Глухів та район – в лауреатах

16 февраля 2010 Андрій Гриценко ("Данкор-Глухів") (3953 | Поделитесь вашим мнением )

Більше трьох місяців тривало визначення кращих педагогів в рамках вже традиційного з 1995 року Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2010».

Нагадаємо, в цьому році професійні змагання проходили за п`ятьма номінаціями: «правознавство», «математика», «географія», «хімія» та «трудове навчання».

На розсуд обласного оргкомітету конкурсу, очолюваного начальником управління освіти та науки Сумської облдержадміністрації Любов`ю Пшеничною та директором Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимиром Живодьором з міст та районів області було представлено 82 заявки. Глухівські районний та міський відділи освіти представили заявки з кожної номінації.

Випробування тривали майже місяць. Крім ґрунтовної роботи з обраної науково-методичної проблеми та знятого відео уроку в першому очно-заочному етапі обласного туру, котрий проходив 9 січня, конкурсанти проводили майстер-клас «Я роблю це так», готували письмову роботу (за фаховими завданнями, методикою викладання предмета, педагогіки, психології, дидактики та загальної ерудиції) та проходили співбесіду, що передбачала дискусію за змістом проблеми, над якою працює вчитель.

В результаті цих змагань горнило журі обласного туру конкурсу пройшли лише по два вчителі з шкіл Глухова та району. Це пристойний результат. Адже більше (по три вчителі) пройшли в наступний етап лише педагоги Тростянеччини та з Ромен. Всього ж було відібрано по п`ять кращих з кожної номінації (всього 25 педагоги).

Наш районний центр представляли вчителі лише третьої школи географ Тетяна Малютіна та трудовик Олег Давиденко. В очний (другий) етап обласного туру пройшли також вчитель правознавства Слоутського навчально-виховного комплексу Андрій Гриценко та вчитель хімії Баницького НВК Ольга Ткачова.

Конкурсні випробування очного етапу тривали чотири дні на початку лютого та передбачали захист власних педагогічних ідей «Педагогічна візитка вчителя», проведення конкурсних уроків, самоаналіз проведених уроків та виконання практичної роботи за фахом.

«Не в боротьбі, а саме в професійній співпраці кожного року проходить в нас очний етап конкурсу, — відзначила в розмові з автором статті проректор Сумського ОІППО Ірина Удовиченко, — конкурсанти завжди готові допомогти один одному. Адже лише разом можна досягти сприятливого результату, поділитись набутим досвідом та навчитись чогось нового. Адже життя та професійна діяльність – це постійний розвиток».

На жаль пройти нашим землякам на всеукраїнський рівень не вдалось. Перемогу отримали інші вчителі. Географічно найближче живе до нас лише математик з сусіднього Путивльського району Сергій ЧУЙКО. Решта представляють південь області: роменчанка Людмила СТРОКА у номінації «Хімія», сумчанка Ірина КОРЕНЄВА з трудового навчання. А також сусідки – географ Ірина МАРЧЕНКО з Охтирки та правознавець Євгенія КРАКОВА з Тростянецького району. Вже в березні вони будуть представляти нашу область на всеукраїнському рівні.

Учитель року – 2010

Категории:

Пост написан:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.