Сміттєзвалище «доведуть до розуму»

9 июля 2009 Ксенія Осьмакова, Оксана Янчуковська ("Народна трибуна") (3592 | 1 комментарий )

Третього липня депутати Глухівської міської ради зібралися, аби розглянути два питання.

Внісши зміни до додатку 2 рішення «Про використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища за 2008 рік та затвердження кошторису на 2009 рік», народні обранці виділили 8 тис. грн. на пально-мастильні матеріали для універсального бульдозера, який зараз упорядковує місцеве сміттєзвалище. Для того, щоб ця досить-таки рідкісна техніка з’явилась у нашому місті, неабияких зусиль доклала група депутатів: Зіновій Кацюба, Анатолій Мироненко, Роман Горобко та Сергій Буйков. За словами заступника міського голови Миколи Колоші, після того, як завершиться нинішня робота по ущільненню сміття, полігоном можна буде ще користуватися рік-два. А стан його буде таким, що претензій не викличе навіть у тих комісій, на які чекають ближче до осені.

Другим рішенням депутати надали дозвіл комунальному підприємству «Глухівський тепловий район» на одержання кредиту для погашення боргів за використання природного газу в 2008-2009 роках. Сума не обговорювалася.

— Ми не хочемо брати кредит, але нас до цього підштовхують, погрожуючи не дати газу на наступний опалювальний сезон, — пояснювала на сесії міський голова Олена Мельник. -І зараз ми робимо все, щоб зменшити суму, на яку, можливо, доведеться брати це боргове зобов’язання.

Паралельно міська рада намагається достукатися до вищих гілок влади, висуваючи свої пропозиції щодо вирішення ситуації, в якій теплопостачальні організації всієї держави опинилися через те, що підвищення вартості газу фактично відбувалося заднім числом. Через це утворилася різниця між коштами, які сплатили бюджетні організації та тепловий район за один і той самий об’єм газу. За даними Миколи Колоші, починаючи з 2006 року такого штучно створеного боргу перед глухівськими тепловиками вже набігло 2, 7 млн. грн.

Опитування

Про чисте повітря

У популярному виданні — журналі «Кореспондент» з’явилась інформація, згідно з якою в Глухові найчистіше повітря. Ми вирішили дізнатись думку пересічних глухівчан.

Марія, домогосподарка: «Так, я вважаю, що в нашому місті дійсно чисте повітря. Але то, що спалюють сміття на міському сміттєзвалищі не сприяє підтриманню цього звання. Особисто я — проти, краще його вивозити куди-небудь».

Не всіх, однак, з ким нам пощастило спілкуватись, можна віднести до розряду свідомих громадян. Тимчасово безробітний Сергій обмежився двома словами: » Так і нормально», що безумовно свідчить про недостатньо активну життєву позицію.

Звісно, громадськість не стоїть осторонь болючих питань. Своїми думками поділився з працівниками нашої газети корінний глухівчанин, громадський діяч Владислав Олександрович, який зазначив, що вірить таким висновкам. До того ж, на його думку, в Глухові найчистіші водоймища. Владислав знає й про недоліки – міське сміттєзвалище. Абсолютно справедливо було зазначено, що винуватцями забруднення є ніхто інший, як ми самі. Тож в підтримку слів нашого співгромадянина, закликаємо бути толерантними по відношенню до оточуючої нас природи.

Треба сказати, що і молодь не тримається осторонь «чистої» проблеми. З нами радо поспілкувалась студентка Глухівського державного педагогічного університету імені Олександра Довженка Юлія: «Так, я думаю, що найчистіше повітря саме в Глухові».

Висловила свою думку з цього приводу і пенсіонерка Марія: «Так, чистий. І для досягнення і підтримання цієї чистоти доклала чимало зусиль Олена Петрівна. За це їй спасибі».

Безумовно, свідомому громадянинові буде приємно дізнатись про здобуття такого високого звання, але, в той же час, проблеми у цій царині існують.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

  • Гость :

    Висловила свою думку з цього приводу і пенсіонерка Марія: "Так, чистий. І для досягнення і підтримання цієї чистоти доклала чимало зусиль Олена Петрівна. За це їй спасибі"….
    Цікаво, а яких же зусиль доклала Олена Петрівна???
    Можна більш детально описати "зусилля" Олени Петрівни в очищенні повітря м.Глухова.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.