Від березня до березня

11 марта 2009 За звітом міського голови Ксенія Осьмакова («Народна трибуна») (4803 | 13 комментариев )

Глухівський Міський голова Олена Мельник підбила підсумки роботи виконавчих органів міської ради. До честі очільниці нашого міста, вона звернула увагу не лише на здобутки, а й проблеми, які не вдалося вирішити у проміжку між двома березнями — 2008 та 2009 років.

Звіт Олени Мельник стояв першим питанням у порядку денному чотирнадцятої сесії міської ради п’ятого скликання. Однак, спочатку депутати та запрошені з вуст заступника голови Сумської ОДА Олександра Лаврика почули тези, що мають стати основою відповідного звіту очільника області Миколи Лаврика, і для обговорення яких представники облдержадміністрації роз’їхалися по всіх містах. Доповідь, що супроводжувалася слайдами, глухівчани слухали уважно й помітили, що в обласних «викладках» чомусь відсутні такі місцеві досягнення, як відкриття першого в області археологічного музею, початок роботи єдиного на Сумщині духовно-просвітницького центру при монастирі Глинська пустинь, створення сотні нових робочих місць фірмою «Модуль» тощо. На зауваження депутатів Олександр Федорович пояснив, що «забуті» здобутки глухівчан обов’язково з’являться у майбутньому звіті губернатора.

Що ж до результатів діяльності виконавчих органів Глухівської міської ради, то вони озвучувалися, так би мовити, за сферами. До уваги читачів — основні показники.

Промисловість

Підприємствами реалізовано продукції на суму 42 млн. грн., що на 0, 6 млн. грн. більше в порівнянні з 2007 р. Обсяг експорту зріс проти попереднього року на 11 відсотків. Глухівським хлібокомбінатом введено в експлуатацію нову високопродуктивну лінію з випічки подового хліба житньо-пшеничних сортів. Філія науково-виробничої фірми «Модуль» створила додатково 100 робочих місць. ВАТ «Глухівський завод «Електропанель» впровадив нові технології, освоїв ряд виробів низьковольтної апаратури. Проте, світова економічна криза внесла свої корективи. Основні замовники «Електропанелі» різко скоротили свої потреби у її продукції, що потягло за собою значне скорочення працюючих на підприємстві, а з листопада 2008 взагалі змусило перейти на скорочений робочий тиждень. Тяжкі часи скоригували експортні контракти і «Модуля», де робітників довелося тимчасово відправити у відпустку. Фактично не працює приватне підприємство «Салвер». Загалом, враховуючи останні три місяці 2008 року, обсяг виробництва промислової продукції у порівнянні з 2007 роком зменшився на 5, 2%. В результаті зменшилися надходження коштів до міського бюджету, на вищезгаданих підприємствах звільнено понад 300 працюючих.

Транспорт

У 2008 році у Глухові вперше запровадили рух маршрутних таксі. Враховуючи позитивні відгуки населення щодо цього нововведення, міськвиконком і далі удосконалюватиме цей вид транспортних послуг.

Зв’язок

Обсяг послуг зв’язку збільшено майже на 20 відсотків. Введена в повному обсязі телефонна система цифрової комутації. У власників кишенькових та мобільних комп’ютерів з’явилася можливість користуватися швидкодоступним зв’язком у мережі Інтернет.

Торгівля та побутове обслуговування

Товарообіг роздрібної торгівлі та ресторанного господарства за 2008 рік склав майже 51 млн. грн., що на 8, 2 млн. грн. більше проти 2007 року. Не виключено, що сталося це зростання за рахунок відкриття 9 нових магазинів та 3 підприємств побутового обслуговування.

Однак, не обійшлося без скарг на порушення прав споживача — за минулий рік їх надійшло 37. На користь скаржників розглянуто — 30, визнані безпідставними — 7. Проведено 131 перевірку. Виявлено порушення у 109 суб’єктів підприємницької діяльності.

Архітектура та містобудування

У 2008 році було прийнято в експлуатацію 56 об’єктів загальною площею понад 5 тис. кв. м. (1 багатоповерховий та 36 приватних житлових будинків). За кошти місцевого бюджету споруджено «Алею Слави», пам’ятний знак «Жертвам голодомору» та пам’ятник «Глухів столичний». За рахунок державного бюджету розроблено проект реставрації з відтворенням втрачених архітектурних елементів пам’ятки архітектури «Будинок П. Лютого» (145 тис. грн.), проведено благоустрій території пам’ятки «Садибний будинок Кочубеїв» та пристосування пам’ятки під музейну експозицію (660 тис. грн.). Державний історико-культурний заповідник у м. Глухові у 2008 році згідно Указу Президента набув статусу національного і відкрив на своїй базі перший в області музей археології.

Житлово-комунальне господарство

На благоустрій міста використано 1 млн. 90 тис. грн. За рахунок міського бюджету проведено реконструкцію газових мереж п’ятиповерхівки по Терещєнків, 56; виведена з експлуатації збиткова котельня по вул. Годунівський, 36 з переведенням будинків на індивідуальне опалення. Проведена І черга реконструкції теплових мереж з впровадженням високоефективних тепло ізолюючих технологій по вул. Вознесенській та Суворова з підключенням до реконструйованої котельні по вул. Інституцькій, 3(905, 7 тис. грн., в т. ч. 337, 3 тис. грн. — за рахунок міського бюджету). Збудовано 2 км водогонів, що забезпечило якісною питною водою жителів вулиць Київський шлях, Маяковського, Тургенєва, Танєва, Луначарського. Проведено реконструкцію мереж зовнішнього освітлення з встановленням зонових лічильників з переведенням на економічний тариф (6 коп.) Це дало змогу освітлювати місто в нічний час.

За бюджетні кошти виконано поточний ремонт 1500 кв. м. автомобільних доріг (195 тис. грн.) по вулицях К.-Московська, пл. Рудченка, та ін. Майже 4000 кв. м. доріг по вулицях Терещенків, Пивоварова, Ціолковського, Спаській відремонтовано на договірних засадах (286 тис. грн.). Проте, відсутність підтримки з боку держави щодо утримання шляхового господарства призвело до вкрай незадовільного їх стану.

Частково відремонтовано покрівлі будинків №25 по вулиці Києво-Московській та №6 по вул. Ціолковського (150 тис. грн.), розпочато капітальний ремонт гуртожитку по вул. Ціолковського, 3.

Однак, ще досить проблем, які необхідно вирішувати найближчим часом. Так, потребують заміни 70% мереж водопостачання та 60% мереж теплопостачання. Необхідно проводити капітальний ремонт 80% житлового фонду. Потребують відновлення автомобільні дороги і пішохідні тротуари, що є власністю територіальної громади міста. Для вирішення цих проблем потрібні чималі кошти і без допомога держави за рахунок міського бюджету їх не вирішити.

За звітний період 33 сім’ї поліпшили свої житлові умови — у новобудовах живуть 23 родини, у звільненому житлі — 10, за рахунок субвенції з державного бюджету — 10 сімей. Квартирні питання намагаються вирішувати за рахунок реконструкції не жилих приміщень колишнього радгоспу «Глухівський». Станом на 01.01.09 року на квартирному обліку при міськвиконкомі перебуває 1774 сімей та одиноких громадян. На жаль, залишається проблемою соціальне житло, на створення якого необхідні значні матеріальні затрати.

Соціальний захист

За результатами діяльності комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі ліквідовано борг на ВАТ «Глухівське АТП 15939″ (64, 5 тис. грн.) Завдяки перевіркам приватних підприємців щодо тіньової зайнятості та легалізації доходів, в 2008 році було виявлено 100 найманих працівників, які працювали без оформлення трудових договорів. Легалізовано 96 робочих місць.

З початку року 3953 сім’ям призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на суму 2 млн. 18 тис. грн. Найбільшу кількість допомоги отримують сім’ї з дітьми, їм виплачено 9 млн. 193, 3 тис. грн.

Відділення соціальної реабілітації змішаного типу для дітей інвалідів та інвалідів з розумовою відсталістю та іншими вадами щоденно надає послуга 30 дітям-інвалідам, інвалідам та дітям з вадами розвитку. 15 отримують харчування за рахунок благодійних коштів. На домашньому обслуговуванні знаходиться 469 осіб. Додатково надана допомога для проходження гемодіалізу інвалідам І групи. 424 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи отримали компенсації та допомогу на загальну суму 681, 3 тис. грн.

Освіта

Всього на підготовку навчальних закладів до роботи в новому навчальному році використано майже 736 тис. грн., з них з місцевого бюджету — 647 тис. 600 грн.

У 2008 році придбано сучасні комп’ютерні класи в ЗОШ №2 та №6. Підключено до мережі Інтернет загальноосвітні заклади №1, 3, 6, спеціалізовану школу-інтернат.

Вперше за останні роки по установах освіти профінансовані цільові капітальні видатки на суму 484, 6 тис. грн. Придбано: мультимедійні проектори для ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗОШ № З, ЗОШ N6; казан для їдальні ЗОШ №4; лічильники тепла для ЗОШ №З, ЗОШ №6; лічильник газу ЗОШ №4, ЗОШ №5, ДДЗ «Ромашка»; обладнання для кабінетів біології, фізики, інформатики ЗОШ №6. Здійснено капітальний ремонт вхідної частини та актової зали ЗОШ №6; реконструкція приміщення під туалет ЗОШ №4; реконструкція басейну ЗОШ №6; реконструкція даху ДЦЗ «Світлячок»; ремонт їдальні ЗОШ №2.

За рахунок бюджету розвитку профінансовано по установах освіти 338, 9 тис. грн.

Крім того, народним депутатом України А. Л. Деркачем надано 60 тис. грн. для придбання газових котлів для ДЦЗ «Ромашка», побутової техніки (пральної машини, телевізорів, DVD, музичного центру), наочного обладнання та килимів для школи — садка №5, комплекту звукопідсилюючої апаратури в ЗОШ №2.

Забезпечено розвиток матеріально-технічної бази центру дитячої та юнацької творчості: проведено ремонт лабораторій, завершено будівництво акваторію для судномодельного гуртка.

Однак, залишаються і невирішені проблеми. Потребують реконструкції покрівлі ДДЗ «Світлячок» та «Фіалка», необхідно завершити реконструкцію опалення в ДЦЗ «Журавка», зробити капітальний ремонт опалювальної системи і котельні ЗОШ №2, реконструкцію табору «Сонячний».

Медицина

ЦРЛ отримала вищу акредитаційну категорію та згідно критеріїв ЮНІСЕФ була акредитована на звання «Лікарня доброзичлива до дитини».

Протягом 2008 року проведено реконструкцію дитячого відділення з заміною вікон на металопластикові на суму 80 тис. грн. та його капітальний ремонт на суму 115, 2 тис. грн.; придбані сучасні меблі та обладнання для дитячого відділення; відремонтовані та обладнані згідно сучасних вимог 3 палати в пологовому відділенні, 2 палати в гінекологічному відділенні, 1 палата в неврологічному відділенні та 4 палати в терапевтичному відділеній. За кошти державного бюджету придбано та введено в дію медичне обладнання на загальну суму 275, 5 тис. грн.; за позабюджетні кошти придбано обладнання та основні засоби на загальну суму 102, 0 тис. грн. (в т.ч. 10 холодильників, 2 кондиціонери, телевізор, 2 комп’ютери, електрична плита, стерилізатор); за кошти місцевого бюджету придбано 2 лічильники тепла та аспіратор реанімаційний.

В минулому році були забезпечені житлом 6 лікарів та 3 середніх медичних працівники.

В порівнянні з 2007 роком фінансування на медикаментозне забезпечення було збільшено з 916, 1 до 1171, 3 тис. грн.; на харчування стаціонарних хворих — з 280 до 336, 0 тис. грн. За 2008 рік вартість 1 ліжко-дня при стаціонарному лікуванні становило: по медикаментах — 7, 17 грн., по харчуванню — 6, 22 грн.

Проблемою залишається кадрове питання: на сьогоднішній день вкрай недостатньо лікарів: педіатрів, неонатологів, реаніматологів, хірургів, сімейних лікарів. Серед рейтингових потребує поліпшення показник малюкової смертності, який за 2008 рік становить 17, 2 на 1000 новонароджених. Залишається несприятливою епідемічна ситуація з захворюваності на туберкульоз. За 2008 рік вона по місту зросла з 28, 3 до 39, 8 на 10 тисяч населення.

Потребує заміни рентгенівська апаратура. Вкрай необхідний операційний стіл та інше обладнання для хірургічного відділення.

Культура

У звітному році художні колективи та виконавці міста взяли участь у 12 міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних фестивалях та конкурсах, де неодноразово ставали лауреатами та переможцями.

Проведено 495 культурно-мистецьких заходів. Знаковою подією року стало відзначення 300-річчя з дня проголошення міста гетьманською столицею Лівобережної України.

Започатковано проведення щорічного Всеукраїнського фестивалю «Глухівські асамблеї». Відбулася міжнародна науково-практична конференція «Максим Березовський та українська класична музика», фестиваль духовної музики «Глинські дзвони». Створено фільм «Глухів мистецькій». Випущено фотокнигу «Глухів. Погляд крізь століття». Відбулася презентація міжнародного альманаху «Славянские колокола», літературно-мистецьких альманахів «Українська хвиля», «Провінційна столиця», книги Миколи Єрохи «Сповідь про отчій край».

Із проблем — вкрай потребує реконструкції покрівля міського Палацу культури. Настала й необхідність придбання звукопідсилюючої апаратури.

Фізична культура і спорт

На фізкультурно-спортивні заходи з міського бюджету витрачено 204, 5 тис. грн. Проведено міську спартакіаду серед команд колективів фізичної культури. Збірна команда міста в обласній спартакіаді серед міст обласного підпорядкування зайняла ІІ місце. Вперше в Глухові з успіхом було проведено чемпіонат України з пауерліфтингу.

Підготовлена основа для завершення будівництва великого спортивного майданчика з синтетичним покриттям для гри в мініфутбол при ЗОШ №2, на суму 75 тис. грн. На утримання ДЮСШ в минулому році використано 277, 6 тис. грн.

Основним проблемним питанням в галузі фізичної культури та спорту залишається відсутність фінансування на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва фізкультурно-спортивного комплексу на міському стадіоні «Дружба».

Категории:

Пост написан:

13 комментариев

 • Гость :

  он не только ОЧЕНЬ СКУПОЙ, а и тормоз впридачу))))))))))))
  даже без знакомых можно было этот вопрос по уму решить-вариантов масса.
  наша больница мало чем отличается от сотен других в Украине, а процедура решения вопросов от других госучреждений.
  пожалел сто рублей- действительно, кто те доктор?

 • Гость :

  Очень скупому гостю : так кто вам доктор? ))))))))))))))

 • Гость :

  Ответ тому гостью:("кстати,скупой платит дважды)))) Сэкономил на Киеве-потерял на Глухове….кончился бесплатный сыр..") Я не скупой, — я очень скупой !

 • Гость :

  До честі очільниці нашого міста: -закрылись все заводы, молоко и сыр привозят из Шостки, а мясокомбинат сгорел дотла. Говорят и хлебзавод скоро закроется. Комунальный рынок,приносящий доход городу, засыпали песком, денЁг не пожалели, а часный працюе, каждый день повышает местовое, естественно торговцы повышают цены (когда агитировала за переход на частный рынок- местовые повышатся не будут, а на старом рынке построят новый вход на стадион: ну и ДЕ ? ) Когда покупаеш в магазине: конфеты, соки, и др. продовольственные товары, то производитель какието сёла и даже деревни, а в "Городе" ГлуПове ничего не производят.! Взятки в чиновников выросли до заоблачных цыфр. Городской бюджет транжирится (тех денег, что зделали дорожечку возле военкомата, хватило бы на новый асфальт по всему городу.)

 • Гость :

  Совет предыдущему гостю: посколько проживаете постоянно в Киеве-то там и проходите медосмотр,там,кстати,тоже медицина бесплатная.. чего ж вам на периферию обращаться,если тут такая отсталая и бюрократическая медицина? кстати,скупой платит дважды)))) Сэкономил на Киеве-потерял на Глухове….кончился бесплатный сыр..

 • Гость :

  Медицина:(безплатная)- увеличилось финансирование, даже жильё раздают — а в каждом кабинете коробочки для добровольно-принудительных пожертвований. Хочу поделится опытом получения медецинской справки на вождение авто: Проживаю в Киеве, и решил на денёк сьездить в ГлуПов (отпросился с работы). В регистратуре поликлиники очень долго жду возле окошка пока "девочки" порешали свои проблемы, потом долго искали мою карточку, так и ненашли, отправили купить тетрадочку. Захожу первый кабинет, ну посылают в сберкассу оплатить услуги, вроде бы всё павильно, если бы не одно но- в других кабинетах тоже посылали в сберкассу, иттого 4 раза я туда бегал. Иду далее по кабинетах, отстоял длиную очередь, зохожу- оказывается на автосправку приёмные дни другие. Хорошу прихожу в другой день (отстоял длинную очередь),захожу- оказывается принимают только 2 часа в сутки,ну бросаю пожертвования в коробочку,получаю штамп,здоровье никого не интересует. Иду следующий кабинет (опять отстоял длинную очередь),захожу- 2 приёмных часа уже закончились,а следующий день неприёмный. Ещё нужно 2раза бегать на "поле", там псих и нарко, и всё сначала- не тот день, не тот час,беги в сберкассу….. В кабинете прививок, для решения проблемы пришлось сильно добавить пожертвования. Оказалось на справку нужна фотография, бегу фотографироватся. И наконец ждёте несколько часов, пока справку носят кудато, чтобы поставить печать. И вот ОНА ! не прошло и недели,а "драгоценная" справка у меня на руках.(с учётом отсутствия на работе- очнь дорого обошлась) P.S.-Потом узнал что глуховчане так за справками не ходЮть-ищат знакомых, через знакомых,и "оплачивают" услуги оптом, а что делать у кого нет знакомых ???

 • Гость :

  У 2008 році у Глухові вперше запровадили рух маршрутних таксі. Враховуючи позитивні відгуки населення щодо цього нововведення, міськвиконком і далі удосконалюватиме цей вид транспортних послуг. -А куда уехал поезд за 1000000 наших грошей ?

 • Глуховчане в шоке! У нас все хорошо, все клево, вот только жить в Глухове становиться страшно и стыдно…

 • Ксенія Осьмакова , сколько тебе Мельничиха платит за то , что ты ей зад лижешь?

 • Мельничиха всем пыль в глаза пускает ,,культурной жизнью Глухова,,…А Глухов опять без дорог и по уши в дерьме…

 • Гость :

  не позорилась бы на счёт дорог…

 • У 2008 році у Глухові вперше запровадили рух маршрутних таксі. Враховуючи позитивні відгуки населення щодо цього нововведення, міськвиконком і далі удосконалюватиме цей вид транспортних послуг.

  ПРАВДА???И КУДА КАКОЙ МАРШРУТ ХОДИТ??
  буду очень признателен

 • Гость :

  виконано поточний ремонт 1500 кв. м. автомобільних доріг (195 тис. грн.) по вулицях К.-Московська, пл. Рудченка, та ін. Майже 4000 кв. м. доріг по вулицях Терещенків, Пивоварова, Ціолковського, Спаській відремонтовано на договірних засадах (286 тис. грн.).

  Во как мы живем круто.Асфальт после такого ремонта сошел вместе со снегом,и это в достижения записываем.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.