Щоб покращити ситуацію треба працювати разом

19 июля 2010 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (4038 | 5 комментариев )

Щодо мети прес-конференції, розпочинаючи спілкування з представниками ЗМІ, Ю.О.Бурлака зазначив: «Вважаю, влада повинна бути максимально відкритою і прозорою для людей. Дуже багато на сьогодні накопилося питань, на які не отримано відповіді. Це створило інформаційний вакуум, який швидко заповнився недолугими плітками». До числа останніх, відносяться, зокрема, «інформація» про надання Глухову статусу селища міського типу, переведення до Шостки ЦРЛ та податкової служби. Ю. О. Бурлака охарактеризував подібне як повну маячню, зазначивши, що підґрунтям виникнення подібних чуток стала реорганізація низки різних підприємств й установ: пошти, газового господарства, митниці. Її спричинили різні чинники. Для тих же газовиків на Глухівщині елементарно немає роботи: місто практично газифіковане. Напевне, не потягне за собою шлейфу масових скорочень і зміна статусу Глухівської митниці.

— Заспокоював на цей рахунок і заступник голови Держмитслужби, і, врешті, держава просто не обійдеться без митної інфраструктури: постів, пунктів митного оформлення вантажів, складських приміщень, людей, які там працюють? Глухів залишатиметься прикордонним містом з усіма потрібними установами, як би їх не називали: митниця чи простий пост. Скорочення, скоріш за все, буде доволі незначним, хоча віддаю собі раду наскільки болісно буде для окремих працівників, їх сімей сприйматися рішення про такі кадрові зміни.

Щодо надходжень, ті, головним чином, спрямовуються до державного бюджету, а місту залишаються лише відрахування з зарплатні митників.

Жодних підстав для занепокоєння не дає і ситуація у медичній сфері Глухова.

— Так, дійсно, під патронатом голови ОДА Ю. П. Чмиря у Шостці створюється госпрозрахунковий діагностичний центр з сучасним обладнанням, який обслуговуватиме декілька районів.

При виборі місця його розташування керувалися виключно прагматичними міркуваннями: кількістю населення, зручністю транспортного сполучення и т. ін. У Шостці створювати нову потужну медичну установу доцільніше. Це, однак, не означає, що Глухів в чомусь обійшли, чогось недодали. Навпаки, цього року, до наших медустанов планується масштабне, як ніколи, надходження сучасного медобладнання та технічних засобів, серед яких і реанімобіль «Форд», і ще одна машина «Швидкої допомоги», новітні апарат УЗД, дезінфекційна камера… Поміркуйте, навіщо робити таке вкладання коштів у заклад, який начебто збираються скорочувати або до когось під’єднувати. Навпаки, це на базі нашої ЦРЛ обслуговуються і будуть обслуговуватися, за деякими напрямками, сусідні Ямпіль та Середино-Буда. Вже сьогодні у Глухові приймають пологи у мешканок Шостки та Кролевця. Глухівське медучилище як готувало, так і продовжує готувати кадри для всієї України.

Не залишилися поза увагою на прес-конференції й нагальні питання розвитку Глухова. Ю. О. Бурлака детально поінформував про домовленість з Укравтодором про передання до його відання частини глухівських доріг. Це дозволило залучити доволі значні кошти для їх ремонту. Серйозні позитивні зрушення є вже сьогодні: якісно відремонтоване шляхове покриття на Рильському шляху, пров. Водотеченському, частині Суворова, розпочався ямочний ремонт на вулиці 40 років Перемоги. Освоєно й 280 з 500 тис. грн. надходжень до міського бюджету. У резерві ще 120 тис. з податку на транспорт, які передбачено витратити . на поладнання шляхового покриття та тротуарів по вул. Ціолковського. З обласного бюджету залучено 800 тис. грн. для оновлення системи вуличного освітлення.

Дуже складним є питання стану глухівських кладовищ. Ю. О. Бурлака висловив побажання провести його широке громадське обговорення на предмет визначення розташування нового місця для поховань. А поки розширюватиметься Веригинське кладовище, в перспективі можливе відкриття нового.

Докладно висвітлив перший заступник міського голови й тему можливого відкриття нового «кремнієвого» виробництва, де з кварцитів мацківського родовища вироблятиметься матеріал для панелей сонячних батарей, іншого енергозберігаючого устаткування.

 — Це складова спеціальної державної програми, яка почала втілюватися в життя з початком президентства В. Ф. Януковича, — підкреслив Ю. О. Бурлака. — До кінця року мають остаточно визначиться, чи буде це виробництво у Глухові. Поки інвестори більше схиляються до нашого міста, яке найменш віддалене від покладів сировини, має масу сприятливих екологічних чинників, зручне розташування промислової зони. У разі позитивного вирішення питання Глухів отримує потужне виробництво з понад 400 робочими місцями.

По ходу бесіди торкнулися й питання утилізації сміття, яке Ю. О. Бурлака позначив як одне з найболючіших для міста. За його словами, є можливість частково вирішити його за рахунок коштів Мінекології. Поки ж, на думку Юрія Олександровича, треба якомога швидше домогтися стовідсоткового укладання угод на вивезення сміття з приватного сектора.

— Зрозуміло, що рухомого складу одного лише ВЖРЕКПу для цього не вистачить. Є сенс задіяти транспорт підприємців. Повертаючись до проблеми засмічення: сьогодні у Глухові близько 6 тис. приватних будинків, а договорів на вивезення відходів укладено 750. Зрозуміло, звідкіля беруться у Глухові стихійні звалища.

А взагалі, на думку Ю. О. Бурлаки, для успішного вирішення проблем Глухова необхідна тісна співпраця з центральною владою, обласним керівництвом.

Ми серйозно просунулися на цьому шляху і вже маємо перші реальні плоди: на сесії облради місту виділено 1, 9 млн. грн. на будівництво нової котельної по вул. Крупська та реконструкцію теплових мереж по Вознесенській — Суворова.

Категории:

Пост написан:

5 комментариев

 • Гость :

  выборы я так понимаю как и везде по стране — в конце октября.
  Бурлака действительно адекватный кандидат. Знаю давно этого человека.
  Удачи в предвыборной гонке

 • А где Косовський?Он тоже претендент на мерское кресло! Когда выборы в Глухове?

 • Гость :

  Юра, однозначно, ты мэр нашего города!

  Земляки, зная давно этого человека…Рекомедую…

  Поднять Глухов…Юрий Бурлака сможет!Однозначно!

  Юра, успехов тебе! это скорее слова адвоката,а не прокурора…

 • Прокурор :

  Юра, однозначно, ты мэр нашего города!!!
  Земляки, зная давно этого человека…Рекомедую…
  Поднять Глухов…Юрий Бурлака сможет!!!Однозначно!!!
  Юра, успехов тебе!!!

 • Гость :

  Действительно дороги возле газового хоз-ва и по ул Суворова сделали класс(наверное потому,что ведут они к "бедняцкому хутору"),а в центре опять залатают как нибудь,и до следующего года…

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.