Крок до Європи

25 июня 2011 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (2566 | Поделитесь вашим мнением )

Поволі, особливо на місцях, у громадському середовищі все більше усвідомлюють, що задекларований політиками європейський вибір України повинен супроводжуватися адекватним конкретним наповненням, тобто, перш ніж зайти до омріяного європейського дому, маємо створити у своїй країні відповідну технічну та соціальну інфраструктуру: дороги, «комуналку», забезпечити високу якість послуг.Багато в цьому напрямку вже робиться, в т. ч. й у Глухові, де відбулося офіційне відкриття нового приміщення Управління праці та соціального захисту населення міської ради.

Віднині воно знаходиться за адресою: Курлука, 1/3. Його підрозділи зайняли частину першого поверху колишнього військового готелю. Побувавши на відкритті, автор особисто пересвідчився, наскільки комфортніше і зручніше віднині працюватиметься й відпочиватиметься персоналу, і не лише.

Добре відомо, наскільки велику увагу в подібних установах Європи приділяють забезпеченню зручності обслуговування специфічного контингенту: людей похилого віку, інвалідів, ветеранів війни, праці та Збройних Сил, багатодітних мам. У нашому конкретному — глухівському випадку до їхніх послуг тепер і зручні пандуси, й дитячий куточок, теплі туалетні кімнати і багато чого іншого, одним словом сервіс — на цілком європейському рівні.

Втім, Європа Європою, а відкриття у середу провели за нашими усталеними східнослов’янськими традиціями: з освяченням, чин якого провів благочинний глухівських церков протоієрей Олексій Родіонов, виступом самодіяльного юнацького колективу, який на зворушливій ноті виконав низку пісенних композицій патріотичної спрямованості — теж досить характерний штрих: любов до Батьківщини починається з піклування про її окремих громадян.

З пісні, як то кажуть, слів не викинеш. А ось коли починається робота, їхнє місце з неминучістю займають такі речі, як швидкість, якість, надійність, естетичний смак.

Присутні змогли належним чином переконатися, що всі ці складові знайшли втілення у праці колективу підрядчика — будівельної організації, очолюваної Сергієм Абрамовичем. За традицією, саме він передав символічний ключ начальнику міського УПСЗН Ларисі Громак, попередньо зазначивши у своєму короткому виступі, що при оцінці свого дітища не надто схильний до пишних словесних ескапад: «Хтось може, і має говорити, а у нас більше виходить будувати».

Почесне право перерізати стрічку було надано, разом зі згаданою Л. А. Громак, міському голові Ю. О. Бурлаці. І це також символічно. Справа в тому, що 304 тис. грн. на обладнання у Глухові якісно нової системи соціального піклування, наданих за попередньою угодою Світовим банком, виявилося недостатньо. І за такої ситуації граничний такт, людяність, розуміння якраз і виявили міськрада, мер, депутатський корпус. Зрештою, їм вдалося відмобілізувати ще 480 тис. грн. з міського бюджету, і тепер Глухів має осередок соціальної роботи, який може впоратися зі своїми функціями, дійсно, на європейському рівні.

Неоцінну допомогу по ходу будівельних робіт надали управлінню праці й соцзахисту міськводоканал, ТОВ «Глухівський елеватор», приватні підприємці В. І. Гриб, О. В. Александренко, Г. Г. Тарасов, К. І. Кульбака, С. В. Ащеулова, С. Ф. Бушнєв, Н. М. Шкурман, М. Г. Пантелейчук.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.