Відтепер у Глухові 100% школярів забезпечені гарячим харчуванням.

10 февраля 2011 Оксана Коваленко ("Народна трибуна") (2743 | Поделитесь вашим мнением )

У Глухівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 велика радість: з початку другого семестру у школі працює їдальня. Щоправда, місце, де харчуються діти, повноцінною їдальнею назвати не можна, скоріше це обідня зала, але позитивні відгуки батьків і вчителів гарантовані. Для тих, хто близько не знайомий з ситуацією навколо харчування дітей у школі №3, коротко пояснимо. Справа в тому, що в 2002 році їдальню школи було закрито як таку, що не відповідала санітарним нормам. З тих пір учнів початкових класів куди тільки не водили! Спершу домовились із їдальнею педуніверситету, останні кілька років дітлахів водили обідати до найближчої школи №1. Чай і булочку давали «за місцем прописки». Про незручності, пов’язані з такими походами, можуть довго розповідати педагоги і батьки. В дощ і в сніг школярів початкових класів треба організовано відвести до сусідньої школи, потім знову привести назад, роздягти-перевзути. В. О. директора ЗОШ №3 Едуард Маринченко говорить, що така ситуація призвела до того, що школа почала втрачати привабливість в очах батьків:

— До мене особисто підходили батьки майбутніх першокласників і прямо говорили, що наша школа їм подобається, що рівень отриманих знань і професіоналізм педагогів дуже високі, але відсутність їдальні їх турбує. В першу чергу батьки дбають про здоров’я дітей, а повноцінне харчування без зайвих проблем — не останній чинник при виборі школи.

Забезпечення школярів гарячим харчуванням — це не забаганка батьків, не фантазія адміністрації навчального закладу. Це — вимога Закону України «Про загальну середню освіту» та ще десятка різних відомчих постанов і наказів. Саме на цьому акцентувала увагу начальник відділу освіти Тетяна Олефіренко, яка зазначила, що тепер у Глухові 100% молодших школярів охоплені гарячим харчуванням.

Проблемну ситуацію вирішили просто. Дітей незручно водити до школи №1? Тоді треба обід возити до них! Цю схему запропонувала заступник міського голови Ірина Терещенко. Вона ж, за словами Е. Маринченка, допомогла організувати сам процес. А тепер — увага! — прийшов час дізнатись, чиїми ж турботами стали борщі, каші, котлети і свіжі булочки для 153 учнів початкових класів. І адміністрація школи, і керівництво відділу освіти просили висловити на сторінках газети подяку директору коледжу СНАУ Анатолію Литвиненку і колективу їдальні. Саме Глухівський коледж СНАУ взяв на себе приготування і доставку обідів для школярів. Тепер у так званій «маленькій школі», де навчаються учні початкових класів, у переобладнаному приміщенні обідньої зали діти можуть нормально поїсти.

При розмові з батьками, які дійсно задоволені такою схемою харчування молодших школярів, все ж ставало питання: а що буде далі? Власної їдальні у школі нема, а це означає, що учні середніх і старших класів, крім продукції буфету або домашнього бутерброду, повноцінного обіду не мають. Батьки запитували, чи є шанси школі мати свою їдальню, щоб не залежати ні від кого? Як сказав в. о. директора школи Едуард Маринченко, проектна документація на будівництво їдальні готова. Залишається чекати грошей в бюджеті.

А поки що діти, для яких терміни зі словникового запасу політика-економіста абсолютний нуль у порівнянні з апетитною котлеткою, радо біжать до обідньої зали, а вчителі тільки встигають нагадувати: «Перед обідом треба мити руки!»

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *