Міський туристичний зліт – 2009

7 июля 2009 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (4162 | Поделитесь вашим мнением )

Дуже насиченим і багатим на різноманітні події видався міський туристичний зліт, який відбувався 19-20 червня на мальовничій галявині стадіону табору літнього відпочинку дітей «Сонячний». Організували його відділи у справах сім’ї і молоді та фізкультури і спорту Глухівської міської ради. Навіть погода явила прихильність, подарувавши учасникам свіжість і прохолоду першого — найнапруженішого дня, коли проходили головні конкурси, та приємним теплом — наступного, коли, як то кажуть, можна було й розслабитися.

Міський туристичний зліт — наша давня, і, сподіваємося невмируща традиція. Кожного року, в двадцятих числах червня прибічники здорового відпочинку на лоні природи збираються поблизу табору літнього відпочинку дітей «Сонячний” помірятися силами у різних видах змагань, котрі, окрім суто спортивного гарту, потребують неабиякої спритності, кмітливості і колективізму. Якщо взяти останній компонент, маємо констатувати певний поступ. На зліт прибула рекордна кількість — цілих чотирнадцять команд. Вперше вирішили скласти своєрідний тест на наявність туристських чеснот представники інституту луб’яних культур, державного педуніверситету, міськводоканалу. Як приємний сюрприз розцінили присутні участь у зльоті згуртованого колективу комуністичної спілки молоді. За словами керівника її глухівської організації Олени Юденич, це було зумовлене ювілеєм — 90-річчям ЛКСМУ. Споглядаючи прекрасно облаштований табір комсомольців, віртуозну роботу їхніх кухарів (до речі, команда стала третім призером у конкурсі кашоварів), натхненну акторську гру на представленні, постійно ловив себе на думці, що така конструктивна налаштованість не завадила б і представникам інших політичних течій. Втім, при всій повазі до молодих комуністів, зазначимо: правили бал на цьому святі здорового способу життя не вони. Колектив національного історико-культурного заповідника взяв лідерство як то кажуть, з перших кроків, і не відступився до кінця. Все під снагу цим хлопцям і дівчатам: і куліш смачний зготувати з оригінальним рецептом, у якому — чи то 16, чи 18 видів місцевих цілющих трав, і здолати ускладнену (цього року до традиційних номерів туристичної естафети додався ще один — переповзання по мотузку «над прірвою») полосу перешкод, і потішити глядачів з імпровізованої сцени дотепною репризою та автентичним вбранням… Традиційно сильно виступили й інші фаворити — міський відділ освіти й міськвиконком, посівши, відповідно, друге й третє місця.

Щодо окремих видів, відзначимо прекрасний видовищний футбол, продемонстрований туристами ІЛК-у, які не лише перемогли у турнірі, але й доставили неабияку насолоду вболівальникам, феноменальний — трохи більший за п’ять хвилин результат студентської команди педуніверситету у туристичній естафеті, натхненну артистичну гру міськвиконкомівського колективу, який зробив з рядового, здавалося б, представлення феєричну театралізовану виставу. Взагалі цей зліт був наповнений багатьма яскравими подіями, на детальне висвітлення яких, певні, не вистачило би й цілого газетного номера. Є, однак, можливість додатково зупинитися на декількох організаційних моментах. Перший стосується місця проведення. На відміну від минулорічних заходів, нинішній відбувся на футбольному полі табору «Сонячний». Цей крок був вимушеним: комусь чи то захотілося заробити на глухівських туристах, чи просто завадити провести захід. Втім, як то кажуть, не було щастя, а біда допомогла: нове місце видалося спокійнішим, мальовничішим і затишнішим.

Треба відзначити і міську владу, яка змогла у цей непростий час підтримати прибічників здорового способу життя, надавши їм необхідну організаційну допомогу, подбавши про забезпечення всім необхідним. А до того ж, влаштувавши для учасників грандіозний нічний фейерверк. Прекрасно спрацювала суддівська колегія на чолі з начальником міського відділу у справах фізкультури та спорту М. Г. Плотницьким. Чистота й порядок у туристичному таборі, прекрасна взаємодія між відповідальними за різні сектори, безумовно, заслуга комендантської групи на чолі з начальником відділу з питань внутрішньої політики М. В. Чередніченком. Всіляко допомагав туристам директор «Сонячного» С. Д. Ванідовський. Серед тих, хто надав підтримку — приватні підприємці Сергій Буйков та Володимир Гриб, профспілка працівників державних установ (керівник В. Сидоренко), ДСУ- 93 (О. В. Фокін), глухівська філія «Укртелекому» (Л. Г. Майборода), Держлісгосп (В. Ф. Косолап), міськводоканал, тощо.

Була ще одна деталь, яка хоч не піддається раціональному осмисленню, тим не менш, завжди приносить зримий позитивний результат — те що називають «вкласти душу». Саме його мала на увазі міський голова О. П. Мельник, коли говорила про ентузіазм організаторів та спортивного активу: «Якби не це, на традиції проведення подібних туристських свят можна було вже ставити крапку. Дуже добре, що у Глухові достатньо людей, які цінують кожну можливість поспілкуватися з природою, один з одним, при мерехтливому світлі туристського багаття, і не просто цінують, а вміють, попри всі ускладнення, регулярно організувати таке спілкування, здобувати нових прибічників. Ми, зі свого боку, намагаємось й надалі їх підтримувати».

А ось що говорить «турист зі стажем», неодмінний учасник заходів, подібних тому, про який йшлося, Юрій Коваленко: «Це шанс, зупинитися, озирнутися навколо, відчути гармонію з оточуючим світом, подібно птаху, що піднявся високо в небо (за дивним збігом, якраз на той момент у блакитному безмежжі над нами, ледь помітний, дійсно, парив великий білий птах — чи то лебідь, чи лелека), згадати «дні подій минулих»… Ось там — на узвишші, у сорок третьому, коли німців гнали, була позиція їхнього смертника-кулеметника.

Наша пошукова група знайшла його рештки, за вказівками місцевих жителів. Іншого, який окопався трьома сотнями метрами правіше, знову-таки, за розповідями тутешніх старожилів, після того, як його забили наші, якась бабуся скинула зі всією амуніцією та озброєнням у окоп, і закопала. Цього вже відшукати не вдалося.»

Ось, такий, здавалося б, суто розважальний захід, об’єднав у собі різнопланові речі, події, думки, погляди у єдину симфонію, наповнивши наше життя змістом і розумінням, що в ньому головне, а що — скороминуче. Такі заходи нам потрібні.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.