Нічна торгівля міцним алкоголем

27 ноября 2012 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (6167 | Поделитесь вашим мнением )

«Підтримуємо!» — таким був рефрен більшості виступів щодо пропозиції, викладеної у проекті регуляторного акту, який упорядковує торгівлю міцними спиртними напоями у магазинній мережі, обмежуючи її періодом з 8.00 до 22.00


«PRO»

Обговорювали проект цієї середи в актовій залі міськвиконкому близько двох годин. Відкриваючи дискусію, заступник міського голови Ірина Терещенко наголосила, що документ передбачає не заборону, а саме обмеження у часі реалізації продукту, який провокує певний соціальний негатив. Конкретніше розвинули цю тему старші будинків по Терещенків, 53; Ціолковського, 12; Києво-Московській, 38 та інших, розташованих поряд з магазинами, що реалізують міцні алкогольні напої. Вони повідали про часті дебоші підпилих суб’єктів, антисанітарію, гамір, залишення куп сміття у дворах та інші наслідки невнормованого споживання «зеленого змія». Ще один учасник обговорення — найавторитетніший глухівський фахівець — нарколог Григорій Галагуцький, зробивши побіжний аналіз проблеми з наведенням відповідних цифр (з усього найбільше враження, мабуть, справила інформація про тисячу мешканців Глухівщини, котрі перебувають на обліку як хронічні алкоголіки) та підтримавши заборону нічного продажу горілки, тим не менш, заявив, що подібні рішення мають бути гранично виваженими: «Наша історія дає багато прикладів, що одними заборонами годі подолати давню і дуже болючу проблему пияцтва…»«CONTRA»

Член міської ради підприємців Сергій Бушнєв підтримав тезу про неефективність будь-яких заборон та зазначив, що обмеження у часі «продажу зілля жодним чином не позначиться на загальному алкогольному «градусі» громади: людям просто обмежать доступ до якісного спиртного, і вони будуть вимушені тамувати свою «жагу» самогоном і низькосортними горілчаними виробами: «Досвід «горбачовської» антиалкогольної кампанії наочно продемонстрував безперспективність адміністративного регулювання попиту і пропозиції на алкогольному ринку і мав виключно негативні наслідки.»

Підприємець Сергій Буйков, чиї бізнесові інтереси обов’язково зачіпатимуться нововведенням, поінформував, що у разі введення обмеження на продаж горілки у нічний час обсяги реалізації у його торговельних установах упадуть приблизно на третину, що потягне звільнення близько п’яти продавців та певної кількості обслуговуючого персоналу. Відповідно, скоротяться відрахування до бюджету, соціальних фондів: «Ми просто обмежимо можливість для людей у слушний для них час придбати нормальний алкоголь, ну і ще трохи «покараємо» свій бюджет, який і так вже не знають чим наповнювати!»Висновки

Цікаво, що по ходу дискусії і з боку прибічників обмеження торгівлі міцними спиртними напоями, і їхніх супротивників звучали різкі випади на адресу глухівської міліції, котра, як упевнені ті й інші, робить украй мало для наведення ладу в цій сфері. Начальник сектору дільничних міськвідділу внутрішніх справ Сергій Коваленко рішуче відкинув ці звинувачення, вказавши, що з початку року його колеги склали за фактами порушень відповідних вимог законодавства близько 600 протоколів і завжди своєчасно реагували на відповідні повідомлення: «Чи можете вказати, шановні, хоч один випадок, коли працівник міліції зігнорував би звернення з приводу, скажімо, неадекватної поведінки підпилої особи… А ще, певен, працювали б ефективніше, маючи адекватну підтримку з боку громадян».

І. І. Терещенко зауважила, що правоохоронці, дійсно, недопрацьовують у боротьбі з таким злом, як самогоноваріння: «Взагалі, й владі слід бути тут набагато активнішою. Ми це усвідомлюємо і вже зараз починаємо долати багато давніх проблем, пов’язаних з незаконною торгівлею, причому не лише спиртним, виявляємо порушення, домагаємось накладення максимальних штрафів. У цьому контексті треба сприймати і регуляторний акт, який обговорюємо. Певна, що продавати алкоголь цілодобово і будь-кому нині НЕПРИПУСТИМО. На моє переконання, треба зробити все, аби глухівська молодь мала якомога менше приводів для спокуси. І тому рішуче підтримую заборону продажу горілки в нічні години!»

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.