Задля здоров’я майбутніх поколінь

28 апреля 2011 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (4071 | 4 комментария )

Пологове відділення розширюватиме свою діяльність на інші райони СумщиниУкраїна переживає демографічну кризу. Витоки цього явища, безумовно, з’явилися не сьогодні і, навіть, не вчора. Втрати у репродуктивних поколіннях внаслідок воєнного лихоліття 1941 — 1945 рр., потужна міграція, системна криза кінця минулого століття, Чорнобиль, нарешті… Говорити про причини нинішнього «змаління» нації можна безкінечно довго. Втім, це навряд чи здатне дати якийсь корисний «кінцевий продукт». Куди важливіші конкретні кроки, заходи, дії, спрямовані на стимуляцію народжуваності, захист материнства і дитинства. Саме це стало предметом особливої уваги колективу та адміністрації Гпухівської ЦРЛ.

Ось що, каже з цього приводу районний акушер-гінеколог Ігор Барахович: «Методична, цілеспрямована робота по забезпеченню нормальних умов для народження малюків, доглядом на початковому етапі життя, яка вже котрий рік проводиться у райлікарні та нашому пологовому відділенні, приносить свої зримі плоди. Саме наш — глухівський медичний заклад отримав почесний статус «лікарня, доброзичлива до дитини». Він визначає більш активну допомогу породіллі з боку найближчих родичів, спільне перебування матері й дитини після пологів…

Персонал пологового відділення працює нині дуже злагоджено, перебуваючи, по суті, у стані повної гармонії.

Є у нас співробітники, які мають 25 років стажу, є талановита енергійна молодь. Керує колективом перспективний, схильний до запровадження новаторських підходів лікар — Наталія Зленко. До речі, нещодавно набула реальних рис наша стара задумка щодо створення на базі першого пологового будинку міськрайцентру з надання акушерсько-гінекологічної допомоги».

Остання інформація потребує окремого коментаря. Як відомо, з кінця минулого року містом стали ходити плітки про начебто «закриття» Глухівської ЦРЛ. Наказ Міністерства охорони здоров’я України за №273 від 28 березня «Про затвердження Концепції подальшого розвитку перинатальної допомоги в Сумській області», де йдеться про згаданий міськрайцентр, стало гідною відповіддю на всілякі інсинуації, розставивши, як то кажуть, всі крапки над «і».

«Та що ви, яке закриття, — продовжує Ігор Леонідович, — навпаки — розширюватимемо свою діяльність на інші райони Сумщини. Вже сьогодні до нас їдуть народжувати з Кролевеччини, Шостки, Ямполя».

Ми навмисно випустили з його монолога місця, які стосувалися позитивних зрушень у матеріально- технічному забезпеченні відділення, бо бачили все на власні очі. Старша акушерка відділення Надія Гуменюк люб’язно відгукнулась на пропозицію показати своє «господарство». Ми відвідали і прекрасно обладнані палати для спільного перебування матері, дитини та найближчих родичів, зал для породіль з новим сучасним устаткуванням, палату інтенсивної терапії для тих, кому при пологах роблять кесарів розтин. Всюди панували виняткова чистота, порядок і майже домашній затишок. При спогляданні всього цього мимоволі спадало на думку, що, дійсно, у міста, де створено такі умови для появи на світ маленьких громадян, є перспективи, є майбутнє.

І ніяка демографічна криза йому не страшна.

Інформація до роздуму: серед «ноу- хау» пологового відділення — запровадження проекту арт-терапії, який включає посилену допомогу майбутнім матусям з боку фахових психологів. Це робиться, наголосимо, лише у Гпухові. Нині сеанси арт-терапії на базі у пологового відділення проводить кандидат психологічних наук Світлана Поліщук.

Категории:

Пост написан:

4 комментария

 • Гость :

  в каком Багдаде?
  в теперешнем давно уже неспокойно
  но в Украине, слава Богу, пока все спокойно
  одна беда- почти вся молодежь считает, что лучше смотреть телевизор, пить пиво и сидеть в интернете, чем детей выпускать в жизнь.
  Потому что, неспособные к преодолению элементарных жизненных трудностей, но,впрочем. это не их вина, а беда.
  Вот скажите, после войны (ВОВ) меньше трудностей было? а в тыща тринадцатом году, что, меньше?
  Так скакова ж тогда рождаемость была, а щас нету?
  А чего сейчас никакой рождаемости во франции нет или там бельгии среди белых?

 • Гость :

  ах ,она у нас такая низкая из-за высокой развитости страны???истину глаголите..у нас всё как в высокоразвитых странах…даже рождаемость..в Багдаде всё спокойно…

 • Гость :

  =Сейчас же рождаемость низкая из-за низкого уровня жизни=
  Не пишите ерунду.
  Высокая рождаемость сейчас как-раз в странах с низким уровнем жизни.
  И чем он ниже, тем выше рождаемость.
  А в высокоразвитых европейских странах прирост нулевой или минимальный и происходит только за счет рождаемости среди эмигрантов. Европа вымирает. Вернее, европеоиды.
  И это никак не связано с уровнем жизни в Украине

 • Гость :

  "Україна переживає демографічну кризу. Витоки цього явища, безумовно, з’явилися не сьогодні і, навіть, не вчора. Втрати у репродуктивних поколіннях внаслідок воєнного лихоліття 1941 — 1945 рр., потужна міграція, системна криза кінця минулого століття…"Не следует обманывать, уважаемый автор ! В прошлом веке прирост населения был. Сейчас же рождаемость низкая из-за низкого уровня жизни .Довели Украину,которая в советское время была в десятке наиболее развитых стран мира ! Сейчас же мы отстали,плетёмся в хвосте .Отсюда и демографический кризис . И истоки его появились именно сегодня !

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.