«Ім’я твоє невідоме, подвиг твій безсмертний…»

6 сентября 2012 (3038 | Поделитесь вашим мнением )

3 вересня, у День звільнення Ямполя від німецько-фашистських окупантів, в райцентрі відбулось перепоховання дев’яти радянських воїнів. Останки цих солдат та офіцерів влітку цього року були знайдені глухівським пошуковим загоном «Обеліск» під час розкопок неподалік села Степне.Траурна процесія зібрала практично весь Ямпіль, віддати останню данину пам’яті загиблим героям прийшли і ветерани війни, і люди середнього віку, і діти селища. Труни пронесли вулицями селища від районної адміністрації до братської могили, де вже поховані понад 800 воїнів-визволителів. Провести в останню путь героїв, які поклали своє життя за мир і спокій нинішніх поколінь, зібралися ті, для кого пам'ять про Велику Вітчизняну війну завжди в серці

— Сьогодні важливий день в історії нашого краю — день пам'яті про тих, кому ми зобов'язані життям, — звернувся до присутніх народний депутат України Андрій Деркач. — Але, поважаючи загиблих — відомих і безіменних — ми одночасно повинні не забувати про тих ветеранів, які зараз живі. Ми повинні оточити їх теплом і увагою, зробити все, щоб вони постійно відчували вдячність нащадків, які завдяки їм не знають, що таке війна.

Учасник Великої Вітчизняної війни Микола Антипенко, який пройшов до самого Берліну, зі сльозами на очах подякував усім, хто причетний до перепоховання.

— У вересні 1941 року на Ямпільщині точилися кровопролитні бої 13-ї армії Брянського фронту. Під Шатрищами загинув майже цілий полк, — розповідає керівник пошукового загону Юрій Коваленко. – На жаль, встановити імена воїнів, останки яких сьогодні приймає земля, неможливо. Знаємо, що один з них був офіцером, при ньому знайшли документ, пробитий одразу трьома кулями.
За словами пошуківців, на Ямпільщині вони проводять розвідки і пошукові експедиції з моменту створення загону – 20 років. За ці роки вони підняли з землі більше сотні загиблих. «Ми далекі від політики, для нас головне те, як людина розуміє війну, як вона для себе вибудувала відношення до фронтовиків, до загиблих солдат. Андрій Деркач – єдиний, хто за всі роки свого депутатства, незалежно від виборів чи іншої політичної кон’юнктури не просто цікавився нашою роботою, а брав на себе ініціативу і відповідальність за перепоховання, допомагав приїхати родичам загиблих, знаходив можливість організувати благоустрій братських могил. Хіба ми змогли б зробити це своїми силами?» — говорить Ю. Коваленко

Після панахиди, яку відслужив єпископ Конотопський та Глухівський Роман, визволителі знайшли свій останній спочинок в окремій могилі. Вшановуючи невідомих солдатів, вінки до могили невідомих солдатів першими поклали ветерани війни разом з народним депутатом Андрієм Деркачем, першим заступником голови Сумської обласної ради Олегом Бояринцевим, головою райдержадміністрації Ігорем Палагиним, головою районної ради Олександром Веретенником.

Спеціально для участі у перепохованні останок солдат до Ямполя приїхали вихованці Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою фізичною підготовкою «Кадетський корпус», участь у скорботних заходах взяли митники, прикордонники, представники військового комісаріату.

За словами ямпільчан, які прийшли на перепоховання, подібного заходу в селищі не було давно. Звісно, день визволення Ямполя відзначався, але саме біля свіжої могили всі відчули, яка насправді була страшна війна, якщо і через десятиліття хоронять загиблих. Багато людей плакали.

— Сльози котяться і котяться, як згадаю, що і мій ріднесенький брат Олександр Кирилович Мовчан пропав безвісти. Коли почалася війна, ми жили на Рівненщині. Саша пішов на фронт, а де загинув — і досі невідомо. А, може, серед тих, кого сьогодні перепоховали, і мій братик лежить? Може, саме тут, біля мене, знайшла прихисток його душечка. – тужить пенсіонерка Марія Андрієнко.

«Ім’я твоє невідоме, подвиг твій безсмертний». Ці слова будуть вибиті на могильній плиті над новою братською могилою.перепоховання радянських воїнів

перепоховання радянських воїнів

перепоховання радянських воїнів

перепоховання радянських воїнів

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.