Досвід «Мужності» — на новий рівень

4 марта 2011 Андрій Коваленко ("Народна трибуна") (3259 | 2 комментария )

На круглий стіл з питань патріотичного виховання дітей та молоді, який відбувся 27лютого на базі Глухівського національного педунів ерситету імені Олександра Довженка, були запрошені керівники райдержадміністрації та міські голови північних районів Сумщини, представники силових структур, духовенства.

Відкриваючи засідання, перший заступник голови обласної ради Олег Бояринцев зауважив, що Президент та уряд надають великого значення патріотичному вихованню молоді: «Як не прикро, за всі роки незалежності так і не було визначено світоглядних засад держави, ідеологічного стрижня, який робить юнака повноцінним громадянином. Зараз, коли політика в цьому питанні набуває, нарешті, рис визначеності, можна, нарешті, застосувати досвід, напрацьований тими, хто представляє здорові сили суспільства, здоровий спосіб життя, здорове мислення».

Начальник управління сім’ї та молоді Сумської ОДА Олег Лата конкретизував останню тезу, пояснивши, що, на його думку, буде доцільним застосувати для налагодження системи патріотичного виховання молоді та дітей у північних районах Сумщини досвід ВПК «Мужність». Про важливість патріотичної роботи та напрацювання у цій сфері говорив і міський голова Юрій Бурлака. Щодо, власне напрацювань, варто зазначити, що саме вони зіграли визначальну роль у виборі місця проведення круглого столу: досвід, набутий нашою кузнею педагогічних кадрів годі переоцінити. Ним щедро поділилася проректор з навчально-виховної роботи ГНПУ ім. Довженка Лариса Слінченко, розповівши про форми та методи роботи з молоддю, застосування їх у вузівських стінах та на практиці, при вдосконаленні педагогами-початківцями набутих навичок та знань, а також співпрацю з міською владою. Головним лейтмотивом виступу Л. В. Слінченко було єднання, злагодженість всіх ланок патріотично-виховної роботи, починаючи, як то кажуть, з «младих нігтів», та закінчуючи вузівською аудиторією. Вона також підкреслювала, наскільки важливою для освітян є співпраця з ВПК «Мужність», який за роки свого існування зробив величезний поступ: й у суто спортивному плані, й — виконанні військово-патріотичної місії, перетворившись з часом на стійкий моральний орієнтир для сотень молодих людей, визначивши їхній життєвий шлях.

Після інформативної частини настав час для дискусії. Активну участь у ній взяли, зокрема, шосткинський міський голова Микола Нога, благочинний Глухівського церковного округу Олексій Родіонов, заступник начальника управління освіти ОДА Ігор Козолуп, представник Сумської єпархії УПЦ отець Володимир, голова Глухівської РДА Олексій Ткаченко. Вони висловили низку цінних міркувань щодо визначення самого поняття «патріотизм», конкретних форм духовних засад патріотичного виховання. Підводячи підсумки дискусії, О. А. Бояринцев сказав, що у Глухові спільними зусиллями міського керівництва, освітян, духовенства, молодіжного активу втілений у життя принцип симфонії, налагодження гармонійної системи фізичного і духовного гарту громадян, які починають свій шлях у дорослому житті. Найбільш концентровано, на його думку, він представлений у діяльності ВПК «Мужність». Ректор ГНПУ, депутат облради О. І. Курок зауважив, що існують державні програми патріотичного виховання, й у педуніверситеті вже почали працювати над їх виконанням.

О. Ю. Лата зачитав проект резолюції за підсумками засідання «круглого столу», більшість положень якої знайшли повне схвалення учасників. Після завершення заходу присутні відбули на церемонію нагородження переможців турніру — відкритого чемпіонату з рукопашного бою пам’яті Віктора Максименка.Юрій Бурлака, Глухівський міський голова:
— Будь-який патріотизм об’єднує людей якимось добрим прикладом. Чому, скажімо, день 23 лютого у пам’яті народній стоїть вище (і мені, як колишньому офіцеру, не дуже приємно це усвідомлювати), ніж 6 грудня — День Збройних Сил України? А тому, що у першому випадку ми маємо низку славних перемог. Треба шукати своїх героїв, виховувати молодь на прикладі знаменитих земляків.

Отець Володимир, представник Сумської єпархії:
— Потрібно обстоювати істинні цінності, насамперед внутрішні, які дає Отець наш небесний. Усвідомити їх без воцерковлення — річ неможлива по суті.

Микола Нога, Шосткинський міський голова:
— Не треба розрізняти людей, громадян на «своїх» та «чужих». Китайська Народна республіка, наприклад, здобулася нинішнього рівня розвитку економіки та національної свідомості, втілюючи відомий принцип Ден Сяо Піна: «Дві суспільні системи — одна держава». Патріотизм — це не гола ідеологія. Це, насамперед, усвідомлення свого обов’язку перед країною, де народився, народом, який дав тобі життя. Як приклад, можу навести мою роботу з глухівським «Обеліском». Я звернувся до хлопців за допомогою — вони її надали, пропрацювавши декілька днів на розкопі, під зливою, не взявши копійки грошей. Це в наш час, коли абсолютно все вимірюється на гроші! Оце — справжній патріотизм.

Категории:

Пост написан:

2 комментария

  • Гость :

    у бобыренка была успешная молодежная политика?не смешите.бандеровцы,скауты, американские шпионские гранты,направленные на разрушение культуры молодежи-это успешная политика?

  • Гость :

    ЛАТА — ШЕСТЁРКА ДЕРКАЧА! ОН РАЗВАЛИТ УСПЕШНУЮ МОЛОДЁЖНУЮ ПОЛИТИКУ ВИКТОРА БОБЫРЕНКО! ГНАТЬ ТАКИХ НАДО!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.