Шана пам’яті Івану Кожедубу

18 мая 2010 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (3184 | Поделитесь вашим мнением )

Серед заходів, організованих з нагоди славної річниці Великої Перемоги районною організацією Товариства сприяння обороні України та глухівськими ветеранами, був і автопробіг до Ображіївки, що на Шосткинщині, де народився один з найвідоміших льотчиків другої світової війни Іван Кожедуб. Він відбувся сьомого травня, теплої погожої днини. Як сказав голова райорганізації ТСОУ О. О. Горбачов: «Давно помітив: якщо робити дійсно добру справу, то все тобі сприяє, навіть сама природа. А заходи, подібні цьому, певен, мають неабияке значення у справі патріотичного виховання підростаючих поколінь, вшанування подвигу тих, хто врятував світ від фашистської чуми.

А ось що сказав з цього приводу голова міської ветеранської спілки О. П. Рева:

— Навіть на фоні величезної маси звитяжців — захисників Вітчизни, які проявили себе у Великій Вітчизняній війні, фігура нашого земляка Івана Микитовича Кожедуба виділяється своїми, можна сказати, епічними масштабами: тричі Герой Радянського Союзу, 62 збитих ворожих літаки на особистому рахунку… На жаль, пам’ять навіть про таких героїв підвладна впливу часу, і з роками поволі нівелюється. Щоб цього не сталося, ми повинні повсякчас нагадувати нащадкам, чиї вони діти, які випробування та слава випали на долю їхніх пращурів. Врешті — решт, на порядку денному постало, набувши неабиякої політичної ваги, й питання донесення правди про ту війну, величезний внесок у спільну перемогу народів колишнього СРСР над гітлерівською Німеччиною українців, в тому числі й наших земляків. Ми, ветерани, робимо для цього все, що в наших силах. Автопробіг до Ображіївки — черговий і дуже важливий, як на мене, момент цієї роботи. Приблизно такої ж думки про захід був і його районний «колега» В. М. Маслов: «Справа, безумовно, важлива й потрібна…»

Для автопробігу було задіяно, з легкового складу глухівського ТСОУ, два «Ланоса» та «ВАЗ — 2106». Разом з викладачами автошколи в ньому взіли участь і представники ветеранського активу, заступник військового комісара А. В. Нємцев, начальник міського відділу фізкультури та спорту М. Г. Плотницький, працівники ЗМІ. Відвідавши глухівський міський меморіал, вони поклали квіти до його підніжжя, поспілкувалися з вихованцями дитсадка, які перебували тут на виховній годині, а потім, після короткої зупинки біля «партизанського» монументу поблизу Скоропадського озера, відбули до Шостки, де разом зі своїми місцевими колегами та членами громадської організації «Сильна Шостка» віддали шану пам’яті загиблим, поклавши квіти до Вічного Вогню, а потім відбули до меморіального комплексу І. М. Кожедуба у Ображіївці. По ходу до них приєдналися старшокласники шосткинської ЗОШ №9, педагогічний колектив якої, до речі, є давнім партнером очолюваного О. П. Ревою глухівського музею ім. С. А. Ковпака. У селі відбувся мітинг, на якому брали слово О. О. Горбачов і очільник нашої міської ветеранської організації. Загальний рефрен їхніх виступів: ми повинні завжди пам’ятати про Велику Перемогу та тих, хто доклав до неї таких величезних зусиль.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.