Смітять — одні, прибирають — інші

23 мая 2011 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (2791 | Поделитесь вашим мнением )

Депутати міської ради на чолі з міським головою Ю. Бурлакою взяли на себе один із найважчих об’єктів — територію Тюремного замку, яка багаторічними зусиллями місцевих жителів перетворена на страхітливі сміттєві гори прямо в центрі Глухова. Цікаво, як до цього поставились самі «творці фільму жахів»? Невже вони думають, що депутати будуть постійно розгрібати чиєсь сміття? Може, люди зрозуміють, що потай викинуте відро з непотребом не варте втрати своєї совісті.Чотирнадцятого травня у Глухові провели ще один суботник. Щоб там не казали, він виявився абсолютно незайвим: місто позбавилося 15 стихійних звалищ, в тому числі й у таких дуже проблемних місцях, як, скажімо, околиці Чернецького озера. Це, безумовно, позитив. Втім, при всьому тому, нинішня кампанія з громадського забезпечення програми міської влади з наведення порядку в місті знову поставила на порядок денний низку кричущих проблем.

Першу озвучив на одній з підсумкових нарад, ще після першого суботника, звертаючись до присутніх посадовців сам міський голова Ю. О. Бурлака: «Коли у нас, нарешті, прокинеться гідність? Скільки можна виносити чуже сміття?» Дійсно, цього разу, на відміну від громадських акцій по наведенню чистоти попередніх років представники виробничих колективів, організацій та установ були зосереджені не на прибиранні своїх територій, а, як і підкреслив міський голова, чужому смітті.

Автор цих рядків, наприклад, працював на ліквідації одного з «зразково — показових» стихійних сміттєзвалищ на задвірках районного військового комісаріату, де зосереджено декілька десятків самовільно зведених металевих гаражів та ветхих, майже зотлілих дощатих господарських будівель, про чиє первісне уявлення годі навіть скласти уяву: чи то склад непотребу, чи стайня для пацюків… Наш вихід 14 травня був другим, перший мав місце три тижні тому. Тоді ми вичистили найбільш засмічений куток, поховавши декілька тонн пластикових відходів, битих пляшок і ще казна-чого (мені, наприклад, декілька разів попадалися, вибачте на словах, людські екскременти) у тут же викопаному рові. Чотирнадцятого вранці на тому ж місці — новий шар пакунків з відходами. Я був просто ошелешений…

На ліквідацію цього і старого завалів прибуло понад півсотні людей з різних установ. Вони успішно виконали свою місію, завантаживши відходами п’ять (!) тракторних причепів (це близько 15 — 16 т.) Що цікаво, серед тих, хто прибирав, не було жодного мешканця навколишніх будинків або власників об’єктів металево-самбудівського «шанхайчика». Мало того, дехто з місцевих, проходячи повз це поле бою зі сміттям, дозволяв собі кпини у дусі: «А воно у вас непогано виходить, з лопатами та граблями».

Ще: не було серед нас, зі згаданим ‘‘почесним» знаряддям і представників установ та бізнесових структур, які займають військкоматівські будівлі, хоча сліди їхньої присутності на цьому «балі сміття» виступали дуже й дуже зримо — у вигляді чималенької купи пляшок з-під спиртного, пластикових пакунків з залишками їжі та коробок з-під цукерок якраз напроти проєму з виставленою секцією огорожі двору. Звичайна за мірками, нашого часу картина: одні гидять, інші — прибирають за ними. Наскільки співвідноситься це з елементарним відчуттям справедливості, яке закладене у нас на рівні підсвідомості, трансформуючись без адекватного задоволення у не зовсім адекватні вияви — аж до масових громадських заворушень. До речі, із вуст декотрих учасників масового прибирання — сміття (хай вибачать мене організатори, але те, що відбувалося, чомусь погано асоціювалось з навіяними за радянських часів картинами суботників, з їх святково-пустотливою атмосферою, приємним спілкуванням на фоні досить таки необтяжливої праці) часто можна було почути, що до наступної суботи треба виходити з настанням темної пори, захопивши з собою не робоче причандалля, а дубці для покарання засмічувачів.

Чи є сенс чекати на подібний розвиток подій? Може, вже треба вдаватися до рішучіших дій, ловлячи останніх на гарячому, та шляхом накладання штрафів примушувати покривати чималі витрати на виправлення наслідків їхнього нехлюйства.На адмінномісії:

З 20 справ, розглянутих на засіданні адмінкомісії минулої середи, 17 стосувалися порушення правил благоустрою. Низку громадян піддано штрафній санкції у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів (340 грн.) Головуючий на засіданні заступник міського голови М. О. Колоша наголосив, що наступного разу до засмічувачів навколишніх територій застосовуватимуться серйозніші заходи впливу (максимальний штраф, за відповідною статтею КУпАП, перевищує, як відомо, 1300 грн.)Тим часом:

Перший рішучий крок до відновлення колишньої привабливості центрального міського парку, з організацією суботника, зробив молодіжний актив Глухова, очолюваний міським управлінням сім’ї, молоді та спорту, до яких долучилися представники відділу культури міськради та студенти факультету професійно-технологічного факультету ГНПУ ім. О. Довженка. Чотирнадцятого травня вони прибрали літній танцювальний майданчик та навколишню територію, почали відновлення сцени та ремонт огорожі. Доклало зусилля й глухівське козацтво, забезпечивши працюючих цементом для будівельних робіт. Шляховики (керівний О. В. Фокін) також надали грейдер, який розчистив місце для дитячого майданчика.

Ось так, крок за кроком, спільними зусиллями йде у Глухові відновлення зон відпочинку.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.