Нарешті нас накриє мережею…

23 августа 2011 Володимир Фесенко ("Народна трибуна") (3695 | Поделитесь вашим мнением )

Юрій Чмирь: «Комунальних аптек стане більше, ліки здешевіють»Здається, влада мала б завади цікавитися комунальними аптеками, але з роками їх ставало тільки менше. На те є причини, мало залежні від місцевого рівня. Наприклад, навести у цьому лад намагалися ще попередні каденції сумської влади. Але рятівний вихід знайшли тільки діючі облдержадміністрація та облрада — вони створили підприємство «Нова фармація Сумщини», яке об’єднало всі комунальні аптеки області. Щоправда, споживач не розуміється на відмінностях комунальних і приватних аптек, чим користуються опоненти влади, розповсюджуючи чутки про нібито плани приватизувати решту комунальних аптек.

Роз’яснює начальник управління коммайном Сумської обласної ради Олександр Єрмак.— Олександре Миколайовичу, чому до складу «Нової фармації Сумщини» включили всі комунальні аптеки області?

— Тому, що їх кількість скорочується. У 1997 році було 235, а на сьогодні лишилося 106 разом з пунктами та кіосками. Наприклад сусідня Полтавщина має 150 діючих комаптек, Чернігівщина — левову частку комунальних серед усіх обласних Ситуація вимагала втручання, за вихід було обрано об’єднання. Це співпадає з концепцією розвитку соціальних аптечних мереж, задекларованою Президентом України і Кабміном. Користь таких реформи підтвердив голова ОДА Юрій Чмирь, упевнений, що з «Новою фармацією Сумщини» ліки здешевіють та стануть доступнішими.— Що може статися з комунальними аптеками, якщо залишити все без змін?

— Дефіцит комунальних аптек рано чи пізно компенсували б місцеві приватники або бізнесмени з інших регіонів. Зрозуміло, що вони отримували б надприбутки та відраховували б податки до бюджетів інших регіонів. Споживачів безальтернативно змусили б придбавати ліки за завищеними цінами, які б сформувалися шляхом змови гравців обласного фармринку. Прості люди постраждали б найбільше, але з появою «Нової фармації Сумщини» цього, напевно, не станеться.— Чи є підґрунтя у чуток про плани приватизації решти комунальних аптек?

— Щоб уникнути купівлі комунальних аптек, сесія облради включила нове аптечне КП до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Це є найкращим спростуванням будь-яких чуток.— Чому Сумська обласна фармасоціація незгодна з об’єднанням у нове КП?

— Фармасоціація — далеко не всі завідувачі комунальних аптек, а лише десяток тих, хто не бажає втрачати неконтрольованої самостійності. До того ж вони у більшості працюють на підприємствах облцентру, тоді як не треба забувати про мешканців райцентрів і віддалених сіл. Але більшість спеціалістів впевнена, «Нова фармація Сумщини» — єдина надія на відновлення комунальної аптечної мережі.

Звичайним людям важлива наявність ліків в аптеках та ціна. Нове КП збереже як саму мережу, так і робочі місця. Згодом відновить роботу аптечний склад, відкриються нові аптечні пункти, запрацює реєстр найбільш вживаних в регіоні ліків з соціальною ціною, тощо. Ми готові до такого обсягу роботи.— Яким чином область впливатиме на фармацевтичне КП?

— Це будуть всебічний контроль і регулювання з використанням правових та господарських важелів. Губернатор поставив завдання — забезпечити Сумщину якісними та доступними для соціально-незахищених категорій ліками. Влада сприятиме розміщенню комунальних аптек у лікарняних приміщеннях та участі їх у тендерах і конкурсах, які забезпечує бюджет. Асортимент препаратів буде контрольованим, ми впливатимемо на ціни, попередимо потрапляння до мережі підроблених та неякісних ліків.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.