Почесні громадяни Глухова

7 декабря 2010 Олександр Рева, голова міської ради ветеранів ("Народна трибуна") (5345 | 6 комментариев )

При зустрічі з глухівчанами на моє питання, що вони знають про почесних громадян нашого міста, більшість з них називають 2 — 3 прізвища. На жаль, молоді глухівчани взагалі не знають про таких видатних особистостей.

Перш ніж розповісти про Почесних громадян Глухова, зупинюсь коротенько на історії.

Звання почесного громадянина міста було введено ще в Царській Росії в 1832 році. Згідно з розпорядженням царя, почесним громадянам надавалось чимало пільг: звільнення від рекрутської повинності, подушної податі, заборона тілесного покарання та ін. Декретом ВЦИК 23 листопада 1917 року ці звання були скасовані.

В Україні першим почесним громадянином Києва у 1981 році став керівник держави Л. І. Брежнєв, коли відкривав у столиці меморіальний комплекс.

Після Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 pp. почесного звання була удостоєна прем’єр-міністр Індії Індіра Ганді та ін. Почесними громадянами Сум був тричі Герой Радянською Союзу, знаменитий ас І. М. Кожедуб, а також льотчик-космонавт А. Ф. Філіпченко.

А зараз — про наших почесних громадян.

Першим був Герой Радянського Союзу, нагороджений у числі чотирьох радянських воїнів під час ВВВ вищим американським військовим орденом «Срібна Зірка», Микола Іванович Жужома.

Другим Почесним громадянином в 1995 році став уродженець «Синявки» академік Ю. С. Шемшученко. Випускник ЗОШ №2, він і досі підтримує тісні зв’язки з рідним містом, часто виступає перед молоддю.

Народному депутату України А. Л. Деркачу міська рада за клопотанням трудових і навчальних колективів присвоїла звання Почесного громадянина Глухова у 2002 році. Особливо А. Л. Деркач допомагає нашим ветеранам. Багато років в Глухові був міським головою М. А. Деркач. За значний внесок у розвиток нашого міста у 2006 році йому було присвоєно почесне звання.

Уродженці «Червоної Гірки», народній артистці СРСР, Герою України, А. М. Роговцевій звання Почесного громадянина Глухова присвоїли у 2008 р. У цьому ж році його одержали: уродженець «Усівки» академік М. П. Ситник та випускник Глухівського педінституту 1961 року, академік Академії педагогічних наук М. С. Вашуленко. Останній зробив немало, щоб Глухівський педуніверситет отримав статус національного.

Почесними громадянами Глухова в 2010 році стали: І. М. П’явка (довгі роки був першим секретарем Глухівського міськкому партії), П. О. Ткаченко (керівник Глухівського ВАТ «Районні електромережі»), який робить все, щоб поліпшити енергозабезпечення міста, М. П. Кужель (депутат міської ради кількох скликань, багато років очолював міськвідділ освіти, ЗОШ №3).

Як повідомляють ЗМІ, в деяких містах нашої держави створено Алеї почесних громадян міста. Ми маємо досвід створення Алеї Героїв, яка налічує 23 чоловіка, а тут – всього 10.

Продовжимо традицію, відкривши Алею почесних громадян?

Категории:

Пост написан:

6 комментариев

 • Гость :

  Такое впечатление, что в настоящее время звание Почетный гражданин Глухова не присваивается, а покупается

 • Гость :

  Так!!! Повністю згоден!!! Як-що людина виконує(виконував) свої функціональні обов’язки та отримує за це винагороду в вигляді зарплатні(пенсії), то це повинно означати, що людина ця може бути Почесним Громадянином Глухова????? Повна нісенітниця!!!!! Це звання присвоюється за видатні заслуги!!!!! Видатні!!!! Хотілося-б дізнатись, що видатного зробили такі люди, як І.М.П’явка,П.О.Ткаченко,М.П.Кужель в порівнянні з такими корифеями не тільки масштабу України, а й всього світу, як академік Ю. С. Шемшученко, академік М.П.Ситник, академік М.С.Вашуленко, Герой України А.М.Роговцева. Єдині тільки звання цих людей красномовно говорять про їх здобутки світового значення!!! І ми,дійсно,пишаємось тим, що теж є громадянами Глухова, разом з такими видатними особистостями! А деякі з нас ще є й родичами цих дійсно Почесних Громадян нашого міста, чим теж пишаємось.
  Давайте присвоювати це звання всім директорам шкіл наших, організацій міста та багатьом іншим, хто і так повинен виконувати свою роботу. Так, Людмила Дейнеко,дійсно,"ПРИКРАСИЛА-Б"))))) список почесних громадян. А краще видавати одразу паспорти з приписом(про всяк випадок)"почесний громадянин".)))))
  Кому-б треба,на мою думку,присвоїти високе звання "Почесний Громадянин Глухова" ось за 2010 рік, так це Сергію Сєднєву.

 • Гость :

  Ще хочеться доповнити мій коментар. Давайте для прикладу проаналізуємо здобутки пана Ткаченка (керівник Глухівського ВАТ "Районні електромережі"), якому присвоєно звання "Почесний Громадянин Глухова". Можливо він вивчав праці вченого Ніколи Тесли, який займався дослідженням можливості передавання бездротовим способом електричного струму. Можливо тут треба шукати видатні здобутки керівника міської єлектромережі? Може ми чогось не знаємо?)))

 • Гость :

  А почему про Шкловского забыли и Реву? А сейчас и Седнев прославляет наш город на весь мир.

 • Гость :

  Начиналось хорошо, достойно. Теперь катимся все ниже и ниже. В какое сравнение может идти последняя тройка по отношению к первым номерам приведенного списка. Давайте тогда сразу скопом за всех бывших и нынешних…Руки б поотбивал тому кто принимает такие решения првратив высокое звание в ФАРС.

 • Гость :

  насмешили)))))))))) А местную поэтессу Люсю Дейнеко и по совместительству директрису собственного музея нельзя в компанию добавить????))))

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.