Мокра справа

22 марта 2011 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (2694 | Поделитесь вашим мнением )

Мисливці за металом пошкодили водопровідну магістраль,залишивши місто без води

Колективу міськводоканалу в переддень професійного свята разом з «небесною канцелярією» додав бойового запалу і т. зв. людський фактор. Наприкінці минулого тижня невідомі мисливці за металом, залізши до оглядового колодязя магістрального! водогону напроти напівзруйнованої адмінбудівлі колишнього м’ясокомбінату, здійснили спробу відбити фрагмент трьохсот міліметрової чавунної труби.

Свято для комунальників — вельми умовна дефініція, оскільки сфера їхньої діяльності більше за інші підвладна впливові того, що знайшло відображення у відомій приказці: «Человек полагает, а Бог располагает». Той, хто готує сам процес урочистостей і відзначень, забезпечує життєдіяльність громади, за самим визначенням, не може вкраяти бодай нормальний кусень від загального пирога радості та веселощів. До всього, свій професійний день справляють комунальники у напруженій порі, коли весняне тепло і ніжні переливи талої води різко змінюються поверненням на рідні простори хуртовин та ожеледиці, з усіма супутніми обставинами. За таких обставин настрій у них може бути один — бойовий.

Судячи з усього, крадії гадали, що цю ділянку давно виведено з експлуатації. Можна уявити їх розчарування, коли з-під розбитого чавуну вирвався потужний струмінь… Пропускна спроможність цієї комунікації за годину складає понад 300 куб. м води, а подається та під тиском шість атмосфер. Цим магістральним відводом ішло постачання практично всієї промзони Глухова та СДПЧ-19. Таким чином, прорахунок зловмисників створив передумови для нетривіальної техногенної НП місцевого масштабу. Паралізований міський водогін (відразу після оголошення по місцевому радіо про тимчасове припинення водопостачання Глуховом поповзли чутки, що крани «замовкнуть» як мінімум на дві доби) додавав помітного місцевого колориту загальному похмурому сприйняттю дійсності після демонстрованих ТБ роликів з картинами японського землетрусу. У них цунамі, у нас — дебілкуваті «цунамісти»: і те, й інше здатне доволі швидко перетворити життя на справжнісіньке пекло.

Таким чином, перед ремонтною бригадою міськводоканалу постало завдання дещо серйозніше за ліквідацію рядового «пориву». Робота на подібних НП потребує певного часу та зусиль. Сусідній Путивль, наприклад, нещодавно внаслідок аварії водогону тримав «сухий піст» аж три доби. «Справимося до п’ятнадцятої, — запевнив мене керівник водоканалу Степан Нікончук. — Наші хлопці тут вже з шостої ранку. Нелегко їм доводиться: дощить, грунт у розриві пливе, вода: дванадцять годин, як подачу припинили, машину за машиною відкачуємо, а вона все біжить і біжить.

Надворі мрячило. Ми стояли на краю котловану, глибиною з двоповерховий будинок. Унизу, під потоками дощу, у суцільній багнюці працювали люди: слюсарі, зварники. Попри далекі, навіть від натяку на якийсь комфорт умови, виглядали спокійними та зосередженими.

Споглядаючи за їхньою чіткою, скоординованою роботою, якось забув і про негоду, і про Японію з її землетрусами та цунамі. Тут панувала нормальна робоча атмосфера, яка надавала впевненості, що буде саме так, як пообіцяв Степан Іванович, тим більше що:

— Хоч наші мережі й достатньо зношені, але ми повністю контролюємо ситуацію. Маємо достатньо висококласних фахівців. Ось на цьому пориві задіяні, наприклад, два слюсарі-чеканщики (від себе: люди цієї професії зараз — на вагу золота): Анатолій Мосійчук та Микола Цегельник, прекрасний електрогазозварник Олександр Антощенко, екскаваторники Іван Жеба та Сергій Мамай. Є й необхідні матеріали, техніка. Так що глухівчани можуть не сумніватися: інцидентів, подібних Алчевську, не буде; хоч як не проблемно зараз з коштами, а таки знаходимо можливості не лише для нормального функціонування, але й розвитку підприємства.

Керівник дотримав слово: у другій половині вівторка крани у помешканнях почали подавати ознаки життя. На ліквідацію пориву магістрального водогону в Глухівського міськводоканалу пішло менше доби і приблизно дев’ять тисяч гривень

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.