Станціям мобільного зв’язку пора на місце

17 октября 2007 Алина Степанова ("Данкор-Глухов") (5563 | 3 комментария )

Якщо ще 3-4 роки тому мобільний телефон був приводом для подиву, цікавості та навіть заздрощів, то тепер це буденний засіб зв’язку, який викликає подив, хіба коли дізнаєшся його ціну.

Уже декілька років на даху нового корпусу педуніверситету незаконно працює станція мобільного зв’язку. Як це впливає на здоров’я глухівчан, ніхто не говорить.

Але, із масовою «мобілізацією», відповідно зростає і потреба у збільшенні кількості базових станцій мобільного зв’язку. Ці об’єкти вже давно стали «чудовими» аксесуарами на будівлях нашого міста, і рідко хто задумується, чи справді їм там місце.

Подалі від гріха

Мобільний зв’язок безпосередньо пов’язаний з таким поняттям, як електромагнітне випромінювання. У надмірних дозах воно шкодить здоров’ю людини. Це незаперечний науковий факт. Учені вже не перший рік сперечаються про те, наскільки впливають на здоров’я людини мобільні телефони і станції мобільного зв’язку (СМЗ). В Україні існують навіть спеціальні санітарні норми, перевищувати які заборонено.

На щастя, Глухівська міська рада вже зробила перший крок назустріч нам (безперечно, і собі) та вирішила припинили це «прикрашання» дахів у житловому районі. Наприклад, уже відмовлено у встановленні цих станцій на котельних на вулицях Терещенка та Крупської.

Тепер такі об’єкти будуть з’являтися подалі — на вулицях Пивоварова, Путивльській (у районі сміттєзвалища) та на території колишньої МТФ колгоспу «Велетень».

Поближче до правди

Однак це не єдина проблема,з якою стикнулися представники міської влади та глухівчани, які живуть біля мобільних станцїй. Ось уже 2 роки у місті існують дві станції-«привиди». Уклавши договір із власниками будівель, бізнесмени «обійшли» міську раду і без її відома спорудили станції мобільного зв’язку на будівлі консервного заводу та сьомого корпусу педуніверситету (вул. Терещенка).

Як каже головний архітектор Глухова В. Понирко, ця проблема у процесі вирішення. За законом винних немає. Колізія у законі заводить у глухий кут.

Власники СМЗ керуються наказом Мінтранспорту України №180 від 27 02 2006, який передбачає прийняття потрібної документації державними комісіями, але без участі місцевої влади. Натомість місцева влада спирається на Закон України «Про основи містобудування» від 16 11 1992, за яким станції є об’єктом містобудування.

За словами В. Понирка власники СМЗ мають висновки з санепідемстанції, МНС, протокол дослідження електромагнітного поля, санітарний паспорт, але ці документи отримані й затверджені у Києві.

А місцева влада все ж домагається, щоб було зроблено і містобудівне обґрунтування розміщення об’єкта, затверджене на сесії. А ще і рішення виконкому про надання дозволу на розміщення об’єкта.

Ось скільки шуму-гаму, але не виключено, що електромагнітні флюїди можуть приносин й непримітні на перший погляд «залізяки» на даху сусідніх будівель. Чи скоро вкаже їм місце влада — питання риторичне, а от те що в нашому буденному житті вони вже своє місце знайшли — це факт.

Категории:

Пост написан:

3 комментария

 • жездер :

  ура! каменты!

 • Гость :

  м-да…. мне кажется после Чернобыля нам все нипочем… хотя кто знает….

 • Мимоходм :

  Как задолбали эти техногенные страшилки. Афтару — покурить мануал по GSM связи. Мощность передатчика БС — 2 (1) Вт.
  И вообще, все откажемся от прогресса и вернемся в пещеры. И категорически что-бы пещеры не были из гранита — естественный радиоактивный фон у гранита великоват. А по-поводу БС на корпусе педуниверситета — зато кто-то пользуется бесплатным анлимом — нормальная практика мобильных операторов. ;).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.