Особливості національної субсидії

14 октября 2007 Ксенія Осьмакова ("Панорама-Север") (6233 | Поделитесь вашим мнением )

Оформити субсидію стало простіше, і зробити це можна навіть у суботу.

Ось-ось почнеться новий опалювальний сезон. Порівнюючи рівень цін на продукти, промислові товари, газ, світло та інші блага цивілізації зі вмістом власного гаманця, багато глухівчан всерйоз замислюється над оформленням субсидії. Більш досвідчені вже збирають необхідні папери, а хтось розгублено розводить руками: куди йти, кому дзвонити, які документи шукати? Про особливості національної субсидії розповідає перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення міської ради Віталій Давиденко.

Хто має право звертатися за призначенням субсидії?
В.Д.: Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках, на підставі рішення комісії при міськвиконкомі та акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку). Субсидія призначається, якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, перевищує 20% середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Якщо родина складається з непрацездатних членів сім’ї — 15%.

За яких умов субсидію не призначають?
В.Д.: Субсидія не призначається: якщо у складі сім’ї є працездатна особа, яка протягом 3-х останніх місяців перед зверненням за субсидією не працювала, не навчалася, не стояла на обліку у центрі зайнятості; якщо родина здає житлове приміщення в оренду; має більше одного автомобіля; якщо у власності сім’ї є два чи більше житлових приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує норми володіння житла (норма складає 21 кв. м на кожного члена сім’ї і додатково 10, 5 кв. м на сім’ю). У випадку придбання житлового приміщення субсидія призначається не раніше, ніж через рік з місяця придбання. Призначення субсидії в цих випадках, з урахуванням конкретних обставин, які склалися в тій чи іншій родині, може бути розглянуто спеціально створеною комісією при міськвиконкомі.

Чи можна отримати субсидію при наявності боргу за житлово-комунальні послуги?
В.Д.: Можна, але тільки за умови укладання громадянином з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості, що виникла до 1 грудня 2006 року і відсутності поточних боргів.

Які документи необхідно мати претендентам на субсидію?
В.Д.: Зараз процедуру оформлення субсидій спрощено — для призначення субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає до відділу субсидій довідки про доходи кожної із осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами (розміри платежів). У відділі субсидій громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Підтверджуючі документи стосовно цієї інформації не подаються. Решту необхідних відомостей на запит відділу субсидій надають житлово-експлуатаційні організації та організації, які надають житлово-комунальні послуги.

Чи існує відповідальність за недостовірність інформації, яку громадяни подають для призначення субсидії?
В.Д.: Якщо громадянами свідомо подано недостовірні дані про їх доходи та майновий стан, внаслідок чого була надміру перерахована субсидія, надання субсидії припиняється, а суми субсидій, виплачених надміру, повертаються громадянами за вимогою відділу субсидій. Якщо це питання не вирішується добровільно, відділ субсидій звертається до суду.

Куди і в який час можна звертатися за призначенням субсидій?
В.Д.: Громадяни м. Глухова повинні звертатися до управління праці та соціального захисту населення міської ради, розташованого за адресою: м. Глухів, вул. Спаська, 15. Для того, щоб уникнути ажіотажу та великих черг, режим роботи нашого управління було змінено- зараз ми працюємо: понеділок-четвер з 8.00 до 18.00, п’ятниця з 8.00 до 17.00 без перерви, субота з 9.00 до 14.00. Отримання інформації та попередній запис на прийом – за телефоном 2-48-22.

як оформити субсидію

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.