До спадщини – по Глухівськи

12 декабря 2011 Тетяна Вязовська ("Народна трибуна") (3199 | 1 комментарий )

Глухів по праву вважається одним з провідних історичних міст України. Підтвердженням цьому є оголошення пам’яток колишньої гетьманської столиці історико-культурним заповідником. На його території, розташованій у центральній частині міста, крім об’єктів культурної спадщини, знаходяться установи, заклади, магазини, житлова забудова, і все це треба утримувати, максимально зберігаючи традиційне історичне середовище

Цілком природнім виглядає прагнення людини до поліпшення естетичного вигляду свого житла. Але досить часто, удосконалюючи технічний стан будинків, власники використовують сучасні матеріали, які в кінцевому результаті не тільки руйнують традиційний характер забудови міста, а й негативно впливають на споруди, сприяючи швидкій корозії металу, псуванню деревини, руйнуванню цегли. А якщо приміщення і своїм індивідуальним архітектурним оздобленням мають ще і кілька господарів, то неузгодженість дій при проведенні ремонтних робіт прямо призводить до їх спотворення. Чи не на прикладі фонової забудови, зокрема будинку по вул. Терещенків, 69, повз який пролягає шлях до історичного центру Глухова, ми будемо розвивати у місті туризм?

Важко зрозуміти, від чого залежить різне ставлення людей до своєї історико-культурної спадщини: чи то від освіти, чи то від фінансових спроможностей, чи то від невігластва. Так, одного літнього дня в середмісті на споруді по вул. Шевченка, 10-6 з’явилася реклама грандіозних розмірів, мабуть, призначена для людей з вадами зору. Виникає питання: навіщо господарю потрібно було закривати вікна на приведеному до ладу фасаді? Можливо, на глухівчан чекає новий сінематограф з 3Д-ефектами, чи господар — філософ, що шукає чорну кішку в темній кімнаті? Зрозуміло одне: якщо такими швидкими темпами будівлі міста будуть «прикрашатись» рекламою товарів і послуг — то Глухів з його затишними вулицями і неповторною своєрідною аурою перетвориться в тотальний ярмарок.

Поступ цивілізації не зупиниш. Закономірно, що людина буде користуватися її благами. З кожним роком урізноманітнюється сфера послуг, з’являються нові магазини із сучасним обладнанням і привітними усмішками продавців. Незабаром відчинить двері перед своїми покупцями магазин по вул. Києво-Московській, 57. Не треба бути великим фахівцем, щоб побачити, як органічно вписуються його фасади в історично-сформоване середовище. Сьогодні власникам будинків, розташованих на території заповідника, варто розуміти, що недостатньо тільки мати бажання та фінанси для проведення ремонту своїх приміщень. Для того, щоб їх будівлі виглядали природно і гармонійно в оточуючому містобудівному середовищі, слід, перш за все, любити своє місто і розуміти, що воно є живим організмом, втручання в яке може привести до непоправних наслідків. А щоб цього не сталося, пропонуємо звертатися до спеціалістів заповідника, які нададуть відповіді на всі хвилюючі по цій темі запитання.

Категории:

Пост написан:

1 комментарий

  • Гость :

    фото описываемого здания разместите, пожалуйста, для внесения ясности.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.