Техогляд продовжили до грудня

20 февраля 2009 Андрій Гриценко ("Данкор Глухів") (5576 | Поделитесь вашим мнением )

Зміни термінів проходження технічного огляду викликають питання у наших читачів. Люди звертаються до газети з проханням розповісти які зміни чекати в цьому році.

Дійсно, як розповіли нам в Глухівському відділі ДАІ в цьому році вступили в дію нові Правила проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2008 року № 606.

Періодичність техогляду транспортних засобів залишається такою ж: для більшості автомобілів — раз на два роки (відповідно року випуску), один раз на рік — засоби, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3, 5 тонни, а також спеціальні та спеціалізовані засоби, зокрема автокрани, таксі, автомобілі швидкої медичної допомоги тощо та автобусу — двічі на рік. Допускається проведення техогляду причепів, причепів-розпусків та напівпричепів незалежно від року їх випуску одночасно з тягачем.

В той же час змінились терміни техогляду. Тепер він не обмежується першим півріччям, а триває 11 місяців — з 15 січня по 15 грудня. З 28 січня почалось проходження техогляду в автогосподарствах міста та району з виїздом інспекторів Глухівського відділення ДАІ за місцем розташування. Ця процедура буде тривати 24 червня.

Держтехогляд в Глухівському відділенні ДАІ як і по всій області, проходить в цьому році чотири рази в тиждень: по вівторках, середах, п’ятницях з 9 до 17 годин (з перервою на обід з 12 до 13 годин), а також в суботу з 9 до 14 годин.

У автомобілістів ще виникає питання, які документи необхідно подати для проходження техогляду. Згідно з п. 26 Постанови „Про затвердження державного технічного огляду колісних транспортних засобів”, по-перше необхідно подати сам засіб за місцем постійної або тимчасової реєстрації, а також:
— паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, для фізичних осіб, копії довідки ЄДРПОУ та документа, що підтверджує факт закріплення засобу за водієм, для юридичних осіб.
— протокол перевірки технічного стану.
— реєстраційні та інші документи, що підтверджують право використання зазначеного транспортного засобу.
— посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії та талон до нього.
— медичну довідку щодо придатності водія до керування транспортним засобом відповідної категорії.
— оригінал та ксерокопію полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або документ, що підтверджує право на звільнення від страхування.
— квитанцію про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
— квитанцію про сплату за проведення техогляду, талон про проходження техогляду та інших платежів.

При чому, на транспортні засоби, що працюють на газовому паливі, подається документ, що підтверджує випробовування газової паливної системи в порядку і строк, установлені для даного виду обладнання та його комплектації.

У разі відсутності будь-якого документа, визначеного цим пунктом, техогляд не проводиться.

Також працівник автотехнічної інспекції перевіряє в автоматизованих пошукових системах ДАІ відомості:
 — про засіб, його власника чи уповноважену ним особу щодо розшуку, накладення арешту, а також відповідність інформації у базах даних записам у реєстраційних документах;
— щодо повноти сплати штрафів за порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху;

Справним вважається укомплектований відповідно до призначення засіб, який не має зовнішніх механічних та корозійних пошкоджень і технічний стан якого відповідає вимогам Закону України „Про дорожній рух”, ПДР України.

Вартість державного технічного огляду для легкових та вантажних автомобілів складає 38 гривень, для автобусів та автомобілі, що перевозять небезпечні вантажі ця сума складає 38, 45 гривень. В той же час – для мотоциклів та причепів – 34 гривні.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.