Платити і не створювати напруги

14 марта 2008 Олександр Лісневський ("Народна трибуна") (4709 | Поделитесь вашим мнением )

Незважаючи на завершення більшої частини цьогорічного опалювального періоду, ситуація в комунальній сфері міста залишається напруженою. Про сьогоднішні і деякі «вічні» проблеми комунальників міста наша розмова з заступником міського голови Миколою Олександровичем Колошею:

— Миколо Олександровичу, в яких умовах працює сьогодні комунальна галузь міста?

— Комунальники вже вкотре переживають нелегкі часи. Початок 2008 року для них видався набагато складнішим ніж 2007 рік. До боргів, які станом на 25 лютого складають 1, 5 млн. грн, додалися витрати, що виникли в результаті несвоєчасного приведення тарифів до відповідності, і які, ніколи не повернуться комунальним підприємствам. А це не мала сума — майже 1 млн. грн, яка виникла у зв’язку зі збільшенням з січня 2008 року цін на всі види енергоносіїв, підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, інших витрат, що входять до складової тарифу.

Через складну і тривалу процедуру приведення тарифів до відповідності, два — три місяці комунальні підприємства вимушені працювати збитково. А це ті, втрачені, кошти яких не буде вистачати у підготовчий період до наступного опалювального сезону.

— Чому в цьому році знизились показники оплати за спожиті комунальні послуги?

— Проаналізувавши ситуацію, яка склалась, як в державі так і у нашому місті, стосовно сплати комунальних послуг можна зробити висновок, що недоліки мають в питанні збору коштів за реалізовані комунальні послуги, самі надавачі цих послуг. Тобто комунальні підприємства. Далі, незважаючи на широку роз’яснювальну роботу проведену в цьому опалювальному сезоні серед споживачів стосовно важливості своєчасної оплати рахунків за комунальні послуги, в місті залишаються споживачі, які не розраховуються за спожиті газ, тепло, воду, збільшуючи суми боргів перед комунальними підприємствами.

Але головним фактором зниження показників оплати за комунальні послуги в цьому році стало те, що великий відсоток споживачів розраховують на вирішення державою питання, про сплату за комунальні послуги за рахунок знецінених заощаджень колишнього Ощадбанку СРСР.

— Сподівання споживачів розрахуватись за комунальні послуги або погасити борги за них за рахунок знецінених заощаджень мають підстави?

— На останній селекторній нараді, міністр ЖКГ України Олексій Юрійович Кучеренко повідомив, що на сьогодні питання сплати за використані комунальні послуги за рахунок знецінених заощаджень колишнього Ощадбанку СРСР на рівні держави не вирішено. Він зауважив: якщо відповідна постанова буде прийнята, правом сплачувати за комунальні послуги за рахунок знецінених заощаджень колишнього СРСР зможуть скористатись тільки ті споживачі, які на момент прийняття постанови не мали боргів. Тому, всі категорії споживачів зобов’язані своєчасно сплачувати за комунальні послуги і не створювати проблеми для комунальників.

— Що на вашу думку потрібно здійснити, щоб покращити стан справ в комунальній галузі?

— По-перше, щоб не ускладнювалась в подальшому ситуація в комунальній сфері міста, всі споживачі повинні терміново погасити борги за комунальні послуги і своєчасно сплачувати поточні платежі. Це дозволить своєчасно розраховуватись місту за енергоносії.

По-друге, враховуючи сьогоднішній фінансово-економічний стан комунальних підприємств міста, необхідно, внести корективи в подальше формування заходів, направлених на підготовку об’єктів ЖКГ до осінньо-зимового періоду 2008-2009 років. До речі, над даними заходами уже працюємо з січня.

По-третє, сподіваюсь, що на державному рівні все-таки візьмуться до уваги пропозиції працівників ЖКГ і буде введений поправочний регіональний коефіціедт, який спростить схему приведення тарифів до відповідності з витратами.

— Декілька слів про зміну тарифів?

— Зростання цін на природний газ, електроенергію, матеріали, комплектуючі, рівня мінімальної заробітної плати та інших складових тарифів створили умови, при яких будь-яка існуюча влада зобов’язана затвердити економічно обгрунтовані тарифи. Не змінивши цін на свої послуги, при сьогоднішніх жорстких умовах ринку, жодне комунальне підприємство не зможе існувати. Зараз всі регіони, в тому числі і наше місто, приводять до відповідності з витратами тарифи на водопостачання, водовідведення, теплопостачання та постачання гарячої води. Нові тарифи наших комунальних підприємств пройшли перевірку в обласній інспекції по цінах, в міськвиконкомі і винесені на громадські слухання, після чого будуть затверджуватись на засіданні міськвиконкому. Дата введення в дію нових тарифів буде повідомлена через засоби масової інформації.

— Які зміни відбулись в порядку відключення квартир багатоповерхових будинків від централізованого теплопостачанна, встановленням в них індивідуального опалення?

— Згідно змін до відповідного Наказу Мінбуду України від 22.11.05, №4, які вступили в дію 6.11.07, №169, право на відключення від централізованого опалення надається тільки у разі переведення на індивідуальне опалення всього будинкового комплексу, при умові 100% згоди всіх мешканців багатоповерхового житлового будинку. Про можливість відключення від центрального опалення під’їздів, як це було раніше, і тим більше окремих квартир в будинку, в наказі не йде і мови.

Для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник, чи то власники, повинен звернутись до відповідної комісії, з письмовою заявою про відключення від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування в будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого теплопостачання з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками приміщень у житловому будинку.

Відповідно до місцевої «Програми енергозбереження в тепловій енергетиці міста» в цьому році з виведенням з експлуатації збиткової котельні по вул. Годунівська, багатоквартирні будинки розташовані в даному мікрорайоні переводитимуться на індивідуальне опалення. Також право відключення від централізованого опалення в 2008 році матимуть будинкові комплекси мікрорайону, по вул. Пушкіна. Оскільки подальший розвиток тепломереж в цій частині міста не планується.

Що стосується інших мікрорайонів міста, то можливості переведення в них багатоповерхових будинків на індивідуальне опалення розглядатиметься в березні.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.