Нова якість

13 октября 2011 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (2622 | Поделитесь вашим мнением )

Менше двох місяців минуло, як занедбана земельна ділянка за адресою: Курлука, 3-А ожила, перетворившись на будівельний об’єкт, де буквально вирує життя. Нині тут вирито майже п’ятиметровий котлован, залито бетонні «подушки», розпочато монтаж фундаментних блоків. Є всі підстави сподіватися, що до кінця жовтня будівельники вийдуть «на нуль» і розпочнуть зводити стіни.Ретроспектива і перспектива

Наявність новобудов, поза сумнівом, ознака того, що місто живе і має певну перспективу. Як не було важко, у Глухові навіть за кризових 90 років зводилися нові житлові споруди. До початку нового тисячоліття їхній реєстр поповнився комплексом МЖК, багатоквартирними будинками на Вознесенській, Пушкіна, 40 років Перемоги, Спаській, Леніна, 56, у районі старого кінного базару, «м’ясокомбінатівським» комплексом…

Хай це були «повернені до свідомості» довгобуди радянської доби, трохи, скажімо так, віддалені від сучасних архітектурних рішень, все рівно, добротні помешкання, хай і не модерні, споруджувані за господарських умов, близьких до екстремальних, дозволяли бодай частково задовольняти глухівчанам потребу в нормальному житлі, наочно демонстрували, що їхнє місто, попри всі кризові ускладнення, не затухає, як найближчі сусіди, вселяючи віру, що життя врешті-решт владнається.

Зі стабілізацією та зростанням економіки пов’язувалися деякі сподівання на розширення державної допомоги у справі розбудови Глухова. Вони мали реальну основу, оскільки, на вищому рівні вже були погоджені, наприклад, програма будівництва низки нових багатоквартирних осель у районі між Курлука та Космонавтів, інших цікавих проектів. Буремні політичні події 2004 – 2009 рр., однак, загальмували їх реальне втілення. У фінансовій підтримці Глухову було, по суті, відмовлено. Становище на краще змінилося з приходом до керівного руля у державі нової команди.Роботу розпочато: що будуємо

Навесні у місцевих ЗМІ пройшла новиною інформація про приєднання Глухова до державної програми кредитування будівництва житла для молодих сімей. Її сприйняли без особливого ентузіазму: народ вже досхочу «накормлений» всілякими обіцянками та невтіленими прожектами. Цього разу вийшло так, що за словом не забарилося й діло. Невдовзі на рахунки замовника — ТОВ «МЖК «Миранта» надійшли перші кошти від Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Загальний обсяг капіталовкладень цієї спеціалізованої державної установи на 2011 рік на будівництво в Глухові сягає 3, 5 млн. грн., ще 150 тисяч надається з місцевого бюджету — в межах кредитування спорудження житла для молодіжних сімей та самотніх молодих громадян. Вже дванадцятого липня кладовищенський спокій зарослого бур’яном та захаращеного всіляким сміттям пустирища розірвали гуркіт техніки та бадьорі голоси будівельників. До початку жовтня підрядник ТОВ «МЖК «Миранта» — шосткинське СМУ-3 спромоглося виконати комплекс розбивочних робіт, викопати майже п’ятиметровий котлован, залити підбетонний шар та, зробивши потужну залізобетонну подушку, почати встановлення фундаментних блоків під майбутню триповерхову споруду, де розміщуватимуться 27 квартир: по дев’ять одно-, площею 35, 5 кв. м, дво- (50, 3 кв. м) і трикімнатних (70, 3 кв. м).

«Могли працювати ще оперативніше, будь у Глухові в наявності хоч якась власна виробничо-будівельна інфраструктура, — каже керівник підприємства-замовника Анатолій Мироненко, — На жаль, сьогодні у Глухові відсутні й бетонно-розчинні вузли, і нормальний транспорт, яким можна довозити той же бетон до об’єкту. Зараз багато проблем дозволяє вирішувати підтримка міського голови Ю. О. Бурлаки».

«Хліб будівництва» — бетон, сюди возять з Шостки потужними «грушами», ємністю 7 куб. м. Бригада з шести будівельників опрацьовує за робочий день чотири таких — трохи менше 30 «кубів», приймаючи їх з т. зв. туфельки — великого металевого короба місткістю близько одного кубічного метра.

По ходу нам здалося, що фундаментна стрічка під будівлею дуже широка — цілих 2, 5 метри. Головний інженер «МЖК «Миранта» — Микола Іванович Сикся, пояснив це тим, що материкові породи на місці будівництва, як власне і по всьому Глухову, досить слабкі, схильні до надмірного просідання. Щоб цьому запобігти, до всього, бетон доводиться ще й посилено армувати.Хто будує і для кого

Зміни суто виробничих підходів супроводжуються певними організаційними рішеннями. Будівельників з Шостки, які починали роботу, замінили глухівчани. Спілкуючись з ними та прослідкувавши за їх роботою, зробив висновок, що це — справжні майстри: ні тобі зайвої метушні, ні «перекурів»; спокійна розмірена робота, кожний знає свій маневр, ввічливо спілкуються один з одним. З’ясувалося також що більшість хлопців з вищою будівельною освітою, по декілька років пропрацювали на майданчиках у великих містах. У послужному списку одного — Віктора, наприклад, участь у будівництві ділового центру Москви — т. зв. Москва-Сіті:

— Масштаби і характер роботи там і у Глухові, звісно, важко порівняти. Втім, тут у нас аж ніяк не легкий хліб: працювати треба з повною віддачею, дуже якісно, бо ти вдома, а значить — у всіх на виду.

Ну, і, що варто відзначити окремо, робота на тутешньому будівництві легальна, з усіма соціальними відрахуваннями. Анатолій Мироненко говорить, що домагаючись участі глухівчан у будівництві, керувалися патріотичними міркуваннями: землякам потрібна робота, місту — надходження до бюджету:

— Ну й далі, коли зводитимуться стіни, розпочнуться внутрішні роботи, набиратимемо нових працівників з числа жителів нашого міста.

Так, глухівчанам потрібна робота, як і сучасне доступне житло. З першим все більш-менш визначене, а щодо другого, то, як нам пояснили, надземна частина будинку зводитиметься з білої цегли, потім, вперше за всю історію будівельної справи у Глухові, покриватиметься декоративним тинькуванням за новітніми технологіями. Один квадратний метр помешкання коштуватиме близько 4, 7 тис. грн. Квартири надаватимуться особам віком до 36 років, за умови, що ті обов’язково стоять на квартирному обліку та роблять початковий внесок у розмірі 10% вартості житла. Щомісячна сплата становитиме: 1, 8 тис. грн. за однокімнатну, 2, 5 тис. грн. за двокімнатну, 3, 5 тис. грн. за трикімнатну квартири.

Придбати житло в цьому будинку можна і за свої кошти у рівних долях протягом строку будівництва. Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 2-33-02, 2-52-14.Висновок

Коли гадав, чим завершити мій короткий нарис, у пам’яті чомусь зринала назва останньої глави відомого роману Володимира Яна «Батий»: «А Русь то снова строится!»

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.