На шляху вдосконалення

6 апреля 2011 Марлен Агдамов ("Народна трибуна") (3034 | Поделитесь вашим мнением )

Уже першого дня змагань на Чемпіонаті України з пауерліфтінгу серед юнаків та дівчат поновлено декілька національних рекордів

Не погрішу проти істини, коли скажу, що багато в чому життєвий вибір більшості нинішніх провідних майстрів «богатирських» видів спорту визначив культовий фільм за участю Арнольда Шварценегера «Качаючи залізо». Історія хлопця з європейського закутка, який, вперто і наполегливо загартовуючи своє тіло, добувся світової слави, сповістила своєрідний алгоритм успіху, який, безумовно, став у пригоді не одним лише силачам. Суть його дуже проста: чим більше працюватимеш, тим більше тобі відплатиться. Вельми наочним підтвердженням цієї тези є й приклад глухівських «стронгменів» на чолі з братами Колтаковими та їх дітища — спортклубу «Гармонія». Що цікаво, технічні можливості останнього (площі, обладнання, можливості для відновлення спортсменів), якщо порівнювати з тими, що були на початковому періоді — у 90 роки минулого століття, в силу об’єктивних умов, скажімо так, не зазнали революційних змін. Тим не менш за останні 15 років Фелікс Колтаков та його вихованці досягли вражаючих успіхів у «залізній грі», виплекавши власну школу силового триборства, або, як модніше звучить, пауерліфтингу. Є у нас тепер у цій дисципліні й свої чемпіони найвищого ґатунку, майстри спорту міжнародного класу і навіть рекордсмени світу. А їхня мала батьківщина, тобто Глухів, набув ще більшої відомості. Не виключено, майбутні історики асоціюватимуть його не лише з подіями гетьманської доби, родиною Терещенків, архітектурними пам’ятками різних епох, але й новітніми культурними, спортивними досягненнями. Дещо у цьому плані вже здійснено, в т. ч. й зусиллями ентузіастів «Гармонії», які змогли спрямувати свій потяг до фізичного вдосконалення на шлях громадського служіння. Успіхи глухівських пауерліфтерів на спортивній арені вилилися у запровадження традиції проведення у нашому місті змагань відповідного рівня. Починаючи цю справу, організатори також неухильно дотримувались алгоритму «залізного Шварца»: неухильність — поступовість — наполегливість. Почавши з традиційного турніру пам’яті Олексія Станкевича, організували приїзд до Глухова найсильніших майстрів, провели Чемпіонат України з жиму лежачи… Якісно новим кроком на цьому шляху стало проведення у Глухові з 31 березня по 6 квітня, під егідою Міносвіти і науки, молоді та спорту, Національної федерації пауерліфтингу, управління з питань фізкультури та спорту ОДА національного чемпіонату серед дівчат і юнаків і п’ятих Літніх спортивних ігор молоді України з пауерліфтингу. До нашого міста прибуло 65 хлопців та 22 дівчини з 18 областей України — практично вся юна зміна майстрів одного з найавторитетніших у світі співтовариств сильних тілом і духом людей.

Відкриття чемпіонату відбулося цього четверга, у міському Палаці культури. На його початок, о десятій, глядацькі місця були заповнені вщерть. Ця деталь додавала впевненості, що змагання, окрім високих спортивних результатів, матимуть і помітний громадський резонанс, заронюючи у заполонені комп’ютерною інерцією душі молоді бажання бути дужими і здоровими.

Відкрив змагання міський голова Юрій Бурлака. Після вступного слова він виголосив від свого імені подяку батькам рекордсмена світу з жиму, нашого земляка — Андрія Кримова, мати якого у відповідь відзначила й роль першого тренера сина — Фелікса Колтакова. З вуст останнього прозвучало запевнення, що організатори прикладуть усі зусилля, аби змагання залишилися у пам’яті учасників та глухівчан, як непересічна подія. А голова Національної федерації пауерліфтингу Сіраджутдін Базаєв, відзначивши гостинність та організаційний хист глухівчан, висловив сподівання, що чемпіонат та ігри стануть додатковими щаблями на шляху вдосконалення юних, який приведе їх до збірної й великих досягнень на міжнародній арені. Результати вже першого дня показали, що ці сподівання виявилися небезпідставними. У змаганнях дівчат було поновлено декілька рекордів України.

«Фелікс Колтаков, його клуб «Гармонія» є блискучими прикладами того, чого можна досягти, будучи до кінця відданим улюбленій справі. Хлопці з «Гармонії» прославили Глухів на всю Україну і світ».

Юрій Бурлака, Глухівський міський голова

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.