У Глухові створюється міжрайонне відділення хронічного гемодіалізу

9 октября 2012 "Народна трибуна" (5991 | Поделитесь вашим мнением )

До ЦРЛ вже завезено два апарати штучної нирки, вартістю більше 500 тис. грн. Невдовзі до лікарні доставлять ще два. Планується проводити по три сеанси гемодіалізу на день, що дозволить приймати по 12 пацієнтів щодняТакого методу позаниркового очищення крові, як гемодіаліз, на сьогодні потребують 9 глухівчан і 9 мешканців сусідніх районів. Ці люди мають важкі хронічні захворювання нирок, коли останні не в змозі повноцінно фільтрувати кров. При відсутності лікування це може призвести до інвалідності й, навіть, смерті. Зараз цим хворим доводиться тричі на тиждень їздити до обласного центру для проведення процедури гемодіалізу, що триває від 4 до 6 годин.

— Це дуже важко і фізично, і морально, особливо, для хворої людини, — говорить мати одного хворого глухівчанина. 35-річний Олег протягом 11 років тричі на тиждень їздить до Сум, аби провести процедуру гемодіалізу. Як розказує його мама, виїжджати сину доводиться рано-вранці, аби встигнути на назначений час. Протягом чотирьох з половиною годин триває сама процедура, після чого у молодого чоловіка зовсім немає часу, аби відлежатися. Через годину він має бути вже в автобусі й останнім рейсом їхати в Глухів, прибуваючи додому пізно ввечері. Лікарі радять, аби після процедур пацієнт полежав, відпочив, але в Олега не має іншого виходу.

Дізнавшись, що в Глухові відкривається відділення гемодіалізу, мати хворого ледве не заплакала від радості. «Скоріше б це сталося, аби сину більше не довелося в спеку і морози при такому тяжкому стані здоров'я їздити автобусами,- ділиться жінка. — Нам і раніше допомагали друзі й знайомі, завжди підтримували лікарі й міська влада. Але про лікування у Глухові ми навіть мріяти не могли. Знаю, що без зусиль депутата Деркача, нічого не було б, тут дуже багато чого зробити треба».

За словами головного лікаря Володимира Лютова, депутатський корпус міської фракції Партії регіонів не раз звертався до обласної ради і обласної адміністрації із заявами і проханнями вирішити в буквальному сенсі болючу проблему, оскільки розуміли, що постійні поїздки хворих у Суми — це не вихід із ситуації. Рішення проблеми бачили лише у створенні нового відділення гемодіалізу, куди було б значно простіше дістатися і жителям Кролевця, Ямполя та С-Буди. «Коли ми озвучили це питання народному депутатові Андрію Деркачу, він повністю підтримав нашу ініціативу і стає допомагати на найвищому рівні. Нарешті справа зрушила з місця: вирішено, що хворих на хронічну ниркову недостатність будемо лікувати в Глухові. Андрій Леонідович добився, щоб наша лікарня отримала бюджетні кошти на ремонт. Відкриття такого міжрайонного відділення — це прорив, подія, але і висока відповідальність. Лікарі готові працювати, коли є така підтримка «зверху», — говорить В. Лютов.

Уже сьогодні до Глухівської ЦРЛ завезено два апарати штучної нирки, вартістю більше 500 тис. грн. Як повідомив головний лікар Володимир Лютов, невдовзі до лікарні доставлять ще два. Це стало можливим завдяки співпраці органів влади з німецьким товариством «Фрезеніус Медикал Кер Україна», яке безкоштовно передало обладнання для хворих.

Приміщення для майбутнього відділення гемодіалізу на стадії підготовки, до кінця року воно має бути готове до роботи. Але приймати пацієнтів зможуть пізніше, коли сформується штат і будуть вирішені всі організаційні питання. Планується набрати трьох лікарів-нефрологів, котрі до початку роботи пройдуть спеціальне навчання. Фінансуватися відділення буде з обласного бюджету.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.