Ваш дім – ваша фортеця

20 августа 2012 Офіційний сайт Глухівської міської ради (6218 | Поделитесь вашим мнением )

Особливо, якщо в цьому домі комфортно, чисто і затишно. Але для цього від кожного мешканця будинку вимагається бути порядним, відповідальним і працьовитим на благо рідної домівки.

Саме з метою підвищення благоустрою міста, розвитку і підтримки ініціативи жителів, які беруть активну участь у роботі із належного утримання будинків, прибудинкових територій та вулиць ще минулого року рішенням виконкому міської ради було затверджено положення про міський щорічний огляд-конкурс у сфері благоустрою на звання «Кращий багатоповерховий будинок» і «Кращу вулицю».Призовий фонд для переможця склав 50 тис. грн. Крім того, грошовою винагородою у сумі 500 грн. заохочуються старші будинків, голови квартальних комітетів та ОСББ, чиї будинки або вулиці стали переможцями. У конкурсі могли взяти участь будинки незалежно від форм власності: були б то багатоповерхівки на балансі ЖЕКу, створені ОСББ чи ін.

Минулого року у конкурсі взяли участь чотири багатоповерхівки. Але відповідали всім умовам і пройшли конкурсний відбір лише дві. Переможцями було визначено будинок № 19 по вул. 40 років Перемоги і будинок №14 по вул. Інститутській.

Однак шлях до перемоги, як відомо, не легкий і вимагає зусиль. Положенням про конкурс було обумовлено ряд вимог до будинків-переможців. Зокрема, їхні мешканці не повинні мати заборгованості по комунальним послугам (дозволяється лише 10% від нарахованих за місяць), на прилеглій території мають проводитися акції з благоустрою, озеленення, толоки, будинок, дитячі та спортивні майданчики мають бути у належному естетичному та санітарному стані.

По вул. 40 років Перемоги, 19 власними силами і коштом, а головне – собі ж і своїм дітям на користь була проведена значна робота з благоустрою території. Для дітей був встановлений спортивний майданчик і розширений дитячий. «Суботники» і «чисті четверги» — це взагалі звичайна справа для мешканців будинку. З власної ініціативи жителі організували і ремонт у під’їздах. За все це будинок ще й гроші отримав: усі 50 тисяч, як і було обіцяно.

Рішенням мешканців будинку за виграні кошти у під’їздах були замінені вікна на металопластикові, зроблені відливи на даху і частково відремонтована відмостка. «Благоустрій території нашого будинку – це звична справа для кожного з нас. Ніхто нікого не примушує, оскільки кожен розуміє, що зроблене власними руками будеш берегти», — говорить старший будинку Володимир Данько. — «А 50 тисяч, що ми виграли власною працею, дали нам можливість ще більше привести будинок до ладу. І плани щодо подальшого благоустрою у нас також є, тому, можливо, ми знову будемо у списку конкурсантів».

Мешканці будинку №14 по вул. Інститутській теж доклали немало зусиль, аби створити на території свого двору затишний куточок для щоденної роботи та відпочинку. Адже вони наводили лад не для участі в конкурсі, не для демонстрації жюрі, а, в першу чергу, для себе. Чому б тоді, відповідаючи всім умовам, не позмагатися ще за додаткові кошти. «Підтримали ініціалу всі мешканці без винятку. Адже ми і зробили для свого будинку дуже багато», — говорить голова будинкового комітету Людмила Шаменіна. Справді, будинок по Інститутській може, без сумніву, бути зразком для інших. Мешканці власними силами упорядкували дитячий майданчик, поставили лави для відпочинку, заасфальтували доріжки, встановили кодовані двері в під’їздах, біля одного з них територію виклали тротуарною плиткою, встановили ворота, створили клумби. Не опустили руки і тоді, коли встановлений власним коштом паркан був розбитий невідомими тиранами. Невдовзі огорожу відновили. «А ось дах у нас був у жахливому стані», — ділиться враженнями Людмила Вікторівна, — «тому всі разом вирішили на виграні кошти зробити його капітальний ремонт. І тепер ми дуже задоволені роботою і вдячні міській владі за допомогу і за те, що існує така можливість отримати гроші». Проблема з дахом для мешканців будинку вирішилася найкращим способом, але вони ще мають безліч планів щодо впорядкування свого помешкання. Тому будинок №14 по Інститутській може знову стати першим претендентом на отримання 50 тис. грн.

У цьому році заявку на конкурс подав, на жаль, лише один будинок. Зараз його мешканцям залишається тільки доводити конкурсній комісії, що їхній будинок справді кращий.

А ось щодо кращих вулиць Глухова, то це питання набагато складніше. Минулого року претендентом на перемогу був лише один провулок. Але, на жаль, він не пройшов конкурсний відбір. А цьогоріч взагалі ніхто не захотів отримати приз у 50 тис. грн. на благоустрій свого ж місця проживання.Кращий багатоповерховий будинок

Кращий багатоповерховий будинок

Кращий багатоповерховий будинок

Кращий багатоповерховий будинок

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.