Сміття — серйозна справа

27 октября 2010 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (3148 | 4 комментария )

Зі збільшенням розмірів штрафів за засмічення з’явилася можливість відчутно збільшувати наповнюваність місцевих бюджетів. На сьогодні, з початку року, на порушників вимог ст. 152 КУпАП накладено близько 18 тис. грн., тоді як за весь 2009 р. — лише 4 тис. грн. Отже, з’явився реальний фінансовий резерв, в т.ч. й для поліпшення благоустрою міста.

Не треба говорити, яких масштабів набула проблема засміченості. Власне, вона спіткала не один лише окремо, взятий Глухів. У всьому світі зараз, причому не надто успішно, б’ються, скажімо, над утилізацією пластикових відходів. Ось у Китаї взагалі заборонили окремо продавати поліетиленове пакування, переходячи до використання менш проблемного в екологічному плані паперу. Ми не Китай, і не Європа, де, як відомо, вулиці навіть невеликих міст (сам бачив) вичищають за допомогою спецтехніки, подібної до пилососів. Це, однак, не дає жодного права завалювати себе по вуха сміттям. Але ж завалюємо!

Тож міська влада, наводячи порядок і вдається до досить жорстких «очищувальних» заходів, серед яких і рейди за участю правоохоронців по затриманню тих, хто не знаходять можливості вчасно виносити сміття (щоб там не казали, ВЖРЕКП нормально працює над його вивезенням). На адмінкомісії міськвиконкому, яка відбулася у вівторок, розглядалися справи за фактами таких затримань. Автор цих рядків отримав шанс особисто пересвідчитися, наскільки осмислюється сміттєва проблема на рівні масової свідомості.

Цього разу розглядалося чотири таких справи. Перша стосувалася громадянки Я., чиї документи у прозорій течці було знайдено всередині чергового нічного «покладу» непотребу у спальному мікрорайоні. Фігурантка прибула на засідання, що називається у всеозброєнні: нічого не бачила, нічого не чула, як попали папери у сміття — не уявляю, і взагалі, як можна карати мене бідну-нещасну, коли не маю ні роботи, ні грошей, щоб заплатити штраф. А ще повідомила, що у квартирі, з якої, вочевидь, і було винесено сміття, давно (причому настільки, що це викликало питання у тих з присутніх, хто обізнаний з сутугою в наданні житла глухівчанам) не живе, і не приймає квартирантів.

Як казав герой однієї кіно оповідки «неувязочка тут получается». Тим не менш, члени комісії не стали з’ясовувати деталі, й, зваживши всі «pro» і «contra» проголосували за накладання мінімальної штрафної санкції — 340 грн. Але навіть такий порівняно м’який присуд був сприйнятий С. вкрай негативно. Вона пообіцяла звернутися до суду. Що ж, це її право. Але Бога, як відомо, не обдуриш. Він бачить, хто смітив і коли.

Двадцять неоподаткованих мінімумів — ті ж самі 340 грн. має сплатити і студентка С., на яку теж було складено протокол за викидання відходів у вранішній час на вулиці Ціолковського. Разом зі своїм хлопцем вони залишили на видноті декілька пакунків зі свідоцтвами бурхливої вечірньої гулянки… На хлопця теж, до речі, був складений протокол, але він на засідання не з’явився, чому й отримав «подвійну ношу» у вигляді 680 грн. штрафу. Напевне, як справжній джентльмен, він заплатить і частку подруги, що в загальному підсумку дасть суму, близьку до максимального стягнення, яке , нагадаємо, складаємо 80 неоподаткованих мінімумів, або 1360 грн.

Якраз такий розмір штрафу одноголосно визначила адмінкомісія такому собі К. — співробітнику податкової міліції, теж спійманому на гарячому. За словами присутніх, при затриманні він поводився доволі зухвало, вдавався до погроз і став слухняним лише після попередження рейдовиків щодо можливості виклику оперативного підрозділу міськвідділу ВС. Не набагато кращою була його поведінка й перед адмінкомісією: «високочолі» претензії до організації вивезення сміття у Глухові, мотивування свого, по суті, нехлюйства тим, що находячись на державній службі, не має часу, аби винести відходи до сміттєвоза (хтось «схохмив» потім з цього приводу: а чи має його для справляння природних потреб: за великим рахунком воно з одного розряду). І, як не прикро, жодного навіть натяку на каяття, осмислення, що, зрештою, вчинив недобре. Деякі члени комісії висунули пропозицію написати на К. відношення до його керівництва — на предмет відповідності поведінки вимогам етики державного службовця.

Судячи з цього та інших випадків, у Глухові таки треба доводити до сумління мешканців, що сміття — справа серйозна, в усіх розуміннях.

Категории:

Пост написан:

4 комментария

 • гостю1 от глуховчанки 1ноября 2010г. :

  Ну создали условия на нашей стометровке- и толку….Вы когда-нибудь утром ранним шли по этой стометровке на работу?Уже и урны стоят,а вокруг горы мелкого мусора.Особенно возле бара.Что ходить по окраинам штрафовать, если в центре не можем навести порядок.Надо и баки ставить. Но и штрафы ни в коем случае отменять нельзя.

 • Гость без номера :

  А немца случайно не Сашкой зовут?

 • Гость :

  точно и правильно сказано.

 • Гость1 :

  …а вы создайте такие условия,что бы люди не бросали мусор куда попало.Ставьте баки,вывозите во время мусор и т.д.Ине надо втирать,что баки это плохо и не актуально.Когда то разговаривал с одним немцем(работали у нас в городе),он удивился,что мы как идиоты ждём мусорную машину…Надо делать все для людей,для удобства,а не душить штрафами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.