Од гвинта!

7 декабря 2009 Марлен Агдамов ("Народна трибуна") (2888 | Поделитесь вашим мнением )

Трохи більше тому на глухівському летовищі, яким нині опікується громадський дельтапланерний клуб «Авіакомпанія», після довгої відсутності з’явився «свій» АН-2. Літаки саме цієї моделі складали за радянських часів основу місцевої «малої авіації, яка практично щезла під ударами кризи 90-х. Втім, святе місце, як відомо, порожнім не буває. Поволі зусиллями згадуваної «Авіакомпанії» простори «п’ятого океану» над містом почали сповнюватись життям. Дельтаплани, мотодельтаплани, чимдалі чисельніші парашутні десанти, які так тішили око глухівчан і вселяли надію. Друге пришестя «кукурузника» наприкінці 2008 р. дійсно виглядало знаковою подією. Тоді вона, однак, не набрала потрібного актуального наповнення, бо після приземлення у Глухові, перегону з-під околиць столиці, літак міцно, що називається, «став на прикол». Для його подальшої експлуатації в наших умовах була потрібна низка нормативно-правових та технічних узгоджень.

За словами керівника «Авіакомпанії», відомого й за межами Глухова аматора повітроплавання, Олександра Понирка протягом року сумські фахівці здійснили необхідні регламентні роботи, перевірили роботу карбюратора, здійснили техобслуговування всіх вузлів і систем. Літак було пофарбовано у класичний блакитний колір. Глухівський аеродром пройшов досить складну й детальну процедуру сертифікування, наслідком якої стало видання дозволу на експлуатацію. І додає О. Понирко: «І літак, й інше авіаобладнання, аби ті нормально працювали, наші хлопці (про себе я тактично умовчую) віддали чимало особистого часу: безсонних ночей, вихідних… за великим рахунком — частину душі і серця». Це дозволило у підсумку вже за рік здійснити перший політ.

Перше листопада 2009 р. увійде червоною датою в літопис глухівської авіації. Саме цього дня тишу над гетьманською столицею знову потривожив гуркіт двигунів «небесного тихохода». Наш АН-2 здійснив декілька вильотів з парашутистами, серед яких були і «новачки», і дуже досвідчені майстри: такі, наприклад, як сумчанин Юрій Євтушенко, який нещодавно перетнув «планку» в 1800 стрибків. Їхній приклад можна вважати і закликом для інших, які відчувають та бажають втілити в життя притаманне людині з давніх-давен прагнення здійнятися над земною твердю, оглянувши її з висоти пташиного лету. Зателефонувавши 0506022861, вони отримують реальну можливість втамувати своє бажання, не виїжджаючи з Глухова.

І ще — наше летовище, виявляється, є дуже зручним для тренувань парашутистів, оскільки тут є заасфальтована смуга, яку можна розчищати взимку. Такої немає, скажімо, на аеродромах пристосованих для занять з майстрами затяжних стрибків у провідних центрах парашутизму — Харкові та Чернігові.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.