Хоч і криза надворі

26 октября 2009 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (2692 | Поделитесь вашим мнением )

Дворічні зусилля міської влади та керівників медичної сфери щодо придбаних додаткового операційного столу для хірургічного відділення Глухівської ЦРЛ, нарешті, добігли свого логічного завершений. Двадцять першого жовтня вантаж зі вкрай необхідним для наших хірургів устаткуванням прибув до Глухова.

Два операційні столи із Швейцарії доправлені до Сумщини у якості гуманітарної допомоги. Один залишився в обласному центрі, другий — відбув до Глухова. В урочистій атмосфері його передала колективу центральної райлікарні міський голова О. П. Мельник, вручивши ключі від столу начальнику хірургічного відділення М. Й. Фірману. Вона зазначила: поява нового обладнання для медицини у кризовий час — серйозне досягнення глухівської громади, та засвідчила щиру вдячність начальнику обласного управління охорони здоров’я П. О. Павлюку, який допоміг глухівчанам.

Втім, далеко не все у цій сфері визначають вдумливий підхід до справи, високі фахові навички,ініціативність місцевих керівників. Криза, невизначеність у верхніх ешелонах влади, і, ніде правди діти, прямі прорахунки уряду, дуже ускладнюють роботу медиків, зрештою, як і бюджетної сфери в цілому. Начальник міського фінансового управління Н. М. Полушкіна, виступаючи перед, представникам и медперсоналу, які зібралися з приводу передачі операційного устаткування, окреслила не надто втішну картину фінансування державою потреб місцевих громад, повідавши і про невчасне надходження дотаційних коштів з держбюджету і про негативні наслідки підвищення заднім числом цін на енергоносії, фінансові «діри» від якого у кошторисі бюджетних установ не компенсуються за державний рахунок, як це повинно бути, а латаються «розумними» пропозиціями, на кшталт скоротити на 20% й так гранично урізані витрати для їх утримання… Серйозні проблеми (у річному бюджеті лікарні, наприклад, виник «мінус» в 400 тис. грн.) створила фактична відмова уряду здійснити компенсацію витрат на індексацію бюджетникам. До всього, через заборону тим же урядом брати казначейську позичку за 60 днів до кінця року, найближчим часом може стати реальною перспектива затримки виплат глухівським бюджетникам, в т.ч. й медикам.

О. П. Мельник однак запевнила: міське керівництво зробить все від нього залежне, аби медиків оминули негаразди, породжені прорахунками вищого керівництва: «На найближчу сесію міськради вже підготовано проект рішення, який передбачає виділення додаткових 120 тис. грн. на потреби глухівської медицини, ще 30 тис. можна зекономити за рахунок придбання сучасних, менш енергомістких пральних машин. Є й інші напрацювання… Словом, будемо працювати, аби ваші сім’ї кризи не відчули «.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.