Податкова інформує

26 декабря 2012 Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Глухівської ОДПІ (4405 | Поделитесь вашим мнением )

Що принесе бізнесу 2013: нове в спрощенці

Реформування спрощеної системи оподаткування, що ознаменувало початок року, що минає, в 2013-му продовжиться. Адже прийнято Закон, в основі якого лежать положення законопроекту № 10687. Закон переданий на підпис Президенту 3 грудня і вступ його в силу заплановано на 1 січня 2013 року.

Документ, серед іншого, для платників 5 і 6 груп встановлює:
— Зняття обмеження по кількості найманих працівників;
— Зниження ставок з 7% і 10% до 5% і 7%.

Також передбачено включення до складу доходу платника 5 групи, який є платником ПДВ, суми кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (за датою списання).

Для фізосіб-єдинників 2 групи, замість квартального, вводиться річний звітний період.

Передбачена можливість подачі електронного заяви для переходу на спрощену систему оподаткування.

Однією з новацій є введення нового виду перевірок — електронних. Відмінною їх особливістю є те, що проводитимуться вони будуть виключно за проханнями платників податків і дистанційно.

При цьому, нагадаємо, з 1 січня 2013 року для спрощенців перестануть діяти запроваджені на адаптаційний період послаблення. З цієї дати залучення єдинників до відповідальності буде здійснюватися на загальних підставах і штрафувати за порушення їх будуть «по повній програмі». Пов'язано це із закінченням дії норм ПКУ про звільнення від єдиноподатковий штрафів (п. 7 подразд. 10 розд. ХХ ПКУ), а також про відсутність штрафів для платників 1 та 2 групи за доходи, отримані в рамках «несанкціонованого» (не зазначеного у Свідоцтві ) виду діяльності (п. 2 подразд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Крім того, у зв'язку з втратою чинності положеннями п. 4 розд. II Закону № 4834, єдинників-фізосіб можна буде залучити до адмінвідповідальності за порушення порядку ведення Книги обліку доходів і витрат.


„Податковий асистент” допоможе платникам уникати перевірок та штрафів за ризикові звіти

Державна податкова служба запускає новий он-лайн сервіс для підприємців – „Податковий асистент”. Так, на постійній основі, через Інтернет ДПСУ повідомлятиме платників про податкові ризики, які податківці виявляють під час моніторингу їх господарської діяльності.

Листування буде індивідуальним та повністю конфіденційним. При цьому податкова пропонуватиме підприємцям самостійно усунути недоліки до офіційного подання звітності.

З точки зору фахівців податкової виправлення розбіжностей заздалегідь буде більш конструктивним. „Фактично платник отримує від нас послуги податкового аудиту – безкоштовно та з якісною інформацією від першоджерела. Ми сподіваємося, що це сприятиме подальшому налагодженню партнерських стосунків та популярності електронних сервісів звітування”, — впевнені фахівці ДПСУ.

Скористатися сервісом „Податковий асистент” зможуть лише ті платники, які надсилають звітність до органів ДПС в електронному вигляді.


Податкова застерігає: Ваші борги перед державою не дозволять Вам виїхати за кордон.

На сьогоднішній день налагоджена співпраця податкових органів Сумщини з митними органами щодо ліквідації податкового боргу у рамках закону України «Про заборону виїзду за кордон».

Податківці акцентують увагу на те, що сумлінна сплата податків до бюджетів усіх рівнів – це не примха виконавчих органів, а обов’язок платника податку. За невиконання та ухиляння від своїх зобов’язань держава має право застосувати певні обмеження. У даному випадку – виїзд за кордон.

Тому, якщо Ви не хочете зіпсувати собі новорічні свята та насолодитися відпочинком на екзотичному або гірському курорті, сплатіть борги.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.