Глухів, як центр історичної науки

5 июня 2012 Андрій Гриценко, краєзнавець, учасник конференції (4615 | Поделитесь вашим мнением )

На минулому тижні Національний заповідник «Глухів» на конференцію зібрав кращих істориків практично з усіх куточків України.Три дні з 30 травня по 1 червня тривала одинадцята науково-практична конференція «Сіверщина в історії України». Заступник директора Департаменту Міністерства культури України Віктор Вечерський на відкритті конференції підтримав колектив Національного заповідника, відзначивши, що вони професійно роблять свою справу, чи не єдиними в державі, щорічно проводячи наукові конференції.

В роботі конференції взяло участь більше 60 науковців, краєзнавців, аспірантів та студентів, перш за все з Києва та Чернігова, а також Ніжина, Батурина, Севастополя, Житомира і Полтави. Звичайно ж був представлений наш Глухів і район, сусідні Шостка та Путивль і обласний центр.

Географія майже сотні статей наукового збірника ще ширша – Канада, Росія та практично всі області нашої держави. Всі ці матеріали компетентно підготували до друку заступник ген директора С. П. Жукова та працівники Національного заповідника. Серед імен науковців — відомі історики України, доктори наук і професори К. М. Тищенко, С. І. Білокінь, Г. Д. Казьмирчук тощо. До слова, Григорій Дмитрович – завкафедрою історії Київського національного університету ім. Т.Шевченка, чотири роки підряд бере участь у роботі конференції і обіцяє приїжджати до Глухова із столиці і надалі. До своїх колег приїхали керівники та наукові співробітники заповідників Чернігова, Батурина, Путивля та Новгород-Сіверського.

Як відзначив генеральний директор Національного заповідника «Глухів» Сергій Слесарєв, збірник наукових праць «Сіверщина в історії України» вже другий рік підряд, Постановою Вищої атестаційної комісії (ВАК) України внесений до переліку фахових видань з історичних наук.

В сучасному добре обладнаному конференц-залі Національного заповідника «Глухів» було зроблено 30 доповідей. Головували на конференції учений секретар НЗ «Глухів» І. В. Мошик та старший науковий співробітник Центру пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Крім того, Національним заповідником у співпраці з Державним заповідником у Путивлі була організована уже традиційна (третій рік підряд) екскурсія до Путивля з відвіданням Спадщанського лісу. Заступник генерального директора НЗ «Глухів» Світлана Жукова звернула увагу, що наступна ХІІ науково-практична конференція обов’язково відбудеться в наступному році на рубежі травня-червня.

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.