Податкова інформує

8 октября 2012 Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю Глухівської ОДПІ (3505 | Поделитесь вашим мнением )

Підакцизна продукція під контролем податкової міліції

З урахуванням динаміки виробництва та реалізації алкогольної і тютюнової продукції та зміни розміру ставок акцизного податку, податківці посилили контроль за підприємствами-виробниками підакцизних товарів. Так, співробітники податкової міліції Сум спільно з фахівцями податкової інспекції та Департаменту акцизного збору здійснили перерахунок акцизних марок у виробників ЛГВ та перевірку складських приміщень. Особлива увага приділялася перевіркам реалізаторів лікеро-горілчаної продукції обласного центру, аби припинити торгівлю сурогатом та вилучити з обігу фальсифіковані алкогольні напої та тютюнові вироби.

Зазначений контроль був націлений не тільки на протидію нелегальному виробництву, а й встановленню джерел надходження підроблених марок акцизного податку та сировини. Одночасно перевірялися і можливі особи, які здійснюють розповсюдження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, місця їх виготовлення.

З початку року за фактами незаконного виготовлення, зберігання та реалізації алкогольних напоїв порушено шість кримінальних справ за ознаками складу злочину передбаченого ст.204 КК України. До суду з обвинувальним висновком спрямовані 4 кримінальні справи.

Зокрема, протягом вересня п. р. працівники податкової міліції здійснили 20 перевірок щодо дотримання суб'єктами господарювання, які провадять роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на алкогольні напої та максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлені виробниками або імпортерами.

За результатами вжитих заходів із незаконного обігу вилучено 186, 7 декалітрів ЛГВ на суму 84, 8 тис. грн., спирту – 44 декалітрів на 22 тис. грн. та 4, 9 тис. пачок тютюнових виробів на суму 34, 1 тис. грн.
Касові апарати для мікробізнесу не потрібні

Про це сказано в законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів», який підготувала ДПС України та винесено на розгляд Верховної Ради України.

Реєстратори розрахункових операцій у своїй роботі будуть використовувати виключно платники, що працюють на 3-6 групах єдиного податку, враховуючи і тих, хто здійснює продаж товарів за допомогою мережі Інтернет. Мікробізнес, що працює на 1-2 й групі, ці зміни не стосуються. Запровадження такої норми сприятиме детінізації діяльності, підвищенню відповідальності перед покупцями товарів, якості обслуговування, захисту прав споживачів.
Спрощенці звітуватимуть до податкової один раз на рік

Про це сказано в законопроекті „Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів”, який підготувала ДПС України та сьогодні розглядає Верховна рада України.

Передбачається запровадження для платників спрощеної системи, які обрали другу групу, податковий період – календарний рік (замість календарного кварталу), що дозволить скоротити кількість податкової звітності, документообіг, покращить рівень адміністрування єдиного податку. Передбачено також скасування обмежень по критерію кількості найманих працівників для 5, 6 груп платників єдиного податку, що сприятиме створенню додаткових робочих місць.

Податківцями запропоновано зниження ставки єдиного податку для 5 та 6 груп з 7% і 10% до 5% і 7%, запровадження електронної форми заповнення заяви про перехід на спрощену систему оподаткування. Таким чином, законопроект спрямований на підтримку малого та середнього бізнесу.

Щодо питання касових апаратів. Мікробізнес, що працює на 1-2 й групі, наприклад, підприємців, що працюватимуть на ринках, РРО у своїй роботі не будуть використовувати.

Довідково: на даний момент на законодавчому рівні запроваджується поняття електронної касової стрічки, і у найближчий час на сервер НБУ будуть заведені всі транзакції стосовно продажу товарів через касові апарати. ДПС матиме доступ до цієї інформації.

Звертаємо увагу, що у законопроекті не передбачене право ДПС самостійно списувати кошти з рахунків компаній, що мають податковий борг, а також без суду забирати власність платника податків, що знаходиться у податковій заставі, про що заявляють представники опозиційних політичних сил.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.