Вони рятують красу

7 июля 2009 Ксенія Осьмакова ("Народна трибуна") (3594 | Поделитесь вашим мнением )

Висловом «краса врятує світ» користуються часто. Буває — доречно, буває — не зовсім. Однак, запальні оратори (та й не тільки вони), нерідко опускають той факт, що саму красу хтось має створювати, плекати, а частіше за все — рятувати. Від вандалізму, байдужості, безглуздості… У часи, коли для багатьох людей головним є дотягти «від пенсії до пенсії», дочекатися зарплати чи соціальних виплат, про красу, зазвичай, якщо не забувають, то принаймні відсувають її на задній план. Мовляв, їсти нічого, а ви тут… Логічно, чи не так? Але ж врешті-решт може статися так, що «рятувати світ» буде нічим і нікому… Аби цього не сталося, працівники натуралістично-екологічного відділу Глухівського ЦДЮТ ладні до ночі поратися в теплиці та на клумбах, за власні кошти купувати насіння чи розсаду нових квітів, вкладати душу в кожного зі своїх вихованців, щоб навчити їх не тільки бачити красу, а й створювати її власноруч. Благо, є де «розгулятися» — у розпорядженні юних натуралістів більше 1 га землі, величенька теплиця, сад і численні клумби, від одного погляду на які перехоплює подих.

— За кожним із чисельних наших гуртків закріплено окрему навчально-дослідницьку ділянку. Рослини на ній висаджують так, щоб було постійно цвітіння — починаючи з ранньої весни й аж до пізньої осені, — пояснює завідуюча натуралістично-екологічним відділом Наталія Мишкіна. — Намагаємося з кожної наради чи семінару за межами Глухова привезти новий сорт, обмінюємося рослинами з друзями, знайомими. Дуже часто саме завдяки нам у місті з’являються нові квіти, й колись не знані ніким екзоти стають звичними для людей.

Вже зараз колекція ЦДЮТ складае понад 20 сортів тюльпанів, біля 30 різновидів однорічників, понад два десятки — багаторічних квітів, біля 20 — лікарських рослин. До речі, створену красу ніхто не ховає. Територія відділу відкрита для відвідувачів — заходьте, насолоджуйтесь, набирайтесь досвіду. Вподобані рослини навіть можна придбати, щоб барвистий оазис радував око й вдома. Небайдужим до квітникарства людям завжди дадуть пораду, рекомендації стосовно догляду за рослинами. На жаль, такий порив досить часто має односторонній характер. Але найболючішим, на думку Наталії Мишкіної, є те, що дуже часто праця і педагогів відділу, і його вихованців абсолютно не цінується: «Основна маса квітів, які глухівчани бачать на міських клумбах, вирощена нашими руками. Поширення окремих рослин, тих же канн, розпочиналося з однієї бульби, придбаної за власні кошти працівниками ЦДЮТ. Коли бачиш на місці ще вчора висаджених клумб місиво із залишок розсади, битих пляшок і недопалків, опускаються руки. Коли щороку ми озеленюємо «стометрівку» заново і щороку бачимо, як рослини «згорають», бо їх вчасно не полили, болить серце. Працівники деяких установ навіть не хочуть самі посадити готову розсаду!»

Попри все, співробітники натуралістично-екологічного відділу не збираються опускати руки. Вони вже почали створювати і ботанічну пам’ятку місцевого значення — сад низькорослих дерев. У планах — дендропарк екзотичних рослин. Якщо хтось захоче поділитися насінням, розсадою, черенками тощо, радо приймуть таку допомогу від небайдужих людей. Бо самотужки рятувати красу дуже важко. Інша справа — взятися до цього всією громадою.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.