Волейболісти олімпійського гарту

29 августа 2012 Ірина Колтакова ("Глухівщина") (8064 | Поделитесь вашим мнением )

З того часу, як у 1996 році в Глухові започаткували турнір з волейболу серед ветеранів нам’яті видатного земляка К. К. Реви, у складах спортивних делегацій наше місто відвідали такі відомі спортсмени, як дворазові олімпійські чемпіони Тетяна Саричева і Георгій Мондзолевський з Москви, олімпійські чемпіони Володимир Іванов з Києва та москвич Віталій Коваленко, а також срібний призер Олімпійських ігор Зоя Юсова з Москви. Вони не тільки брали участь у турнірі, але й зустрічалися зі спортивною громадою Глухова, мали зустрічі з учнівською та студентською молоддю, брали участь у проведенні майстер-класів, щедро ділилися своїми спогадами про участь в Олімпійських іграх.

Заслужений майстер спорту Тетяна Саричева була переможницею Олімпійських ігор 1968 року у Мехіко та ігор, що відбулись у 1972 році в німецькому Мюнхені. Тим більше, що після Ігор у Мехіко, через чотири роки у Мюнхені, жіноча команда Радянського Союзу наполовину змінила свій склад. Після закінчення кар’єри гравця Тетяна Пилипівна Саричева не залишила волейбол, а продовжує служіння улюбленій грі як член виконкому федерації волейболу Росії. Перебуваючи в Глухові, видатна спортсменка зустрічалася з учнями професійного ліцею, де розповідала про свій спортивний шлях і незабутні виступи на двох Олімпіадах, з яких повернулася переможцем. Разом з Тетяною Саричевою в турнірі пам’яті К. Реви у 2002 році брала участь і срібна призерка Олімпійських ігор У Монреалі (1976 р.) Зоя Юсова. Тоді команда Москви стала переможцем глухівського турніру, а глухівчани мали унікальну можливість побачити гру видатних спортсменок-олімпійців.

Видатний волейболіст Георгій Мондзолевський починав свій шлях у великий спорт в Україні, в Одесі, а продовжив у Москві. Йому теж пощастило двічі піднятись на найвищу сходинку олімпійського п’єдесталу. Вперше це сталось у 1964 році в Токіо, де перемогу святкував разом ще з одним гостем нашого міста — Віталієм Коваленком. Вдруге Георгій Мондзолевський став переможцем у складі збірної команди Радянського Союзу на Олімпійських іграх у Мехіко. Там, у мексиканській столиці, разом з ним у складі збірної СРСР виступав і киянин Володимир Іванов, якого дуже добре знають шанувальники волейболу Глухова. Адже майже кожного року Володимир Тимофійович в якості почесного гостя бере участь у турнірі пам’яті К. Реви. Як перший віце-президент Асоціації ветеранського волейболу України, він багато робить для пропаганди волейболу і підтримує ветеранський рух і в нашому місті.

Під редакцією Володимира Іванова вийшла книга «Ветеранський волейбол України», де цілий розділ присвячено глухівчанам — волейболістам-ветеранам ВК ім. К.Реви.

Мені пощастило зустрітись з Георгієм Мондзолевським і Віталієм Коваленком ще кілька разів і у Москві. І одна з цих зустрічей відбулася під час пам’ятної події — відкритті бронзового погруддя Костянтина Реви на Алеї слави ЦСКА, де саме їм разом з донькою К. Реви Оленою Смоліною, олімпійським чемпіоном Юрієм Чесноковим та президентом ВК ім. К. Реви Володимиром Колтаковим було надано почесне право відкрити погруддя.

Звичайно, дуже приємно, що глухівчани мають змогу зустрічатись і спілкуватись з видатними спортсменами-олімпійцями. Тож сподіваюся, що попереду нові цікаві зустрічі з олімпійцями на нашій глухівській землі.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.