Підсумки спортивного року 2009

26 января 2010 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (3327 | Поделитесь вашим мнением )

Напередодні зимових свят у залі засідань Глухівської міської ради за участю міського голови О. П. Мельник було підбито підсумки спортивного року — 2009. Начальник відділу фізкультури і спорту міськради М. Г. Плотницький, виступивши з доповіддю, зробив детальний аналіз здобутків та проблем фізкультурно-спортивного руху. Розповівши про успіхи глухівчан, які представляють спорт високих досягнень, він зупинився на стані справ у царині масового фізкультурно — спортивного руху:

— Подальші успіхи тієї чи іншої галузі, в тому числі фізичної культури і спорту залежать від матеріально-технічної бази.

В місті залишається проблема будівництва міського спортивного комплексу.

Протягом звітного періоду продовжувався ремонт будівлі лижної бази ДЮСШ, будівництво спортивного майданчика з синтетичним покриттям для гри в міні-футбол при ЗОШ №2, облаштування пришкільного стадіону школи-інтернату та будівництва стандартного футбольного поля в мікрорайоні по вул. Хрєннікова.

Значні роботи були виконані по вводу в експлуатацію басейну при ЗОШ №6.

При розробці проекту бюджету міста на 2010 рік є нагальна потреба розглянути можливість виділення коштів для реконструкції покрівлі лижної бази ДЮСШ, внутрішнього ремонту приміщення та установку пластикових сидінь на великій трибуні міського стадіону «Дружба».

З метою залучення всіх верств населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом, забезпечення належного рівня фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в колективах фізичної культури, спортивних клубах виявлення кращих спортсменів для участі в обласних та національних змаганнях відділом на підставі рішення міськвиконкому проведений комплексний захід — спартакіада міста з 7 видів спорту, а саме: лижних гонок, волейболу, баскетболу, легкої атлетики, шахів, настільного тенісу, легкоатлетичного кросу.

В першій групі змагалися команди спортивних клубів ГНПУ, Коледжу СНАУ, медичного училища, професійного ліцею, ППКГНПУ.

В комплексному заліку перше місце зайняв спортивний клуб ГНПУ ім. Олександра Довженка, на другому місці — коледж СНАУ, третіми завершила спартакіадні старти — команда професійно-педагогічного коледжу ГНПУ.

Зважаючи на те, що більшість видів програми проходила в спортивних залах ГНПУ та Коледжу СНАУ в черговий раз хочу висловити подяку керівництву за надану матеріальну базу.

В змаганнях серед команд 2 групи прийняли участь 8 колективів. Це — міський відділ внутрішніх справ, митниця, викладачі ГНПУ, ППК ГНПУ, коледжу СНАУ, профспілки працівників освіти, ЦРЛ, ФОК міськвиконкому.

В комплексному заліку перше місце зайняв колектив ФОК міськвиконкому, на другому місці колектив фізичної культури Глухівської митниці, третіми завершили спартакіадний марафон колектив фізичної культури ЦРЛ.

Нижче своїх можливостей виступили команди профспілки освіти, міського відділу внутрішніх справ.

Здали свої позиції участі в спартакіаді міста колективи заводу «Електропанель», податкової інспекції, прикордонної комендатури, СБУ.

Не брали участі у фізкультурно-спортивних заходах колективи хлібокомбінату, укртелекому, ПП «Модуль», газового господарства, Держлісгоспу, Глухівської дільниці «Укравтодору», хоча більшість з них виступають у своїх галузевих спартакіадах і досягають певних успіхів.

Вважаю, що проводжаючи в архівну історію 2009 р. наряду з проблемами, які є в місті і галузі фізичної культури і спорту зокрема, ми зберегли існуючу систему розвитку фізичної культури і спорту, досягли певних здобутків, провели свою спартакіаду міста.

В обговореннях виступили начальник міського відділу освіти В. В. Цюкало, директор ДЮСШ А. В. Матейчук, голова федерації футболу міста В. І. Романенко, директор МЦФЗН «Спорт для всіх» А. І. Карлов.

Звісно, команди — переможниці та призери спартакіади міста отримали дипломи, кубки, квіти, цінні подарунки з рук міського голови. О. П. Мельник зазначила: глухівські спортсмени внесли немало славних сторінок в історію свого міста.

— Приємно, що закладені свого часу славні традиції ростуть і примножуються. Звичайно, є й багато проблем. Маючи здібну молодь, прекрасний тренерсько-викладацький склад, Глухів, тим не менш, позбавлений головного — нормального спорткомплексу. Свого часу, 2004 року, питання його спорудження вже було практично вирішене, але, на жаль, через події, жодним чином не пов’язані зі спортом, як то кажуть, «зависло» на невизначений термін. Нині знову з’являється реальна можливість створити, нарешті, повноцінну базу для подальшого фізкультурно-спортивного поступу. Все залежатиме від нашого свідомого громадянського вибору.

Гадаю, лише згуртувавшись, спортивний актив, міська влада, громадськість зможуть, нарешті, забезпечити майбутнє спортивній зміні, повноцінні умови для оздоровлення та активного способу життя глухівчан.»

Поздоровили й ветеранів фізкультурно-спортивного руху, ювілярів: Л. Д. Подобєдова, якому виповнилося вісімдесят, та І. І. Поцелуєва, І. О. Шкурата, М. О. Хроленка, котрі переступили «знаковий» рубіж у 60 років.

На підведенні підсумків спортивного року брав слово і голова міської федерації футболу, переможець однієї з номінацій останнього «Професіонала року — 2009» Володимир Романенко, внісши чимало цінних пропозицій, які були схвально зустрінуті міським керівництвом та представниками спортивної громадськості. Але ми зацитуємо його думку, яка стосується загального світосприйняття. Воно безпосередньо впливає й на розуміння нинішньої ситуації у нашому спорті:

— Мені доволі часто доводиться бувати за кордоном, зокрема і в Німеччині, де люди бізнесу вважають за честь віддавати до 10% своїх прибутки на доброчинність, в т.ч. й розвиток спорту. І ми бачимо, що при такому рівні громадянської свідомості більшість населення їздить на дуже якісних машинах — куди якісніших скажімо, ніж наша «Таврія». Так ось, користуючись випадком хотів би побажати, щоб свідомість наших підприємців зокрема тоді, коли йдеться про допомогу спорту, була, образно кажучи, на рівні «Мерседеса».

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.