньку дорогу. За словами голови Путивльської райдержадміністрації Анатолія Косовського, все це стало можливим завдяки урядовій фінансовій підтримці.

Всього на підготовку різних заходів до 70-річчя початку партизанського руху для Сумщини було виділено 26 млн. грн. Глухів у рамках цього фінансування отримав 4500 тис. для капітального ремонту відрізку автомобільної дороги Глухів — Вороніж. Допоміг у цьому народний депутат Андрій Деркач.

Керівництво області вдячне за співпрацю в організації урочистостей державному концерну «Укроборонпром».70-річчя партизанського руху в Україні

70-річчя партизанського руху в Україні

70-річчя партизанського руху в Україні

70-річчя партизанського руху в Україні

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

  • Алина :

    Хочется поблагодарить ветеранов партизанского движения за их подвиги.Тем.кто сложил свои головы в годы Великой Отечественной войны,кто не дожил до сегодняшних дней — ВЕЧНАЯ ПАМЯТЬ !

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.