Ситуація майже критична

15 июня 2011 "Народна трибуна" (2899 | 3 комментария )

Тридцятого травня під головуванням заступника міського голови М. О. Колоші відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому розглядалося одне-єдине питання: про загрозу виникнення надзвичайної ситуації у спекотний період, через недостатнє забезпечення населення питною водою. Пропонуємо читачеві витяг з протоколу цього засідання.

Шість насосів водозабору комунального виробничого управління водогінно-каналізаційного господарства по Ломоносова працюють з гранично допустимою потужністю. Тиск на виході підтримується у межах 7, 8 — 8 атмосфер. Це максимум для водогінної мережі. Вище підняти його не можливо — не витримають мережі, побудовані понад тридцять років тому, та, до того, на більшості дільниць вислужили граничні терміни експлуатації. Вірогідність їх прориву дуже й дуже реальна.

У вечірні години глухівчани, які мають присадибні ділянки, розбирають воду питної якості для поливу городів та квітників. Через це вода не доходить до 3 — 5 поверхів багатоквартирної забудови по вулицях Терещенків, Києво-Московській, Путивльській. Відчувається її гостра нестача у мікрорайонах, які знаходяться на кінці водогінної мережі.

До виконкому Глухівської міської ради, голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій надходить велика кількість скарг (у тому числі і колективних) на незадовільне водопостачання та відсутність води.

Припинення водопостачання на тривалий час може привести до виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням інфекційних захворювань, провокує екологічну катастрофу.

Щодо конкретних рішень, передбачено, серед іншого:

— Розробити та затвердити у голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій графік погодинного («веєрного») відключення від водопостачання окремих мікрорайонів міста.

— З метою приведення тарифів на водопостачання у відповідність до вимог чинного законодавства, створити комісію на підприємстві, із залученням фахівців Глухівського МВ УМВС України в Сумській області, для налагодження суворого обліку (інвентаризації) у господарстві приватних водокористувачів: зрошувальної дільниці (городу), наявність великої рогатої худоби, тварин великої породи, транспортних засобів тощо.

— Начальнику управління житлово-комунального господарства та містобудування міської ради Л. М. Мішиній, начальнику комунального виробничого управління водогінно-каналізаційного господарства С. І. Никончуку з метою налагодження чіткого обліку надходження платежів за спожиту воду питної якості вийти з клопотанням до и міського голови з пропозицією розглянути на засіданні міської ради питання щодо виділення мінімально необхідних коштів для безкоштовного встановлення лічильників води у всіх жителів приватного сектору міста, які не встановили, не бажають встановлювати та не мають можливості їх встановити (особливо у тих, де велика ймовірність безконтрольного розбору води питної якості у спекотну погоду).

Як бачимо — ситуація з водопостачанням майже критична. За обставин, що склалися, глухівчани повинні усвідомити, що треба перейматися не лише особистими питаннями, але й інтересами всієї громади.

Категории:

Пост написан:

3 комментария

 • Гость :

  Надо. Тока никому из оно не надо.

 • Гость :

  надо проверить частные дома,которые платят за пользование водой по тарифу"водная колонка на улице",т.е. копейки,а устроили в домах частные автомойки,бани,сауны ,бассейны.

 • Гость :

  Ну, наконец-то нашли решение проблемы. Всем счетчики — и вода будет постоянно, и порывов линии не будет, и качество воды возрастет. Все само собой. И ничего больше делать не надо.
  Вот только куда потери потом списывать?.. И где нового врага (сейчас частный сектор) взять?

  P.S. Да, у меня счетчик стоит.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.