Свято культури

31 марта 2011 Микола Єроха ("Народна трибуна") (4485 | 1 комментарий )

Працівники культури дбають, аби люди якомога частіше могли насолоджуватися задушевним словом, дзвінкою піснею, яскравим музичним номером, запальним танком. Їхнє професійне свято підводить підсумок творчого року, надаючи привід для огляду здобутків, аналізу проблемних питань. Про все це йшлося в нашій бесіді з начальником відділу культури міської ради Марією Захарівною Кривущенко.«Браво!» у театрі Щепкіна

— Маріє Захарівно, наш діалог, певно, варто почати зі згадки про те, що глухівські майстри сцени представили аж сім художніх номерів у концертній програмі жіночого свята 8 Березня на обласній сцені.

— Так, творчість глухівчан знайшла високе визнання і на Сумщині, й за її межами. Серед кращих самодіяльних колективів, зокрема, народний ансамбль танцю «Полісяночка» (керівники — Ірина Ігнатенко та Вікторія Сазонова). Визнання сценічної майстерності наших митців окрилює і наснажує на нові здобутки. І ось напередодні професійного свята «Полісяночка» повернулася з Сум, де брала участь у національному хореографічному конкурсі, з декількома нагородами.

«Браво!» у театрі Щепкіна звучало й на адресу Олександра Ланіна, Тетяни Карпенко, Сергія Єрохи, Юрія Бакликова та юних артистів: Антона і Марії Циганків, Ані Мешкової, Андрія Ігнатенка.В усіх мистецьких напрямках

— Щоб освідчити свій талант публіці з високої сцени, майстер-виконавець довго працює «за кулісами». Багато чорнової, так би мовити, роботи випадає й на долю працівників культури. Що ви скажете, Маріє Захарівно, з цього приводу? Якими здобутками у буденній діяльності вашого колективу позначився рік минулий?

— Він був нелегким. Найбільше навантаження в царині культурно-масової роботи у Глухові випадає на підвідомчі нам дитячу школу мистецтв ім. М. Березовського, міський палац культури та краєзнавчий музей. Керуючись у своїй діяльності нормативними документами, розпорядженнями, рішеннями обласної державної адміністрації, облради, управління культури і туризму ОДА, виконавчого комітету міської ради, установи культури працювали над виконанням різних програм, зокрема паспортизації об’єктів культурної спадщини, збереження, відродження і розвитку художніх промислів, а також туризму і краєзнавства. На 2011-2015 роки розрахована вельми насичена та різнобічна програма забезпечення культурно-мистецьких заходів. Понад дві сотні їх проведено протягом року в стінах міського Палацу культури, колектив якого очолює Т. М. Тришина. Певна, незабутнє враження залишили у пам’яті присутніх проведені тут творчі вечори ансамблю танцю «Полісяночка», народного камерного хору духовної музики Катерини Кобзар, який, до речі, цього року знову запрошений на міжнародний фестиваль класичної музики «Поющий мир» у Санкт-Петербурзі. Продовжуючи наш перелік, згадаємо прекрасний творчий звіт Сергія Новобранного, концерти з нагоди всіляких свят і річниць, конкурсно-розважальні програми. А який резонанс у культурному житті міста, і не лише, мали фестивалі «Глинські дзвони», «Студентська весна». Зазначимо, що останніми роками помітно пожвавилась робота МПК в організації дозвілля людей похилого віку.

Творчий працівник палацу культури, провідний співак-соліст Олександр Ланін до своїх попередніх досягнень на престижних музичних форумах додав диплом переможця міжнародного конкурсу пісенної творчості «Мелодії вічності». За плідний внесок у розвиток сценічного мистецтва його вдостоєно стипендії голови облдержадміністрації.

Не згасає наснага і творчий порив співаків ансамблю «Молодість» (керівник Сергій Іванченко). Вони продовжують дарувати своїм шанувальникам все нові й нові пісні.

З кожним роком розкривають грані свого таланту аматори співу Юрій Мєшков, Микола Крючков, Оксана Мураста, Стас Охріменко, Сергій Журба. Помітні на культурному небосхилі Глухівщини колективи художньої самодіяльності коледжу СНАУ, Національного педагогічного університету імені О. Довженка, медичного училища, професійного ліцею; набуває великого значення фестиваль шкіл «Мистецький водограй». Продовжує плекати нові пісні самодіяльний композитор і співак Микола Євтушенко, а інший ветеран сцени — акомпаніатор МПК Віктор Бірюков, милує слух вибагливою грою свого баяна. Чи не кожна концертна програма на сцені Палацу культури супроводжується й добротним конферансом Олени Самощенко.

Міцне організаційне підґрунтя для культурних заходів створюють розроблені нашою методичною службою різноманітні тематичні сценарії. Їхній високий рівень отримав чергове визнання на обласному конкурсі з кращої сценарної розробки, де перемогла методист Палацу культури Юлія Демидчик.Наша музейна скарбниця

— Цього року відзначатиме двохсотліття один з перлів архітектурної спадщини Гпухова — будинок Дворянського зібрання, де, як відомо, розташовується краєзнавчий музей. Якими цікавими відкриттями, подіями позначена його діяльність у поточному році?

— Міський краєзнавчий музей, який на сьогодні очолює Олександра Дятленко, зберігає у своїх експозиціях і фондах понад тисячу речових пам’яток, багато з яких — унікальні. Робота тут, як культурно-дослідна, так і науково-освітня, цілком на рівні сучасних вимог, охоплюючи широкий спектр важливих історико-суспільних подій. Колектив музею зробив чимало для відзначення 65-річчя Великої Перемоги, організувавши зустрічі з ветеранами-фронтовиками, партизанами, а також чергових річниць української революції та вікопомного хрещення Київської Русі…

Виставкова робота сприяє розвитку народних традицій, відродженню духовності, у зв’язку з чим, мабуть, варто згадати різноманітні тематичні експозиції місцевих художників й умільців. Музей завжди відкритий для екскурсій, масових і поодиноких. Глухівчанам, особливо студентській та учнівській молоді, варто було б частіше його відвідувати. Тут можна належним чином осягнути дух історії рідного краю, своє родове коріння.Осередок мистецтва

— Дитяча школа мистецтв імені Максима Березовського, можна сказати, на особливому рахунку у глухівчан. Чи не так, Маріє Захарівно?

— Дійсно, оскільки багато її талановитих випускників поповнює когорту кращих виконавців України. Школа пишається співаками Максимом Куценком і Михайлом Багмутом, музикантами Євгеном Грибаном, Володимиром Бобровим. Робота її колективу та директора — Олени Сакун, за підсумками державної атестації отримала високу оцінку.

Викладацькому складу школи мистецтв звіддавна був притаманний високий професійний рівень. Це пішло ще з часів, коли її очолював Дмитро Трохимович Кашуба — керівник широко знаного в Україні оркестру народних інструментів, перший глухівчанин, якого вдостоєно званням Заслуженого працівника культури України.

Утворилася тут і своя трудова династія — Смоленських: Михайло Вікторович, Ірина Віталіївна, їхні доньки Олена й Алла, представники якої володіють неабияким педагогічним хистом та високим рівнем сценічної майстерності.

Повністю відповідають високому покликанню педагога-навчителя майстрів мистецтв і Валерія Рябініна, Тетяна Чиглінцева, Тамара Весніна, Валентина Великосвят, Ірина Сидоренко та їхні молодші колеги: Наталя Репетун, Олена Лубенець, Кристина Москаленко, Олена Оничко, Ольга Трало (вона, до всього, є керівником академічного хору школи).

Усіх, хто причетний до культури, музики і пісні, народних ремесел, працівників бібліотек та музеїв міста, щиро вітаю зі святом мистецтва, святом духовності. Хай не змовкають вітання зі святом на порозі квітучої весни.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.