Звітує міський голова (2011, частина 2)

25 января 2012 Юрій Бурлака, міський голова (3233 | 2 комментария )

В Глухові проводились загальноміські заходи, такі як: День захисту дітей, День молоді, 13 турнір Костянтина Реви, дитячий та міський туристичні зльоти, Всеукраїнський чемпіонат з пауерліфтингу, День фізичної культури і спорту. Сьогодні існує проблема з станом здоров’я дітей, підлітків, молоді, адже вони майбутнє нашого міста, держави. Рівень розвитку фізичної культури і спорту в місті не забезпечує оптимальної рухової активності жителів, поліпшення стану їхнього здоров’я, профілактики захворювань та фізичної реабілітації.

Фізкультурно-оздоровчою роботою в місті охоплено близько 6, 1 тис. осіб, що становить 17, 4% від загальної кількості мешканців міста. При цьому, середній показник в області складає 18%, в державі — 14%, По мікрорайонах дуже мало спортивних майданчиків, а там, де вони є, працюють не дуже ефективно. Навчальні заклади перестали бути осередками розвитку масового спорту. І, як і в інших галузях, є проблеми з матеріально-технічним забезпеченням.

У наступному році — в рік 40-річчя стадіону «Дружба» — на його подальший ремонт буде виділено понад 100 тис. грн. Щоб відвести наших дітей від телевізорів та комп’ютерів та залучити їх до занять спортом, у 2012 році будемо продовжувати облаштування дитячих та спортивних майданчиків у мікрорайонах, плануємо придбати інвентар дня дитячо-юнацької спортивної школи.

В 2011 році розпочато проектування оздоровчого комплексу з плавальним басейном. Працюємо в напрямі залучення державних коштів на його будівництво. Базова мережа закладів культури міста збережена, складається з Палацу культури, школи мистецтв, краєзнавчого музею.

У місті працює 18 клубних формувань з кількістю учасників 262 чол., 4 колективи мають почесне звання «народний аматорський».

Упродовж 2011 року проведено 495 культурно-мистецьких заходів.

Серед масових загальноміських були:
— міський конкурс «Професіонал року»;
— театралізоване свято Глухівська масляна»;
— фестиваль аматорського мистецтва «Свята моя земля, велична Україна»;
— конкурсно-розважальна програма «Глухівчанка -2011»;
— міський фестиваль патріотичної пісні «Пісні, опалені війною» за участю загальноосвітніх навчальних закладів міста;
— обласний фестиваль духовної музики «Глинські дзвони», в якому взяли участь 10 хорових колективів з Сум, Луцька, Шостки, Лебедина, Путивля, Глухова.

У звітному році художні колективи та виконавці міста взяли участь у 10 міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних фестивалях, конкурсах та інших заходах, де отримали дипломи лауреатів.

Відновила свою роботу дитяча естрадна студія «Добрий вечір», відкрито підготовче хореографічне відділення (30 чол.) на базі народного аматорського ансамблю танцю «Полісяночка .

Відродженню національної історії та культури сприяє постійно діюча експозиція краєзнавчого музею, яка суттєво поповнилась матеріалами з історії рідного краю. Так, за 2011 рік фонди музею поповнились на 167 предметів, з них 72 — основного і 95 — науково-допоміжного фонду. Станом на 1.11.2011 музейна колекція налічує 12 024 експонатів, з них основного фонду — 8102, науково-допоміжного — 3922.

За звітний період проведено 222 оглядових та тематичних екскурсій, якими охоплено понад 6 тис. чол. Організовано та проведено 9 виставок, серед яких виставка декоративно-ужиткового мистецтва, яка проводилась у рамках обласного Фестивалю мистецтв «Свята моя земля, велична Україна!», посіла перше місце в області.

Школа мистецтв ім. М. Березовського підтримує контингент 323 учні, працює 4 відділення: інструментальне, хорове, хореографічне, художнє.

Значна увага приділялась зміцненню матеріально-технічної бази закладів культури:
— в міському палаці культури проведено капітальний ремонт на суму 100 тис. грн.;
— придбані театральні костюми та сценічне взуття на суму 17 тис. грн.

Сума платних послуг по закладах культури за 2011 рік склала 127, 1 тис. грн.: МПК — 24, 9 тис. грн., краєзнавчий музей — 18, 9 тис. грн., школа мистецтв — 83, 3 тис. грн.

У 2011 році відкрито Міську Дошку Пошани. Вважаю, що це є важливим, як для людей, що прославляють наше місто, створюють його імідж, так і для виховання підростаючого покоління, розвитку в них поваги і вдячності землякам. Окрасою і візитівкою нашого міста стали, на мою думку, встановлені в скверах іменні лавки. Я дякую всім, хто відгукнувся і зробив подарунок місту.

Для покращення якості проведення масових культурних заходів необхідно придбати вуличну пересувну сцену, обновити музичну апаратуру, костюми. В 2012 році плануємо завершити капітальний ремонт Палацу культури, придбати музичну апаратуру. Акцент у роботі буде зроблено на залучення молоді до участі в культурно-мистецьких заходах, ознайомлення з культурними надбаннями нашого народу.

Важливою ділянкою роботи виконкому є управління комунальною власністю. На даний час у своєму підпорядкуванні ми маємо комунальне житло, комунальні підприємства, навчальні заклади, землю, дороги, сквери, мережі та багато чого іншого. І всьому потрібно дати лад. У І кварталі 2012 року обов’язково буде завершено інвентаризацію майна всієї комунальної власності та створено реєстр об’єктів. Це дасть змогу отримати реальну картину та розробити заходи з поліпшення утримання та використання своєї власності, а також поліпшення роботи комунальних підприємств.

Особлива увага приділялась розвитку житлово-комунального господарства. Ця галузь потребує реформування, великих капітальних вкладень, сучасного менеджменту.

Комунальне підприємство «Глухівський тепловий район» здійснює теплозабезпечення житлового фонду та соціальної сфери міста. На балансі підприємства перебуває 14 котелень. На даний час воно обслуговує 4 556 квартиронаймачів, понад 140 організацій, підприємств, установ. Загальна опалювальна площа складає 353 тис. кв. м. Орієнтовно за 2011 рік буде надано послуг на суму 22, 5 млн. грн. Минулий рік підприємство завершило зі збитками. В пасиві були борги за минулі роки за спожитий газ, судові витрати на загальну суму понад 2, 5 млн. грн.

Протягом року половина боргів погашена і, хоча фінансовий стан підприємства залишається досить складним, проведена значна робота по покращенню ситуації. Так, у міжопалювальний сезон старі насоси в котельнях замінені на ефективні насоси фірми WILO, для чого витрачено 140, 2 тис. грн.

На баланс підприємству передані котельні загальноосвітніх шкіл №2, 4, НВН №5 та ДДЗ «Ромашка». На оновлення обладнання та поліпшення технічного стану цих котелень спрямовано 122 тис. грн. Крім того, всі вони дообладнані твердопаливними котлами, які працюють на пресованих брикетах з тирси, що виробляються самим підприємством. На ці цілі витрачено понад 300 тис. грн. Позитивно й те, що піролізні котли закуплені у ПАТ Глухівський завод «Електропанель».

У 2011 році введено в експлуатацію блочно-модульну котельню по вул. Крупської, яка, до речі, побудована за кошти обласного бюджету. В реконструкцію котельні міськвиконкому підприємством вкладено 50 тис. грн. Ці дві сучасні котельні є безоператорними і працюють в автоматичному режимі.

Сума від продажу недіючих котелень склала 268 тис. грн. У 2011 році підприємство отримало ліцензію на проведення ремонтних робіт, що дозволило додатково залучити понад 500 тис. грн. Протягом року створено 24 нових робочих місця. За результатами національного бізнес-рейтингу комунальне підприємство визначено як «Комунальне підприємство — 2011» і ввійшло в 30 найкращих комунальних підприємств України.

На перспективу планується реконструкція котельні по вул. Ціолковського, 5 з заміною газових котлів на більш енергоефективні та встановлення двох твердопаливних котлів. Для цього вже підприємством виготовлено проектно-кошторисну документацію. До речі, використання твердопаливних котлів дозволяє економити природний газ на початку та в кінці опалювального сезону, тобто при незначних низьких температурах.

У 2012 році за кошти міського бюджету буде проведена заміна теплових мереж до дитячого садка «Фіалка», на що вже підприємством виготовлено проектно-кошторисну документацію.

В напрямі модернізації виробництва працює і виробниче управління водогінно-каналізаційного господарства. Його послугами користуються 8 814 абонентів багатоповерхових забудов, 328 абонентів промислового сектору та 5 651 абонентів приватного сектору, яким протягом 2011 року буде реалізовано питної води – 1 040 тис. куб. м, обсяги водовідведення складуть 620 куб. м.

У місті централізованим водопостачанням забезпечено 13 480 помешкань, що складає 93% всього житлового фонду. Підприємство не має боргів по заробітній платі, повністю розрахувалось з кредитом. У цьому році за кошти підприємства побудовано водогін по вул. Тургенєва, Лісковського, провулку Воїнському. Загальна протяжність нових водогонів склала 810 м, до яких будуть підключені 59 помешкань. Для зручності населення побудовано водорозбірна колонка біля Веригінського кладовища. На це витрачено 20 тис. грн. Проводились роботи по ремонту водопроводів із заміною труб по провулку Путивльському — 95 м/п, вул. 40 років Перемоги — 115 м/п. З метою покращення фінансового стану підприємством виконуються роботи по будівництву каналізації приватним структурам та іншим організаціям. У 2011 році збудовано 105 п/м по вул. Терещенків, 37 та 180 п/м по вул. Гоголя, 8.

Для повірки приладів обліку для населення придбаний повірочний стенд вартістю 38 тис. грн. У ремонт та модернізацію наявного обладнання вкладено понад 70 тис. грн. У поточному році підприємство одержало висновки Державної комісії по запасах корисних копалин, яким підтверджено наявність запасів питної води в Глухівському родовищі розрахунково на 25 років. За дослідження та роботи сплачено 123 тис. грн. З жовтня відновлено цілодобове постачання води для населення.

Зроблено дещо і на перспективу. На стадії завершення схема водопостачання міста, наявність якої є обов’язковою умовою для участі в будь яких державних проектах. Виготовлено проект на реконструкцію напірного колектора.

Окремо хочеться відмітити передачу підприємствам-надавачам послуг обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Це виключило із ланцюга ланку посередника, і відповідальність за якість послуг повністю перекладено на підприємства-надавачі. Внутрішньобудинові мережі знаходяться у вкрай незадовільному стані, але вже протягом червня — жовтня КП «Тепловий район» та ВУВКГ вклали в їх ремонт та приведення в належний стан понад 400 тис. грн. Як наслідок, є зменшення кількості аварій у будинках як на теплових, так і на водопровідних мережах.

Позитиви є. Але є і проблеми. Найбільш болючою проблемою для багатоповерхівок є обслуговування житлових будинків. Експлуатацію та утримання житлового фонду міста здійснюють комунальне підприємство ВЖРЕКП, ТОВ «Глухівжитлосервіс», 6 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, 2 житлово-будівельних кооперативи. Площа житлового фонду міста — 249, 1 тис. кв. м, у тому числі комунальної власності — 204, 1 тис. кв. м.

Протягом року комунальним підприємством ВЖРЕКП за рахунок плати за обслуговування квартир виконані поточні ремонти на загальну суму 182, 5 тис. грн., а саме:

— ремонт під’їздів у будинку №5 по вулиці Ціолковського на суму 11, 7 тис. грн, у будинку №22 по вулиці Інститутській — 5, 8 тис. грн., у будинку №49 по вулиці Терещенків — 7, 3 тис. грн., у будинку №36 по вулиці К.-Московській — 4 тис. грн. та інших;
— зроблено ремонт покрівель у будинку №49 по вулиці Терещенків — 3, 3 тис. грн., у будинку №22 по вулиці інститутській — 4, 1 тис. грн., у будинку №18 по вулиці Путивльській — 4, 3 тис. грн.;
— проведено ремонт цоколів, відмостки, відремонтовано дитячих майданчиків, засклені вікна, здійснено ремонт вхідних дверей та інше на суму понад 35 тис. грн. (по вул. Пушкіна, Ковпака, Ціолковського, К.-Московській).

У поточному році за рахунок субвенцій з державного бюджету проводиться реконструкція гуртожитку по вул. Ціолковського, З, проведено капітальний ремонт покрівлі будинків по вул. Курлука 1/1 та 1/3.

За рахунок так званих «нафтових» грошей відремонтовано покрівлі будинків по вул. Ковпака 3 та 5. У цілому на капітальний ремонт житлового фонду витрачено близько 600 тис. грн.

Але все-таки житловий фонд міста знаходиться в незадовільному стані. Практично всі будинки потребують капітальних ремонтів мереж водовідведення, покрівель. В умовах обмеженого фінансування вирішити всі проблеми за рахунок міського бюджету неможливо. Тому в цій сфері терміново необхідні реформи.

Наразі є два шляхи обслуговування будинків. Перший — це схема, яка працює сьогодні . Другий — це створення мешканцями будинків об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Переваги другого наступні:

— ОСББ не сплачують 20% ПДВ та податок на прибуток, що автоматично зменшує тариф на обслуговування будинку на 20%;

— ОСББ не закладає в тариф накладних витрат (30 — 40%) на утримання виробничих цехів, гаражів, ремонт автопарку, податку на забруднення навколишнього середовища тощо;

— тариф встановлюють власне мешканці на загальних зборах, вони ж формують основні пріоритети, на які потрібно спрямувати кошти. Особливо прагматичні навіть відкладають 10-15% від нарахувань у фонд розвитку для подальшого капітального ремонту;

— ОСББ може самостійно, «напряму», наймати виконавців робіт, приймати роботи, підписувати акти виконаних робіт з підрядними організаціями, оплачувати роботи по факту виконання;

— жителі ОСББ стають власниками прибудинкової території, сплачують земельний податок від 200 до 300 грн. на рік (сума ділиться на всіх мешканців) та мають право розпорядитися землею на власний розсуд. Це унеможливлює будь-яку забудову прибудинкової території без дозволу членів ОСББ.

У нашому місті є ОСББ, і всі пересвідчились, що ці будинки в кращому стані, охайні й упорядковані. Ще на початку року ми визначились, що за бюджетні кошти переважно будуть ремонтуватись ті будинки, всяких будуть створені ОСББ.

Особливо хочу зупинитись на благоустрої міста. Благоустрій території міста включає в себе не лише санітарний та технічний стан вулиць, до нього також відноситься і освітлення вулиць, фасадів магазинів, офісів, рекламних щитів, тощо. Щодо благоустрою, то ці роботи проводяться цілий рік. На нього з міського бюджету до кінця року буде витрачено 1 520 тис. грн., включаючи оплату освітлення. В цьому році за рахунок бюджету розвитку на реконструкцію вуличного освітлення буде використано 290 тис. грн. Місто освітлюється 1 528 світильниками, і тільки 221 з них індивідуальні, решта переведено на двоставочний режим роботи. В 2011 році встановлено 409 сучасних економних світильника, а саме: на вулицях Пушкіна — 10 штук, Києво-Московській — 12 штук, Чкалова — 10 штук, 40 років Перемоги — 17 штук, Некрасова — 5 штук, 70 років Жовтня — 8, Вознесенська — 14, літньому парку — 14. Побудовані нові лінії по вул. Маяковського, Щорса, Чапаєва, Київський шлях, Луговій, 40 років Перемоги, Жовтневій, Жертв революції, Чкалова, Некрасова, Спаська, Заводська. Протяжність ліній збільшилась на 3, 97 км, змонтовано 21 шкаф з двоставочним обліком електроенергії. Для покращення електрозабезпечення населення цілого мікрорайону збудовано нову силову трансформаторну підстанцію по вул. Чапаева. В 2012 році планується провести роботи по освітленню нових вулиць і мікрорайонів на таку ж суму.

Дуже приємно, що цього року у весняній толоці взяли участь не тільки владні структури, навчальні заклади, підприємства, організації, а просто масово люди прибирали біля своїх осель, білили бордюри, саджали квіти.

Гори сміття було вивезено із лісосмуг біля дороги на Сліпород та Привілля, ліквідовані десятки стихійних звалищ і, на мою думку, в місті стало чистіше, мешканці прибирають біля своїх осель вже не по нагадуванню, а щоб біля кожного будинку було ошатно і чисто.

В цьому році оголошено міський конкурс на кращий будинок, кращу вулицю з призовим фондом переможцям 50 тис. грн. На жаль, у конкурсі взяло участь тільки 4 багатоповерхівки та 3 вулиці, а 50 тис. грн. для будинку або вулиці — це значні кошти.

Нам давно потрібно зрозуміти самим й розповідати своїм дітям, що Глухів — це наша домівка, наша оселя і її потрібно прибирати самим, доглядати за нею самим, а не чекати когось. А ще краще б — не смітити.

Я можу з гордістю сказати, що в цьому році в плані благоустрою зроблено багато. За кожним навчальним закладом закріплено клумби. За рахунок екологічних коштів було придбано насіння квітів на 10 тис. грн., посаджено 338 троянд, 50 троянд подарували підприємці. В наступному році плануємо посадити ще 550 на Меморіалі слави, як данину нашим дідам і прадідам, що загинули за Перемогу. Результат нашої з вами роботи по благоустрою міста — друге місце у Всеукраїнському конкурсі на кращий благоустрій.

Прибирання сміття є великою проблемою для всіх міст і для нашого теж.

Практично вичерпало свій ресурс міське сміттєзвалище. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво полігону твердих побутових відходів, але самотужки з цим місту не впоратись. Цього року ми неодноразово звертались і до комітетів Верховної Ради і Кабінету Міністрів з цього питання. Сподіваємось, що в наступному році отримаємо кошти.

Продовжувалась робота по укладанню договорів на вивіз сміття з приватного сектору. В 2012 році будуть побудовані майданчики для контейнерів у районі багатоповерхової забудови, придбано спеціалізований контейнеровоз. На це планується в бюджеті 2012 року 355 тис. грн. Сподіваємось, що це покращить стан наших вулиць, додасть зручностей населенню і ліквідує стихійні звалища.

Цього року владою започатковано конкурси на утримання об’єктів благоустрою. Два міські сквери, дитячий майданчик, прибережну смугу Павлівського озера передано в оренду.

Які преваги в цьому? По-перше, зменшується навантаження на міський бюджет по прибиранню, освітленню цих зон. По-друге, визначено відповідального за утримання об’єкта в належному стані. І обов’язкова умова по зонах відпочинку на озерах — утримання рятувальних постів, що також економить кошти бюджету.

В наступному році робота в цьому напрямі буде продовжуватись. Адже проблем у цій сфері немало.

Дороги. Думаю, що всі мешканці і гості нашого міста відчули і побачили покращення ситуації з дорогами в місті. Нагадаю, що вулично-дорожня мережа в місті складається з 325 км, 250 з яких — дороги з твердим покриттям У 2011 році продовжився ремонт вулиці Ціолковського, Пушкіна, відремонтовано частину вул. Веригінської. В цьому році в зв’язку з прийняттям Податкового кодексу, до бюджету міста не надходив податок з власників транспортних засобів, який був основним джерелом робіт по утриманню та ремонту доріг. Компенсувати ці втрати бюджету передбачалось за рахунок розподілу коштів Автомобільній службі доріг. Але за рахунок цього джерела місту кошти не виділялись. Тому 490 тис. грн. коштів субвенції на соціально-економічний розвиток міста спрямовані на капітальний ремонт доріг.

За рахунок власних кошів міського бюджету проведені поточні ямкові ремонти по вул. Жертв революції, Спаській, пров. Чкалова, Гастелла. Грейдування здійснено по вулицях Марченка, Грибоєдова, Тургенєва, Чапаєва, Робочій. Двічі протягом року проводилась розмітка вулиць, на 20 тис. грн. придбано сіль. У повному обсязі заготовлено пісок для приготування протиожеледевої суміші.

Але проблем у цій сфері багато. Це, по-перше, відсутність по багатьох вулицях або незадовільний стан тротуарів, відсутність твердого покриття на вулицях у віддалених мікрорайонах міста. Проблем додає і відсутність об’їзної дороги.

В проекті бюджету на наступний рік нам передбачено субвенцію на ремонт та утримання доріг у сумі 848 тис. грн., яка є цільовою і буде перераховуватись місту в автоматичному режимі. За рахунок цих коштів плануємо будівництво тротуарів по вул. Суворова та Першотравневі, ремонт вулиць Покровської та Гарматної. Крім того, за рахунок коштів у рамках програми збереження культурної спадщини на реконструкцію вулиці Вознесенської передбачено 2, 5 млн. грн.

Житлова політика. В місті практично не будуються багатоповерхові будинки. Тільки в кінці цього року розпочато будівництво 24 квартирного будинку по вул. Курлука за рахунок власних коштів Фонду інвестування молодіжного житлового кредитування. Завершення будівництва планується на 2012 рік. Кілька років тому в комунальну власність міста передані відомчі гуртожитки у незадовільному стані. Привести їх у належний стан можливо тільки за рахунок державних коштів. За кошти міського бюджету та кошти мешканців виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію гуртожитку по вул. Ціолковського, 6. Розпочалася приватизація квартир у гуртожитках. За 10 місяців цього року власниками житла стали 69 сімей, що проживають у гуртожитках. Проводиться робота по упорядкуванню черги на отримання житла, постійно працює відповідна комісія. Протягом 2010 — 2011 рр. придбано 3 квартири для інвалідів ВВВ на суму 583, 9 тис. грн. за рахунок субвенцій з державного бюджету. Проблемою в цих питаннях є відсутність соціального житла в місті, дорогі іпотечні кредити, відсутність фінансування молодіжного житлового кредитування.

Земельні відносини. Говорячи про сферу регулювання земельних відносин, слід нагадати, що територія міської ради займає площу 8 374 гектарів, з них у межах міста знаходиться 2 001 гектарів. До Верховної Ради для затвердження надано документи по затвердженню нової межі міста. У разі їх прийняття площа міста збільшиться на 405 га. Від ефективного і раціонального їх використання значною мірою залежить економічна ситуація в Глухові.

За 2011 рік у місті продано 10 земельних ділянок та прав оренди на земельні ділянки загальною площею 4, 92 га у власність юридичних та фізичних осіб. Загальна ціна продажу земельних ділянок складає 981, 6 тис. грн. Очікуване надходження до міського бюджету в 2011 році від цих операцій складе 894, 6 тис. грн.

Станом на 1.11.2011 року передано в оренду 332 земельні ділянки загальною площею 108, 67 га для здійснення підприємницької та іншої діяльності (розміщення торгівельних павільйонів, магазинів, виробничих приміщень, кіосків).

Загальна сума надходжень до міського бюджету від орендної плати за використання вказаних ділянок становить близько 2 250 тисяч гривень, це значно більше ніж у попередні роки, що є результатом затвердження міською радою нової грошової оцінки земель.

Станом на 1.11.2011 р. на території міста передано безкоштовно в приватну власність земельні ділянки громадянам для обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд у кількості 6 242 загальною площею 470 га, в тому числі в поточному році 106 ділянок загальною площею 9, 38 га. Для ведення садівництва передано безкоштовно в приватну власність 1 410 земельних ділянок громадянам міста загальною площею близько 102 га, для ведення особистого підсобного господарства 78 ділянок загальною площею 25, 3 га. Процент приватизації земель громадянами міста становить 98% від загальної кількості.

Видані державні акти на право приватної власності на землю 3 823 громадянам. Виготовлено 14 проектів відведення земельних ділянок для надання в користування підприємств та установ міста, 2 проекти — для надання в користування громадянам.

Сьогодні в місті є ринок земель для індивідуального житлового будівництва. В 2012 році будуть підготовлені для продажу з аукціону земельні ділянки під індивідуальне будівництво по вулицях Гоголя, Глухівських дивізій, Ярмарковій площі. Планується також і передача безкоштовно громадянам земельних ділянок під будівництво згідно затвердженого міською радою Положення.Шановні глухівчани!

У звіті я зупинився на найбільш значущих надбаннях та проблемах міста. Впевнений, що в своєму розвитку ми рухаємось у правильному напрямку.

Дякую всім за цю повсякденну працю, за внесок у розвиток міста і добробут його мешканців.

Дякую всім, хто не тільки на словах, а й конкретними справами розбудовує та прикрашає свій будинок, свій двір, вулицю, наше місто, хто працює на підприємствах, будує, ремонтує, прибирає, вчить та виховує наших дітей, хто лікує нас і залучає до культурних цінностей. Кожен з нас хоче бачити Глухів сильним та процвітаючим, а його громадян — щасливими й забезпеченими.

Щиро бажаю, щоб всі позитивні здобутки і досвід ми продовжили та примножили не тільки в цьому році, а робили це кожного року і щодня.

Доброго всім здоров’я, наполегливості, завзяття й сил у цій нелегкій, але такій потрібній справі.

Вдячний за довіру, розуміння і співпрацю.
Частина 1.

Категории:

Пост написан:

2 комментария

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.