Криза їсть район

11 февраля 2009 Андрій Гриценко ("Данкор Глухів") (3072 | Поделитесь вашим мнением )

Світовою фінансовою кризою зараз пояснюється все. Так напевно простішеДержслужбовці в більшості своїй, в місті та районі вчасно отримали заробітну плату за січень. Про лютий і подальші місяці загадувати важко. Але зарплата зростати не буде. Хоча зростання мінімальної плати передбачається п’ять разів, з 545 гривень, як було в жовтні минулого року до 669 в грудні нинішнього.

В той же час заробітні плати навіть зменшились. В деяких організаціях «зрізали» всі надбавки, залишивши голі ставки. Так майже на 40% зменшилась зарплата навіть у самих держслужбовців.

Люди з якими довелось говорити до цього відносяться поки що спокійно. Головне, аби платили, бажано вчасно. І всі згадують часи, коли гроші не платили по 2 – 3 і більше місяців.

— В нашому районі перші прояви фінансово-економічної кризи спостерігались вже в листопаді місяці 2008 року, — розповідає начальник фінансового управління райдержадміністрації Микола Маринченко, — на промислових підприємствах, лісовому господарстві та аграрному секторі.

До того ж в цьому році, формування розрахункових показників місцевих бюджетів на 2009 рік здійснено в умовах розгортання світової фінансово-економічної кризи, та її впливу на розвиток економіки країни і , як наслідок на фінансово-економічну ситуацію.

— Залишається ряд невирішених проблем в агропромисловому комплексі району додає начальник управління економіки райдержадміністрації Валентина Ковальчук В. І. – У рослинництві недостатньою є робота по відновленню родючості ґрунтів, виробництво цукрових буряків припинено. На сьогодні на вирощений врожай відсутній збут. Ціни на вирощені та зібрані зернові культури не покривають понесених витрат.

Через низькі закупівельні ціни на продукцію тваринництва, відсутність в аграрних компаніях, що працюють на землях району, достатньої мотивації до виробництва продукції тваринництва, продовжується спад поголів’я великої рогатої худоби та свиней. За 9 місяців 2008 року в порівнянні з початком року поголів’я ВРХ зменшилось на 427 голів, свиней – на 824 голови.

Радує лише одне. Що порівняно з іншими великими містами у нас промисловість впала ще в 1990-х. Тому про значне падіння економіки в нашому місті та районі зараз говорити не доводиться. І в негативному можна знайти позитивне.Все що можна розвалити вже зробили
Все що можна розвалити вже зробили в 1990-х роках. Тому про значне падіння економіки говорити не доводиться.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.