Заповідний Глухів

24 апреля 2012 Оксана Коваленко ("Народна трибуна") (3077 | Поделитесь вашим мнением )

Подивитись на пам’ятки історії та архітектури Глухова приїздить все більше і більше туристів18 квітня Міжнародний день пам’ятників та історичних місць. У нас цей день значиться ще й як День пам’яток історії та культури. Для Глухова, архітектурні пам’ятки якого приваблюють і поважних науковців, і допитливих туристів, це доволі актуальна віха.

Напередодні неї ми поспілкувалися з генеральним директором НЗ «Глухів» Сергієм Слєсарєвим.— Сергію Анатолійовичу, останнім часом багато розмов про необхідність розвитку туризму у Глухові. А про що свідчать цифри?

— Глухів дійсно приваблює любителів подорожей. Минулого року по лінії заповідника було прийнято 21700 чоловік. Багато це чи мало? Якщо подивитись на цифру трирічної давності, то вона ледве перевищувала 9 тисяч. Як кажуть, без коментарів.— Який основний напрямок діяльності заповідника?

— З останніх трьох гетьманських столиць Глухів зберігся найкраще. Тому пріоритетним напрямком нашої діяльності є наукові дослідження. Вони — основа і реставрації пам’яток, і їх популяризації. Зараз ми готуємось до міжнародної конференції, темою якої є історія Сіверщини. У травні вийде збірник наукових праць з дослідженнями майже 100 науковців України, Росії, Канади.— Заповідник має досвід роботи з туристами. Чи готові ви задовольнити їх бажання?

— Зазвичай, більшість приїжджає до Глухова вперше. Тому наша задача — приготувати максимально насичену програму. Розроблено 16 маршрутів. Люди мають вибрати те, що їх цікавить найбільше. Археологія Глухова, його храми, містобудівні особливості, Глинська пустинь, історія Терещенків — далеко не повний перелік. До речі, сьогодні з нами зв’язалась одна турфірма з Москви. Їх цікавить Глухів як батьківщина Бортнянського, Березовського і Шапоріна. Спитали, наскільки реально побувати у нас на камерному концерті духовної музики і були дуже задоволені відповіддю. Щоб зацікавити потенційних туристів, розповсюджуємо газету «Соборний майдан», постійно оновлюємо свій сайт.— Щоб якісно виконувати всі покладені на заповідник функції, у вас повинні працював не просто фахівці, а одержимі справою люди.

— Всі сили спрямовуємо на реалізацію державної політики охорони історико-культурної спадщини. Як керівник, хочу подякувати всім співробітникам за відданість справі. У нас під крилом таких досвідчених фахівців, як завідувач відділу охорони, експлуатації та реставрації пам’яток Валентин Воложин, завідувач науково-дослідницьким відділом Юрій Коваленко, завідувач відділу музейної та фондової діяльності Людмила Савицька стає на ноги талановита молодь: науковий співробітник Олександр Мірошниченко, екскурсовод Неля Пінчук, інженер-програміст Віктор Ісаєв.— А що повезуть туристи з Глухова додому?

— Сьогодні пропонуємо понад 20 видів сувенірної продукції. Кілька місяців тому видали археологічний путівник. Проте найголовніше — позитивні враження. В цьому зацікавлена і міська влада. На останній сесії депутати міськради офіційно заборонили встановлення бігбордів на території заповідника, врегулювали ситуацію з рекламними щитами на екскурсійних маршрутах. Що стосується реставрації, зараз ми спільно з управлінням ЖКГ визначаємось з переліком об’єктів, які оновлюватимуться в першу чергу.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.