Район – без отрути

10 августа 2012 Катерина Тищенко (“Глухівщина”) (6119 | Поделитесь вашим мнением )

З Глухівщини вивезено більше 76 тонн небезпечних пестицидівЯк вже повідомлялось, район почав позбавлятись від непридатних хімікатів, які десятиліттями зберігались на складах у багатьох селах Глухівщини. У червні місяці товариством «Сі-Буд-сістем», що займається ліквідацією отрутохімікатів, їх було перезатарено і підготовлено до відправки. 1-2 серпня спеціальним транспортом вищезгадане підприємство вивезло з нашого району 76 т 422 кг небезпечного вантажу. Залишилось лише 3 т 840 кг на території Пустогородської сільради, які планується відправити на утилізацію наступного тижня.

Значення цієї операції переоцінити важко, це не просто подія року, а справжнє досягнення останніх кількох десятиліть. Проблему знешкодження непридатних пестицидів жителі району стали називати «бомбою уповільненої дії». І це було дійсно так, адже потенційна шкідливість цих отрутохімікатів, які будь-якої миті могли потрапити у воду, загорітись від реакції між собою, випаровуватись у спеку, доведена фахівцями санітарної та екологічної служб. Сьогодні жителі нашого рідного району нарешті зможуть дихнути з полегшенням: Глухівщина екологічно безпечна, пестициди вивезено.

За словами голови Глухівської райдержадміністрації Олексія Ткаченка, вивезення пестицидів — надзвичайно дороге задоволення, адже це вимагає спеціальних засобів захисту, ліцензій на утилізацію і т.д. У районному бюджеті таких коштів не було. І тільки системний підхід до вирішення цієї проблеми з боку народного депутата Андрія Деркача врешті-решт допоміг вирішити питання з очищення не тільки Глухівщини, а всієї Сумської області від заборонених та непридатних до використання пестицидів. Так, для Сумщини з державного бюджету на цю справу виділено більше 35 млн. грн.

За словами Андрія Деркача, питання утилізації пестицидів, які залишились від збанкрутілих колгоспів, з року в рік відкладалось, завжди знаходились інші дірки, які треба було «латати» з держбюджету. Аж поки у Середино-Будському районі у 2010 році не загорівся склад отрутохімікатів на станції «Побєда», куди свого часу звезли більше 100 тонн отрути з усієї області. На ліквідацію наслідків пожежі і перезатарення хімікатів з держбюджету були виділені кошти.

Але ситуація в цілому залишалась загрозливою. Щоб не чекати нової надзвичайної ситуації, всі зусилля направили на те, щоб раз і назавжди вирішити це вирішити. В результаті вдалось добитись від Міністерства екології та природних ресурсів України для Сумської області 35, 5 млн.грн для вивезення «під нуль» всієї просроченої хімії. Одними з перших за цією програмою пестицидів позбувся склад у Свесі Ямпільсткого району, де зберігалось 84 тонни. На Глухівщині процес іде за графіком, ми контролюємо вивезення кожного кілограму отрути, — зазначив Андрій Деркач.

Як говорить заступник голови Глухівської райдержадміністрації Володимир Картавий, на вивезенні пестицидів кваліфіковано й оперативно спрацювала не лише працівники вищезгаданого товариства, а й ті підприємства, до яких звернулися за допомогою, — ДП «Глухівський кар’єр кварцитів» (директор Василь Лагутін), «Глухівський РЕМ» (начальник Геннадій Ткаченко), які вчасно допомогли навантажувальною технікою – машинами-кранами.район почав позбавлятись від непридатних хімікатів

район почав позбавлятись від непридатних хімікатів

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.