Свято, сповнене надії.

2 сентября 2010 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (2943 | Поделитесь вашим мнением )

День незалежності вже давно сприймається у нас як свято традиційне. Втім, попри це, кожне відзначення річниці знакової віхи в житті України має своє особливе забарвлення. Цього разу День незалежності минув у атмосфері налаштованості на конкретну результативну працю. Чинне керівництво держави спрямовує всі зусилля на подолання наслідків світової економічної кризи, не розтрачуючись на задоволення якихось політичних амбіцій. Це набуває особливого значення з огляду на призначені 31 жовтня вибори до місцевих рад. Поза сумнівом, обираючи депутатів до місцевих органів самоврядування, люди-виборці будуть зважати насамперед на ділові якості претендентів на високі посади, їхню здатність успішно втілювати у життя добрі починання, інакше кажучи — людям справи.

Саме таких і відзначили на урочистому засіданні з нагоди Дня незалежності, яке відбулося 21 серпня у міському Палаці культури. Проголошуючи вітальне слово від міської ради та її виконкому до представників міського активу секретар Глухівської міської ради В. С. Солдатов підкреслив, що для підняття життєвого рівня до стандартів, які відповідатимуть високим критеріям дійсно незалежної держави належить працювати багато й наполегливо, й у окремо взятому Глухові: «Належить вирішити чимало дійсно важливих питань: благоустрою, санітарного стану, виробничої сфери. Ми вже маємо в цьому році певні напрацювання, які дозволяють дивитися в майбутнє з певним оптимізмом, позитивну динаміку зростання виробництва (вперше, до речі, за декілька останніх років) і, мабуть головне, добрий людський потенціал…»

Ці слова передували відзначенню кращих. Воно розпочалося з врученням відзнак почесного громадянина Глухова начальнику РЕМ Г. С. Ткаченку. Далі було оголошено про занесення до Книги Пошани міськради глухівського пошукового загону «Обеліск» (Ю. О. Коваленко), школи-інтернату (І. І. Терещенко), бюро технічної інвентаризації (А. А. Мироненко). За прекрасні результати роботи та внесок у розвиток міста були відзначені й головний інженер міськводоканалу С. П. Гордієнко та директор коледжу СНАУ А. С. Литвиненко.

Після прекрасної мистецької увертюри — виступу вихованця глухівської школи мистецтв — бандуриста Дмитра Лук’яненка до глухівчан звернулася наш колишній міський голова, начальник управління культури та туризму Сумської ОДА О. П. Мельник. Вона зачитала привітання глухівчанам з нагоди Дня незалежності від голови облдержадміністрації Ю. П. Чмиря та вручила почесні грамоти ОДА А. І. Косовському, Ю. О. Коваленку, Л. О. Забарі, В. Ф. Кацалапу, Т. О. Кащенко, В. М. Міськову.

А далі був святковий концерт, який сміливо можна вважати гідним мистецьким обрамленням здобутків глухівської громади. Його програма була насичена новими прекрасними номерами, практично всіх пісенних жанрів. Зал бурхливо аплодував Наталії Репетун, Миколі Євтушенку, Сергію Новобранному, Наталії Чаус, Оксані Мурастій, Сергію Іванченку, Олександру Ланіну, низці сценічних колективів. Віддали належне глухівчани, які зібралися у концертному залі, й таланту учасниці дитячого туру Євробачення Олександрі Усок, яка, можна сказати, перейняла естафету у іншого нашого юного дарування — Віри Багринець. Сама ж Віра засвідчувала свій талант як майбутня зірка вітчизняної опери, блискуче — на «біс», виконавши декілька класичних композицій.

23 серпня Глухів відзначив День національного прапора. Сотні людей вийшли чудового сонячного ранку, для покладання квітів до підніжжя міського меморіалу загиблим, після якого на ґанку міської ради відбулося урочисте підняття нашого головного національного символу. Перший заступник міського голови Ю. О. Бурлака зазначив, що для глухівчан пошанування жовто-синього полотнища сповнене особливого змісту: «Воно, наприклад, освідчує спортивну звитягу наших спортсменів-біатлоністів, які прославляють державу, перемагаючи на престижних змаганнях світового та європейського рівнів. Це — наш орієнтир. Кожен з нас повинен прикласти максимум зусиль аби вибудувати гідне майбутнє своєї сім’ї, власне майбутнє, що у підсумку дозволить стати державі Україні на гідне місце у світі».

Керуюча справами міськвиконкому Н. А. Геращенко розповіла про історію національного прапора. Право підняти його було надано почесному громадянину міста Глухів Г. О. Ткаченку та директору школи-інтернату І. І. Терещенко. Мистецьким доповненням до урочистостей стала пісня «Я України син» у виконанні Олександра Ланіна.

Безпосередньо в день свята — 24 серпня глухівчани мали багато можливостей для змістовного, активного відпочинку. Програма святкових заходів була виконана у повному обсязі. Про деякі її моменти, безумовно, йтиметься на наших шпальтах. Зазначимо один цікавий момент: цього разу День незалежності відзначався без масового розпивання спиртних напоїв та споживання м’ясних виробів сумнівної якості. Нинішнє святкування 24 серпня може увійти в історію найбільше сповненим невимушених веселощів.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.