Енергозбереження: щоб економити спочатку треба витратити

8 мая 2009 Андрій Гриценко ("Данкор-Глухів") (3757 | 1 комментарий )

Близько двох мільйонів гривень витрачено за останні 2 роки на переобладнання шкільних котелень на Глухівщині.

Наскільки це вигідні капіталовкладення покаже час. Від так зміни торкнулись системи опалення вже чотирьох шкіл: Березівського, Соснівського та Баницького навчально-виховних комплексів, а також Червонянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

При чому в Соснівці та Червоному котельні переведені для роботи на біопаливо. Розпочато реконструкцію котельні Шалигинської ЗОШ І-ІІІ ст., вже виконана будівельна частина проекту.

Від впровадження нового обладнання очікувана річна економія складе 39, 2 тисяч гривень, — звертає увагу заступник голови райдержадміністрації Андрій Рудяк. — в тому числі: в Червонянській ЗОШ І-ІІІ ст. — 8697 грн., 14858 грн. – в Соснівському НВК і найбільше в Шалигинській ЗОШ І-ІІІ ступенів – 15653 грн.

В минулому році переведено на електричне опалення приміщення харчоблоку, навчальних майстерень Березівського НВК, і відкритий Обложківський дитячий садок, — додає заступник голови райдержадміністрації Тетяна Савенко. — У Баницькому будинку культури встановлено електричний теплогенератор опалення, переведена на газове опалення також Баницька сільська лікарська амбулаторія.

Для опалювання будинків культури в селищі Шалигине, а також сусідніх селах Сваркове та Чернєве, встановлено повітряні теплогенератори ТГУ – 1000, потужністю 60 кВт, які працюють на біопаливі. Для Березівського СБК був закуплений теплогенератор ТГУ – 1200, потужністю 90 кВт. Загальна вартість цього обладнання втім складає 100 тис. грн. Однак річна очікувана економія виходить на рівень 38 тис. грн., що означає, що менш ніж за три роки значні капіталовкладення в енергозбереження себе оправдають.

довгоочікуване тепло
Будівництво сучасної енергозберігаючої газової котельні в Березівській школі крім відчутної економії принесло в цей заклад ще й довгоочікуване тепло.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.