Про школу i день добра

3 апреля 2012 "Народна трибуна" (2869 | Поделитесь вашим мнением )

22 березня 2012 року о 13.00 розпочалося засідання громадської ради при виконавчому комітеті Глухівської міської ради, на якому розглядалося два питання: про перспективи роботи загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів №3 та проведення у місті Весняного тижня добра. У його роботі взяли участь міський голова Ю. О. Бурлака, заступник міського голови I. I. Терещенко, керуюча справами виконавчого комітету Глухівської міської ради H. A. Геращенко, начальник відділу з правової та внутрішньої політики Глухівської міської ради М. В. Чередниченко, радник міського голови B. C. Солдатов, низка представників громадських організацій.



Спершу вони обговорили питання роботи Глухівської ЗОШ І — ІІІ ступенів №3. Заступник Глухівського міського голови І. І. Терещенко зазначила, що у Глухові на сьогодні є проблема з наповнюваністю класів загальноосвітніх шкіл. Її показник у різних школах коливається у межах від 45 до 96%. Оскільки фінансування освіти здійснюється, виходячи з кількості учнів, це створює проблеми при забезпеченні діяльності педагогічних колективів. Як сказала I. I. Терещенко, потужність шкіл міста заплановано на понад 7 тис. учнів (за двозмінного режиму роботи), у дев’яностих там навчалося понад 4, 7 тис. учнів, а тепер лише трохи більше 2, 7 тис. Треба брати до уваги цю негативну динаміку. А ще є проблема 10-х класів, коли через ЗНО після 9-х класів багато учнів ідуть до коледжів, а у 11-х класах вчаться тоді порівняно небагато. Тож у одній зі шкіл треба забирати один ступінь, щоб 11-ті класи у інших заповнилися і у дітей була конкуренція за знання. Якщо у класі менше дітей, вони не конкурують за знання і виходять зі школи недостатньо освіченими.

Загальноосвітня школа І — ІІІ ступенів №3, звичайно може працювати, але там немає їдальні, а частина будівлі — у аварійному стані.

Міська влада не планує закривати школу, або передавати її комусь, а навпаки — намагається зберегти її у системі освіти. Для цього можна було, наприклад, перепрофілювати її на відділ кадетського корпусу, що дозволило б і зберегти робочі місця для вчителів, і притягнути до Глухова дітей з інших регіонів. Це не значить, однак, що кадетський корпус проситиметься до Глухова, що Глухів йому потрібен: навпаки — Глухову потрібен кадетський корпус, щоб зберегти нашу освітянську мережу. А спротив батьків учнів загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів №3 відштовхує таку перспективу.

Взяв слово Глухівський міський голова Ю. О. Бурлака, який сказав що Глухову виділяється на освіту 24 млн. грн. і ні копійкою більше. Цього не зовсім достатньо для утримання не повністю завантажених шкіл міста. У 2011 році на зарплатню учителям вже не вистачало 1, 5 млн. грн., а цього року може не вистачити ще більше Держава виділяє великі кошти на реконструкцію та благоустрій міста, щоб Глухів був туристичним центром. Минулого року, наприклад, надійшло 8, 7 млн. грн. державних коштів на реконструкцію пам’ятки архітектури «Лікарня св. Єфросинії», інші кошти з державного та обласного бюджетів.

Взагалі Глухів забезпечує собі лише 25 млн. з 84 млн. грн. надходжень, які необхідні для забезпечення життєдіяльності міста. За таких умов ми повинні рахувати кожну копійку. А держава виділяє гроші не на потребу галузі освіти, не вчителям, не директорам шкіл чи мерам, а з розрахунку на потреби кожного учня. Діти, на яких витрачаються гроші, повинні отримувати добрі знання, щоб у них були нормальні класи, обладнані на сучасному рівні.

А у Глухові кошти на освіту витрачаються, виходить, нераціонально. Якщо б у нас був кадетський корпус, ми б змогли вирішити багато проблем освіти. А так — час згаяно.

На питання керівника осередку громадської організації «Жінки за майбутнє дітей України» O. K. Ярешко про те, наскільки можливо побудувати у ЗОШ №3 їдальню, Глухівський міський голова Ю. О. Бурлака зазначив, що у Глухові є багато місць, куди треба терміново витрачати кошти: ремонт дахів п’ятиповерхівок на вул. 70 років Жовтня, ту ж їдальню у таборі літнього відпочинку дітей «Сонячний», поточний капітальний ремонт доріг, який потребує 1 млн. грн. Ще 13 млн. грн. надає держава на повне утеплення Глухівської ЦРЛ. Треба ще утеплювати й всі дитсадки. На 2014 р. передбачено виділення коштів на початок будівництва басейну… Підводячи підсумок Глухівський голова Ю. О. Бурлака сказав, що буде намагатися прийняти по загальноосвітній школі І — ІІІ ступенів №3 зважене рішення і не допустити, щоб були у школах класи по 10 учнів.

Начальник управління освіти Глухівської міської ради Т. Г. Олефіренко сказала, що грошей на збереження існуючої шкільної мережі у бюджеті, дійсно, не вистачає. Відкриття кадетського корпусу на базі загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів №3 було б, дійсно, виходом із цієї ситуації. Якщо це не вдасться зробити — можна було би там відкрити дошкільний дитячий навчальний заклад.

Далі Т. Г. Олефіренко розповіла, скільки багато зробила чинна міська влада для освіти у Глухові, виділивши, зокрема, 310 тис. грн. на шкільний автобус, який чи не єдиний на Сумщині довозить безкоштовно дітей до школи.

Директор ЗОШ №3 Едуард Маринченко повідомив, що наповненість класів у його школі складає 23 учня (радник міського голови B. C. Солдатов поправив — 22, 8). На 2012 рік у школу надійшли 52 заяви від батьків майбутніх першокласників, на 2013 р. очікується 32 заяви.

При обговоренні прозвучало багато різних думок. Голова осередку громадської організації «Союз-Чорнобиль, Україна» Григорій Галагуцький заявив, наприклад, що для оптимізації освітньої системи у Глухові сміливо можна було закрити З будь-які школи: «Це буде, дійсно, державний підхід». Згадувана ж O. K. Ярешко вважає, що навпаки, треба прикласти всі зусилля, аби зберегти школу, її педколектив, бо якщо його розформують, дітям буде важко пристосуватися до навчання у нових колективах. Керуюча справами виконавчого комітету Глухівської міської ради H. A. Геращенко зауважила, що остаточного рішення по долі Глухівської загальноосвітньої школи І — ІІІ ступенів №3 не прийнято, питання вивчається: «Особисто я вважаю, що треба чітко визначати перспективи розвитку освіти у Глухові, оскільки всі школи не наповнені на 100%. Відкриття на базі ЗОШ №3 закладу з поглибленою військовою підготовкою, безумовно, дало б поштовх для розвитку, але питання, відкривати його чи ні, поки не вирішено остаточно».

Завершивши обговорення, члени громадської ради перейшли до конкретних пропозицій. За першу — зберігати ситуацію з загальноосвітньою школою І — ІІІ ступенів №3 без змін до вирішення питання по суті проголосувало 3 з 10 присутніх членів громадської ради. По одному ж підтримали пропозиції скласти запит для відкриття на базі школи кадетського корпусу та прийняти за основу положення прийнятої на одній з останніх сесій програми розвитку освітньої галузі Глухова. П’ятеро підтримало ідею створення ініціативної групи для збереження школи і притягнення коштів зі сторони.

Члени громадської ради заслухали секретаря ради Т. П. Олександренко про проведення у Глухові Весняного тижня добра — акції, яка передбачає широкий спектр благодійних заходів, а також органічно доповнює місячник благоустрою. Про особливості останнього в цьому році розповіла H. A. Геращенко, повідомивши, серед іншого, про висадку 500 троянд біля центрального міського меморіалу.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.