Біографія особистості, біографія турніру

18 апреля 2011 "Народна трибуна" (3270 | Поделитесь вашим мнением )

Турнір пам’яті Костянтина Реви є традиційним: і в силу власної, так би мовити, тринадцятирічної історії, і в тому плані, що продовжує традицію єднання спортсменів різних поколінь з теренів колишнього СРСР. Нас об’єднує багато чого, в тому числі й непересічні спортивні досягнення, фігури видатних особистостей, таких як Костянтин Рева. Він є прикладом і для сучасної молоді, яка має наслідувати ще одні традиції — здорового способу життя. Вважаю, багато чого в цьому плані дадуть майстер-класи для глухівських юних волейболістів за участі учасників турніру. Буде продовжено традицію висадження дерев на пам’ятній алеї. Добрі традиції у Глухові живуть і будуть жити…

Ірина Терещенко, заступник глухівського міського головиКостянтин Кузьмич Рева народився 10 квітня 1921 року в с. Суходол (Великі Терни) Глухівського району Сумської області. З 1928 по 1930 рр. навчався у школі №1 Глухова, де і розпочав свою спортивну біографію. А продовжив своє сходження на спортивний Олімп у волейбольній команді ЦСКА (Москва).

Виступав за команди «Спартак» (Москва), ВПМЧА (Військовий інститут іноземних мов Червоної армії) – 1945 — 46 рр., ЦДЧА (Центральний дім Червоної армії) – 1947 — 51 рр., 1953 — 54рр., ВПС МВО (Військово-повітряні сили Московського військового округу) — 1952р., ЦСК МО (Центральний спортивний клуб міністерства оборони СРСР) — з 1955р.

Наш земляк — восьмиразовий чемпіон СРСР, чемпіон світу 1948р. та 1952 р., чемпіон Європи 1950 — 1951 рр., бронзовий призер Чемпіонату світу (1956 р.)

У 1949 році Костянтину Реві присвоєно почесне звання «Заслужений майстер спорту СРСР».

Його спортивну біографію прикрашають чотири чемпіонські дипломи, завойовані на світових фестивалях молоді в Празі, Бухаресті, Берліні та Будапешті.

Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, Червоної Зірки, Вітчизняної війни та чисельними медалями.

Він був і залишається неповторним у майстерності до сьогодення. У Нідерландах у м. Горрендай 5 грудня 1952 року засновано клуб, який носить ім’я «Рева».

Але, куди б не закинула доля видатного майстра, він завжди пам’ятав батьківщину, рідний край, і з подякою благословив волейбольний турнір свого імені, який проводиться в Глухові з 1996 року.

В кінці 2000р. Міжнародна федерація волейболу підвела підсумки конкурсу «Кращі XX століття». У номінації «Кращий гравець» названо К. Реву.

У 2002 році в Глухові засновано громадську організацію «Волейбольний клуб ім. К. Реви».

У жовтні 2005р. його ім’я занесене до «Зали слави» найвидатніших волейболістів світу на батьківщині цієї гри у м. Халіоке, США.

14 квітня 2006 року на честь 85-річчя з дня народження К. Реви на фасаді школи №1, у якій навчався видатний спортсмен, відкрито меморіальну дошку.

В квітні 2008р. під час проведення X ювілейного турніру пам’яті видатного спортсмена на подвір’ї школи №1 учасники змагань посадили алею на честь одного з найкращих волейболістів XX століття.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.