Враховуючи волю громади

25 февраля 2008 Віталій МАТВІЄНКО ("Народна трибуна") (4515 | 3 комментария )

Щороку кожен з нас вибудовує з його початку плани на найближче майбутнє. Але, якщо наше індивідуальне планування доволі умовне і приблизне, то скажімо, в організацій, установ такого бути не може. Тим більше не може діяти безсистемно владний орган. Зокрема, Глухівська міська рада. На прохання «Народної трибуни» міський голова О. П. Мельник погодилась коротко прокоментувати проект Плану дій Глухівської міської ради на 2008 рік.

— Отже, Олено Петрівно, які особливості Плану дій міської ради на рік 300-ліття проголошення Глухова столицею Гетьманщини, які пріоритети цього Плану ви охарактеризували б як визначальні?

— Такі пріоритети, як ви їх назвали, Планом дій передбачено практично у всіх сферах життєдіяльності міста, громади. Розробляючи цей проект, ми у міській раді врахували побажання різних категорій глухівчан, висловлених у ході численних зустрічей і бесід на різного роду слуханнях, засіданнях круглих столів, особистих прийомах тощо. Максимально намагались врахувати думки спеціалістів і, безперечно, економічні реалії сьогодення. Але давайте, будь ласка, конкретніше…

— Гаразд. Тоді про те, що хвилює кожного без винятку глухівчанина – про комунальні служби.

— Тут у першу чергу я б виділила створення у місті кількох об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і поясню чому. Якість і обсяги обслуговування населення нашими комунальними службами не задовольняють ні споживача, ні міську раду. Дуже багато скарг з цього приводу і скарги справедливі, зазначу. Змінити ситуацію на краще — створення ОСББ. Для багатьох, якщо не для всіх, справа ця нова. Але є досвід житлових кооперативів, який при створенні ОСББ слід використати максимально — через навчання, організацію інформаційного забезпечення. Іншого шляху для поліпшення ситуації сьогодні не існує. До речі, наші сусіди — Російська Федерація — вже кілька років успішно застосовують цю практику.

Ще серед пріоритетів у цій сфері — будівництво у поточному році 800 м водогону у віддалених мікрорайонах міста за схемою: 50% відсотків фінансує міський бюджет і 50% — населення, а також будівництво 1, 5 км кільцевого водогону до вул. Хреннікова та Рильський шлях за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Плануємо, крім вже названого, введення в експлуатацію 4, 7 тис. кв. метрів житла, будівництво нового полігону твердих побутових відходів, модернізація теплового господарства з застосуванням енергозберігаючих технологій, встановлення додатково 120 вуличних світильників.

— До категорії того, що стосується всіх і кожного з повним правом можна віднести сфери освіти, охорони здоров’я. Як розставлено акцент у Плані дій відносно цих галузей?

— Почну передовсім з освіти. Оскільки якість навчання на пряму залежить від якості матеріальної бази і фахового рівня освітянських кадрів, то, відповідно, Планом визначено саме ці пріоритети. Скажімо, передбачається підготувати матеріально-технічну базу міської ЗОШ №6 таким чином, щоб створити тут навчальний заклад нового типу. З цією метою тут реконструюється плавальний басейн, буде відремонтовано покрівлю, відреставровано фасад тощо. Не випали з поля зору і включені до «Плану» і інші міські школи та дошкільні заклади. Зокрема планується реконструкція їдальні та проектно-кошторисна документація для реконструкції котельні ЗОШ №2 і їдальні ЗОШ №3, придбання обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, заміна застарілої комп’ютерної техніки, придбання шкільного автобуса. Не будуть обійдені увагою в проекті і нагальні потреби міських шкіл №4 і №5.

У плані кадрового забезпечення галузі передбачається підвищення кваліфікації 70 педагогічних працівників профільних предметів та спецкурсів. Аналогічним чином визначались пріоритети і по охороні здоров’я. Про них детально розповів у недавній газетній публікації головний лікар ЦРЛ В. П. Лютов.

— Для Глухова, як одного з культурних центрів Сумщини, вкрай можливою є сфера духовнності і культури. Пригадується, Ви назвали в одному з своїх публічних виступів наше місто культурною столицею області.

— Так. Це особлива, знакова для нас сфера. І тому Глухів не має морального права «брати нижчу планку», скажімо так, у царині культури. До знаменної дати буде створено відеофільм «Глухів мистецький», видано і презентовано книгу «Глухів — погляд крізь віки», встановлено пам’ятний знак на честь 300-річчя проголошення Глухова столицею гетьманської України, створення музею археології у Державному історико-культурпому заповіднику «Зала гетьманської доби», а у краєзнавчому музеї — експозиції, присвяченої розвитку осередків традиційних ремесел та декоративно-ужиткового мистецтва.

З огляду на те, що наше місто має непогані перспективи як туристичний об’єкт, буде створено сайт в Інтернеті «Глухів туристичний», а на вшанування жертв голодомору 1932-1933 років встановлено відповідний пам’ятний знак. Безумовно, зміцнюватиметься і матеріально-технічна база закладів культури.

— Чи планується щось вагоме у поточному році у сфері реального сектору економіки Глухова?

— Виробнича сфера, торгівля та основа, на якій, власне, і грунтується добробут міської громади. Звідси — пильна увага до стану справ у виробничників. Повинна зазначити — провідні підприємства Глухова у 2008 році зроблять помітний крок вперед. Зокрема на «Модулі» освоюватимуть кілька нових видів продукції, а «Ремсервіс» планує освоїти випуск тракторної техніки.

Глухівський хлібокомбінат розширить асортимет і підвищить якість хлібобулочних виробів за рахунок введення в експлуатацію т. зв. тунельної печі. Відносно транспортного сполучення нагадаю — з січня діє маршрут рейкового автобуса до сусідньої Шостки і Терещенської, а у самому місті планується відновити 2 автобусних маршрути.

Отримає подальший розвиток інвестиційна діяльність згідно відповідної програми, а у сфері малого бізнесу планується створення 780 робочих місць додатково. І, якщо продовжувати цю думку, впродовж року у місті повинно бути створено 1100 нових робочіпс місць.

— Це вже ми впритул підійшли до сфери соціального захисту…

— Яка теж розвиватиметься.

— Що з пріоритетів Ви б відокремили?

— По-перше, надання соціальних допомог за принципом «єдиного вікна», утворення прийомної сім’ї, створення при терцентрі відділення для розумово відсталих осіб, а також — сектору обліку та надання допомоги бездомним громадянам.
Крім того, продовжуватиметься обладнання в’їзними пандусами новозбудованих об’єктів для вільного доступу інвалідів до громадських установ та інших закладів.

— Ще хотілось наостанок почути від Вас про плановані заходи для молоді.

— Спеціальний розділ вже згадуваного «Плану дій» передбачає низку заходів та акцій, що сприятимуть активному залученню молоді до громадського життя міста, подальшого розвитку фізкультурного руху. Глухів — місто студентське і забувати про це не слід.

Тому буде проведено (вдруге) міський туристичний зліт школярів, функціонуватиме пересувний наметовий табір.

Планується створення міського молодіжного центру і звідси — участь молоді у діалозі з міською владою у вирішенні молодіжних питань. Для будівництва фізкультурно-спортивного комплексу на стадіоні «Дружба» буде розроблено проектно-кошторисну документацію, а у міській ЗОШ №2 — споруджено спортмайданчик з синтетичним покриттям для гри в міні-футбол. Облаштуємо належним чином стадіон школи-інтернату. Словом, «План» доволі напружений, але цілком реальний.

— Сподіватимемось, вій буде втілений у життя.

— Безперечно.

Категории:

Пост написан:

3 комментария

 • Гость :

  Елена Петровна,только Вы не забыли,что Глухов-это не только город студенческий, здесь живут люди разных возрастов!!!!!!
  Посмотрите и возьмите пример с мера Шостки!!!!!!!
  Вот он заботиться и о молодежи и о пенсионерах,а Вы только о себе!!!!!!!!!!

 • Гость :

  нам стыдно за такого мера!!!!!!!!!

 • явак о г :

  оля ти не мер

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.